Risotto z quinoa z grzybami

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Risotto z quinoa z grzybami
dla 4 osob :
130g quinoa
kieliszek bialego (wytrawnego) wina
1 cebula
szklanka bulionu warzywnego (lub rosolku, jesli akurat mamy )
ok. 100g grzybkow (pieczarek lub innych)
oliwa z oliwek
sol, pieprz

Cebule obrac i pokroic ; podsmazyc / zeszklic w 1 lyzce oliwy ; przelozyc do osobnego naczynka.
W pozostalej ze smazenia cebuli oliwie poddusic grzybki pokrojone w plasterki ; nastepnie rowniez przelozyc do osobnego naczynka.
Nadal na tej samej patelni wymieszac quinoa z posmazona cebulka, zalac winem. Gotowac na delikatnym ogniu az wino calkiem wyparuje, nastepnie wlac cieply bulion ; przykryc i gotowac ok. 10 min.
Na koniec dodac grzybki, delikatnie wymieszac, doprawic, przykryc i odstawic na ok. 5 min do "przegryzienia" (ja zostawiam na cieplej kuchence) ;
Ja zawsze dodaje tez wczesniej jakas zieleninke, typu natka pietruszki czy kolendra czy koperek, lub jakas mieszanke suszonych ziol do warzyw / salatek
To "inne" risotto jest naprawde pyszne, polecam!!
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
PS. przepis pochodzi z ksiazki "Recettes au Quinoa" - Claudine Demay / Didier Perreol
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
:eek:

i nie ma sera!!!!!

Czy robilas z czyms innym niz grzyby?
Nie szaleje z grzybami jeszcze ze wzgledu na najmniejszego, a risotta nie jadlam juz niemal wieki. Pogrzalabym sie przy kuchni chetnie
icon_lol.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
super!! ciesze sie bardzo!! mam jeszcze kilka przepisow z quinoa ktore lubie, wiec tez za jakis czas dodam...
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Jednak zdjecie warte wiecej niz slowa ;) Wyglada smakowicie, choc ja nie lubie pietruszki zielonej
icon_sad.gif
Mam nadzieje, ze nic sie nie stanie jak zamienie wino na wode .... i mysle, ze risotto jak to risotto, nie straci na urodzie jesli zmieni sie troche proporcje i skladniki ;) Grzybki w domu mam, wiec moze tez sie skusze ;) Fajny przepis.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
wow!! zdjecie super!! ciesze sie, ze smakowalo!!! porcja - jesli jest to sam obiad, bez dodatkow - to faktycznie tak raczej na 2-3 osoby...
mam nadzieje, ze skusisz sie tez na inne danka z quinoa!
pozdrawiam!!
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
mamuska_samuska @ 9 Jul 2007 napisał:
index.php?act=findpost&pid=536406Jednak zdjecie warte wiecej niz slowa ;) Wyglada smakowicie, choc ja nie lubie pietruszki zielonej
icon_sad.gif
Mam nadzieje, ze nic sie nie stanie jak zamienie wino na wode .... i mysle, ze risotto jak to risotto, nie straci na urodzie jesli zmieni sie troche proporcje i skladniki ;) Grzybki w domu mam, wiec moze tez sie skusze ;) Fajny przepis.
mysle ze nic sie nie stanie jesli cos sobie pozmieniasz
icon_wink.gif

zycze smacznego!!
icon_biggrin.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Zrobilam z podwojnej porcji...z bialym winem, zielona pietruszka. PYCHA...bardzo dziekujemy za przepis...

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
super zdjecie Tatter!!!! ciesze sie ze smakowalo
icon_biggrin.gif
mam nadzieje, ze pozostale rowniez
icon_wink.gif

pozdrawiam
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Pkusilam sie tez. Dzisiaj raniutko odkrylam, ze nie mam nic na lunch do pracy, wiec szybciutko upichcilam. Quinoa gotowana w samej wodzie. Dodalam tez, poza grzybami, tofu i glony (kemp), i posypalam siemieniem lnianym (dodaje to prawie do wszystkiego ostatnio
fiesgrins.gif
). Dodalam tez garam masala i pasty ostro-kwasnej (kupilam ja ostatnio i sie zakochalam, dodaje prawie do wszystkiego). Wyszlo tak:

quinoa.jpg
 

Załączniki

  • quinoa.jpg
    quinoa.jpg
    142.6 KB · Wyświetleń: 0

szachownica

Member
Kwi 18, 2006
702
0
0
moje pierwsze spotkanie z quinoa, pyszne
lecker.gif
ale podane proporcje to chyba dla krasnoludków
icon_mrgreen.gif
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
ciesze sie ze smakowalo!!
a z tymi gramami to macie chyba racje...
ja osobiscie zawsze robie z duzo wiekszej ilosci i nigdy sie nie zastanawialam nad tym ze w oryginale te 130g to jest na 4 osoby...
zastanawiam sie czy cos im sie nie pomylilo...
gruebel_2.gif
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
zrobiłam dziś sobie na obiad, z leśnymi grzybami i kolendrą, lekko gorzkawe mi wyszło, pewnie przez grzyby...
icon_sad.gif

quinoa_z_grzybami_001.jpg
 

Załączniki

  • quinoa_z_grzybami_001.jpg
    quinoa_z_grzybami_001.jpg
    92.9 KB · Wyświetleń: 0