IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Młoda kapusta po wiejsku
reniam_123
post 25 May 2021, 08:23
Post #1

szef kuchni

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 14.366

Jest to letnia wersja kapusty z fasolą

Gotowanie kapusty zaczynam od ziemniaków, tzn 2-3 drobno pokrojone ziemniaki gotuję i ubijam tłuczkiem razem z wodą w której się gotowały, robię też jasną zasmażkę na cebuli, u mnie na maśle z dodatkiem odrobiny oleju. W międzyczasie szatkuję dwie młode kapusty, zalewam wrzątkiem i jak się zagotuje wszystko razem łączę, chwilę pogotuję, do miękkości kapusty, dodaję ze trzy łyżki śmietany, łyżkę koncentratu pomidorowego i szczyptę kwasku cytrynowego do smaku (babcia dawała łyżkę octu), doprawiam solą, pieprzem, magą i oczywiście koperek.

Jeżeli kapusta wydaje mi się za rzadka to zaprawiam ją jeszcze odrobiną mąki rozmieszanej w wodzie.

Jak kapusta nie jest już taka młoda, tzn lipcowa czy sierpniowa to dodaję też ugotowaną białą, drobną fasolę.
Go to the top of the page

+Quote Post
Joanna
post 27 May 2021, 12:35
Post #2

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 1.024

Zrobiłam. Odlałam część wody z gotowania ziemniaków, bo jakoś było jej dużo i bałam się, że mi wyjdzie za rzadka konsystencja.
Zamiast kwasku dałam sok z cytryny. Doprawiłam solą, pieprzem cytrynowym i koperkiem. Bardzo dobra, choć mąż marudził, że przydałby się w niej dzik albo dwa, ale to u niego norma przy każdym jarskim obiedzie. icon_wink.gif

+Quote Post
Elzunia
post 30 May 2021, 14:36
Post #3

szef kuchni

Użytkownik nr: 30.485

Zrobilam dzisiaj - nie robilam zasmazki i nie dodawalam przecieru. Pycha, bede powtarzac.

+Quote Post
reniam_123
post 30 May 2021, 16:22
Post #4

szef kuchni

Użytkownik nr: 14.366

Cieszę się dziewczyny, że kapusta wam smakuje herz.gif

+Quote Post
Joanna
post 31 May 2021, 22:47
Post #5

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 1.024

Elżuniu, też się zastanawiałam nad przecierem, bo generalnie za nim nie przepadam, ale zaryzykowałam i nie żałuję, a dałam nie jedną, a dwie kopiaste łyżki. Kolor potrawy się nie zmienił, wcale się go nie wyczuwało, a smak zyskał. Polecam. icon_smile.gif

+Quote Post
Elzunia
post 31 May 2021, 22:56
Post #6

szef kuchni

Użytkownik nr: 30.485

Joanno, to byla jedna z pierwszych w tym roku mlodych kapustek, ktore gotowalam wiec byla bez przecieru, do nastepnej na pewno dodam.

+Quote Post
AnkaP
post 3 Jun 2021, 15:41
Post #7

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 6.990

Zrobiłam i ja, z jednej kapusty, ale była naprawdę ogromna. Potrawa wyszła mi zbyt rzadka, następnym razem wleję mniej wody do gotowania kapusty, bo kapusta i tak sporo soku jeszcze puści. Nie mam wprawy w gotowaniu kapusty, bo z reguły robię słodko-kwaśną z przepisu Seniorki, a tam się w ogóle wody nie dodaje.
Kapusta ogólnie bardzo dobra, chociaż podczas próbowania podczas gotowania miałam wrażenie, że czegoś jej brakuje w smaku. Ale stwierdziłam, że dam jej szansę, poszłam pobiegać, a po powrocie spróbowałam jeszcze raz i już wiedziałam, czego jej brakowało - czasu icon_smile.gif Potrawy z młodej kapusty zawsze bardziej mi smakują, gdy trochę postoją.
Joanno, z Twoim mężem potrafiłabym się dogadać co do gotowania, u mnie do tej kapusty wprawdzie dzika nie było, ale kotlety schabowe, samą kapustą nie najadłabym się.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 13th June 2021 - 18:33