Śmietanowiec

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Okazały tort z truskawkami i śmietaną, doskonały na letnie upały:

Biszkopt z 5 jaj
1 l. śmietany ( ja daję 18%)
1 szkl. cukru
2 torebki cukru waniliowego
1 kg truskawek
1-2 galaretki
8 czubatych łyżeczek żelatyny
1/2 l wody.

Żelatynę rozpuścić we wrzącej wodzie, przestudzić. Śmietanę ubić z cukrem i c. waniliowym, ostudzoną żelatynę wlewać powoli do śmietany ciągle ubijając. Biszkopt przekroić i pół, ułożyć na nim gęsto truskawki( można przed ułożeniem owoców biszkopt cienko posmarować śmietaną i dopiero na tę warstewkę układać owoce), zalać tężejącą śmietaną, przykryć drugim biszkoptem, lekko docisnąć i znów ułożyć truskawki i resztę śmietany. Wstawić do lodówki, gdy całkiem zastygnie zalać galaretką.
Jest to duże ciasto, ja używam największej tortownicy o śr. 30 cm
Tak wygląda :
1570.jpg

1571.jpg

a tak należy podwyższyć foremkę, żeby całość się zmieściła łącznie z galaretką na wierzchu:
1567.jpg


Tak wygląda po zdjęciu obręczy z tortownicy i folii aluminiowej:
1568.jpg

1569.jpg
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Robiłam w ubiegłym roku i jest wspaniałe to ciacho :mrgreen: ogromne a znika expresem. Czy nie miałas do niego fotki przypadkiem?
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
a smietana 18 % to sie ubije?

pzdr
yenn
 

yenulka

Member
Lis 16, 2004
4,354
1
0
no ale Beata napisala "smietane ubic z cukrem" i ze ona daje 18 %... to ja juz nic nie rozumiem :dontknow:

pzdr
yenn
 

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Fajnie, ze nie ma zdjecia... Mniej mnie kusi...
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Ja chyba dawałam 18% bo jakos sobie nie przypominamz akupu 1 litra kremówki :mrgreen: a ciasto sobie przypominam i to bardzo wyraxnie sobie przypominam
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Jeśli robi się z kremówki, to wyjdzie zwykła bita śmietana i to nie będzie to samo.

Jeśli robi się ze śmietany 18%- śmietana podniesie się trochę, a sztywność nada jej żelatyna, jak to już pisała Sd_Silver. I tak ma być, i tak się własnie robi prawdziwego śmietanowca!
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Jakiej firmy to ja nie powiem- ale brałabym zwykła homogenizowaną kwaśną w kubeczku- jakby trzeba było słodką to Beata na pewno zaznaczyłaby to w przepisie 8)
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Oczywiście, że jakby trzeba było zaznaczyć, że ma być słodka to bym zaznaczyła. Biorę zwykłą 18% śmietanę, oczywiście rodzimą tzn. albo z Piask albo z Krasnegostawu. Ona nie ubije się na sztywno, jak słodka 30%, ale należy ubijać tak długo, aż cukier się całkiem rozpuści i się trochę spieni, a sztywności nada jej żelatyna. Dobrze Paulinka radziła , dzięki Paulinko :anbetung:
Zdjęcia jeszcze nie mam, bo truskawki jeszcze u mnie drogie są, ale wstawiłam przepis, bo dobre to jest, to może ktoś wcześniej się skusi i zrobi, zanim zdjęcie zobaczy.
Iguana robiła i zachwalała, wierzcie jej na słowo!!! ;)