Penne z czarnymi oliwkami i suszonymi pomidorami

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Sadząc po tytule, powinnam zamieścić to danie w kuchni włoskiej, ale znalazłam je w "Hiszpańskich przysmakach" w Biblioteczce poradnika domowego. Zakwalifikowane jako wegetariańskie. Nie będę więc odbierała Hiszpanom tego przysmaku, tym bardziej, że z apetytem zjadłam je na dzisiejszy obiad. Podaję proporcje dla 4 osób, choć dla siebie zrobiłam z mniejszej porcji.

Składniki
-
40 dkg makaronu penne
- oliwa
- 3 ząbki czosnku
- papryczka chili bez pestek (wzięłam zieloną dla kontrastu, choć wolę czerwone)
- garść czarnych oliwek (wzięłam dwie, bo lubię)
- słoik (200 ml) suszonych pomidorów w oliwie
- pęczek bazylii
- twardy ostry ser (wzięłam pecorino)
- sól, pieprz

Makaron gotujemy al dente w osolonej wodzie z dodatkiem oliwy. Na patelni popdsmażamy na oliwie czosnek pokrojony w cienkie plasterki oraz drobno posiekane chili bez pestek. Dodajemy oliwki i 8 suszonych pomidorów pokrojonych w paseczki. Na koniec wlewamy nieco oliwy, którą były zalane suszone pomidory, aby wzmocnić aromat sosu. Makaron odcedzamy (zostawiając w nim odrobinę wody, bo zawiera skrobię i zagęści sos) i mieszamy makaron z sosem. Posypujemy posiekaną bazylią oraz świeżo startym serem. Można użyć innego twardego sera. Doprawiamy solą i pieprzem. Gdy ktoś lubi, może dodać pokrojoną w kostkę kiełbasę chorizo. Nie miałam i nie dałam. I tak było pyszne. Jak najbardziej pasują do tego sałaty z sosami vinaigrette.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
25
48
Seniorko, dziekuje za przepis
cvety.gif
, penne zrobione i zjedzone. To bylo to, na co mialam dzisiaj ochote.
lecker.gif
Za opinie moze sluzyc fakt, ze nie zrobilam zdjecia, poniewaz zaczelam jesc juz z patelni
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: