Jak sprawdzić czystość mąki ?

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Sposób na wykrycie larw moli spożywczych w mące:

1) wsypujemy jakąś ilość mąki do szklanego przejrzystego naczynia (szklanka, słoik, butelka) - niemal do pełna i wyrównujemy powierzchnię. Nakrywamy naczynie i pozostawiamy na 12-24 godz.
Po tym czasie dokładnie oglądamy mąkę przez ścianki naczynia (najlepiej w jasnym pomieszczeniu) i sprawdzamy, czy nie widać jakichś zanieczyszczeń, grudek, tunelików, kanałów wydrążonych w mące. Następnie dokładnie oglądamy powierzchnię mąki, czy nie jest wyraźnie zruszona - powinna być gładka, jak po wcześniejszym wyrównaniu.

2) wysypujemy mąkę cienką warstwą na blacie kuchennym (gładkiej desce do krojenia, ciemnym talerzyku) i po wyrównaniu powierzchni nakrywany (miską, pokrywką, odwróconym talerzem) tak, by nie dotykać powierzchni mąki. Po 8-12 godzinach (najlepiej pozostawić na noc) odkrywamy i sprawdzamy, czy powierzchnia jest nadal gładka - czy nie widać tunelików (kanałów drążonych przez owady).

3) przesiać mąkę (od razu po zakupie) przez bardzo gęste sitko - sprawdzając, czy na sitku nie pozostały larwy, jajeczka, przędza lub dorosłe osobniki (owady).
 

chomisia

Member
Sty 12, 2009
158
0
0
Święte słowa ! Ja bym jeszcze uważała na kupowanie bakalii na wagę ze straganów. Ostatnio przy kupnie rodzynek, pan zważył mi także robaka (coś podobne do karalucha)zwróciłam uwagę, że te rodzynki żyją. Zaczął się ze mną kłócić, zażądałam żeby wysypał je na blat, zrobił to po większych oporach...Robak był i to całkiem żywy. Z zakupu zrezygnowałam, a potem jeszcze w domu okazało się, że mąka od niego też nie była czysta. Jak najbardziej sprawdzać co kupujemy, dzięki Karotko za te sposoby, do tej pory tylko przesiewałam, teraz będę uklepywać i obserwować
anbetung.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
Te większe, jak wołek czy mklik (to te "mole") oraz ich larwy na sicie zostaną, ale rozkruszek przeleci, bo to malizna.
Do sprawdzenia, czy mąka jest nimi zakażona stosuje się te metodę z uklepywaniem powierzchni mąki. Z tym, że nie trzeba czekać tyle godzin, wystarczy max. 1.
icon_smile.gif
 

betsetse

Member
Cze 8, 2009
130
0
16
Mogę dodać coś od siebie bo długo walczyłam z molami spożywczymi myśląc ze to ubraniowe.
Otwierając mąkę warto przyjrzeć się samej gorze opakowania później samemu opakowaniu, make przed przesypaniem do słoja należy po przesypywać po całym opakowaniu jeśli zobaczymy gdzieś niteczki taka cieniutką pajęczynkę na 100% maka jest zakażona molami spożywczymi na tej pajęczynce osadzi się maka i widać ja gołym okiem. Może okazać się po przesypaniu przez sito ze moli nie będzie ale ja i tak radze wyrzucić mąkę.

Gdzieś Jeszce czytałam ze ponoć mąka z robakami pachnie miodowo nie mącznie ale nie miałam okazji sprawdzić.

 

KAROTKA

Member
Maj 27, 2007
1,245
0
0
Masz rację z tą pajęczynką - pisałam o tym w moim temacie "rosołkowym"
icon_wink.gif


KAROTKA @ 6 Aug 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=881158A cukierków pewnie nie trzeba przepoławiać, tylko wystarczy się mu przyjrzeć - mole spożywcze przeważnie zostawiają za sobą białe jejeczka (dość widoczne) oraz drobną przędzę.

Np. w produktach sypkich jest to bardzo widoczne, gdy na brzegach woreczka lub słoiczka wiszą takie drobne pajęczynki z przyczepionymi ziarenkami danego produktu.
Poza tym w kaszach, grochu, makaronach widać sporą ilość pyłu i drobinek produktu, gdyż robaczki drążą w ziarenkach.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: