Mujaddara

bo66

Member
Kwi 4, 2008
370
0
0
Skladniki

1szkl.zielonej soczewicy
2szkl.burghol
3 lyzeczki soli
1/4 lyzeczki czarnego pieprzu
3/4 lyzeczki przyprawy giros
1 lyzka masla
2-3 lyzki oliwy
3 srednie cebule
Przyprawy i sol radze stosować według własnych upodobań.

Wypłukaną soczewice gotujemy w 2 szkl. wody około 20 min. od chwili zawrzenia zmniejszamy płomień.Długość gotowania zależy od rodzaju soczewicy dobrze jest sprawdzać podczas gotowania.Wypłukany burghol wsypujemy od gotującej soczewicy jeżeli jest taka konieczność dolewamy gorącej wody ,woda powinna pokrywać gurghol 2 cm. Dodajemy sol( można dodać kostkę rosołową)maslo ,przyprawy i doprowadzamy do wrzenia następie zmniejszamy płomień do minimum. Okolo 20 min.trwa gotowanie,ale po tym czasie dobrze jest sprawdzić.Cebule kroimy w piórka i smażymy na oliwie na zloty kolor.Ugotowany burghol wysypujemy na talerz i na wierzch kładziemy usmażoną cebule.Obok podajemy sałatkę z pomidorów i ogórków,albo Wasza ulubiona.Smacznego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Dziękuję, na pewno zrobię, bo lubię takie smaki.
icon_smile.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Niedawno kupiłam wersję z ryżem za stoisku z żywnością libańską. Fajne, tylko dali za mało cebulki. Domowe na pewno o niebo lepsze. Jakoś właśnie wersja z ryżem najbardziej mnie ciągnie, bo ja bardzo ryżowa jestem, ale z bulgurem też spróbuję.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
No i popełniałam na kolację wersję z ryżem wg przepisu z "Persiany"
icon_smile.gif
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Ten "mój" nieco inaczej się robi, a z przypraw dodaje się kumin, cynamon, kurkumę i kolendrę. Część cebuli do środka, część na wierzch.

Kawo, jadłam samo.
 

bo66

Member
Kwi 4, 2008
370
0
0
yrsa w skład przypraw giros czy mix przypraw orientalnych wchodzą te ,o których Ty piszesz może oprócz nasion kolendry.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Raczej nie tych dostępnych w Polsce. Pewnie byś nie zgadła, że to do gyros, jakby Ci ktoś skład przeczytał
rofl.gif
. Gyros staropolski
icon_mrgreen.gif



Kaw, jak się ogarnę, to wklepię.