Tarta z twarogiem i boczkiem

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
Kruche ciasto:
200g mąki
pół kostki masła
1 łyżka śmietany
2 żółtka
pół łyżeczki proszku do pieczenia
szczypta soli


Wszystkie składniki szybko zagniatamy, formujemy kulę, owijamy w folię spożywczą i wkładamy do lodówki na minimum 2 godziny. Po schłodzeniu ciasta, należy je rozwałkować na blachę do tarty. Ciasto piec ok. 20 minut w temp. 220 stopni.

Nadzienie:
0,5 kg mielonego twarogu (może być z wiaderka)
2 jajka
200 g śmietany 12%
sól, pieprz
250 g wędzonego boczku
2 cebule


W czasie gdy spód do tarty się piecze, przygotowujemy nadzienie. Do twarogu dodać jajka i śmietanę, wszystko dobrze wymieszać. Masę przyprawić solą i pieprzem. Na podpieczony spód wyłożyć masę serową. Na wierzchu ułożyć pokrojony wędzony boczek i przyprawić go mieloną słodką papryką. Na samej górze układamy pokrojoną w plasterki cebulę. Tartę wkładamy do piekarnika i dalej pieczemy przez 30 minut.

tartaboczek4.jpg
 

Załączniki

  • tartaboczek4.jpg
    tartaboczek4.jpg
    291.9 KB · Wyświetleń: 4

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
gatita @ 12 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=822144Uwielbiam wszelkiego rodzaju tarty !! Takiej jeszcze nie próbowałam ale na pewno teraz spróbuję !
jak spróbujesz, to na pewno bardzo Ci zasmakuje
icon_smile.gif
ta tarta jest równie dobra na zimno i po odgrzaniu, więc można ją wcześniej zrobić
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0
gatita @ 13 Feb 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=822407Jadłam ostatnio coś podobnego w cieście francuskim, tylko chyba tam był tez szpinak. Nie przypuszczałam, ze biały serek w takiej postaci tez jet pyszny !
szpinak świetnie komponuje się z twarogiem, a z ciasta francuskiego można zrobić różne nadziewane zawijańce (koperty, trójkąty) idealne na przyjęcie
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
kurczę, zapomniałam zrobić zdjęcie!
Ale zrobiłam. Tyle, że z podwójnej porcji, która wystarczyła na 5 mniejszych tart. Rewelacja, przypomniała mi się wycieczka do Francji, gdzie zajadaliśmy tarty w różnych smakach. Doskonałe i szybkie w przygotowaniu. Wszystkim bardzo smakowało i jak nigdy nie pozostał nawet mały okruszek dla psa!
rofl.gif

Wchodzi na stałe
anbetung.gif



aaa, dlatego napisałam, że szybkie w przygotowaniu, bo ciasto zrobiłam z mniejszą ilością masła , nie leżakowało w ogóle w lodówce lecz zostało od razu podzielone, rozwałkowane i wyklejone w foremkach do tart oraz od razu wypełniłam je farszem i zapiekłam w 200 st.C przez 25 minut
icon_smile.gif

PYCHA!
Całość przygotowań zajęła mi nie więcej jak 10 minut.
 

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0

imp_act

Member
Maj 12, 2007
3,009
0
0