Lemon Curd - cytrynowy krem do deserow

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Pyszny jako nadzienie do tart, kruchych babeczek, do polania lodow czy po prostu do zjadania lyzeczka
icon_smile.gif


Lemon Curd

1/2 szklanki swiezo wycisnietego soku z cytryny
2 lyzeczki otartej skorki cytrynowej
1/2 szklanki cukru
3 duze jajka
6 lyzek swiezego masla (85g), pokrojonego na male kawaleczki

Sok, skorke, cukier i jajka wymieszac razem w rondelku. Dodac kawaleczki masla i postawic na malym ogniu. Podgrzewac czesto mieszajac az masa zgestnieje i prawie zacznie wrzec (ale nie dopuscic do zagotowania). To moze zajac nawet 10 minut, czasami mniej (ja wole robic to na malutkim ogniu i dluzej).
Przelac mase do miseczki, przykryc folia (polozyc bezposrednio na powierzni, zeby nie utworzyl sie kozuch i schlodzic w lodowce).
Powinno sie przetrzec powstaly curd przez geste sitko, zeby byl gladziutki, ale ja juz tego nie robie.

Jedyna wada domowego curd jest to, ze jest produktem nietrwalym (bez konserwantow) i powinien byc spozyty w ciagu tygodnia
icon_smile.gif
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
moja wersja (baaaardzo podobna do tej wyzej):

zetrzec skórke z 3 cytryn, sok wycisnac z 2, wymieszac toto z 115 g masła i 225 g cukru. Miseczkę z ta masą wstawić do garnka z gorącą woda (od czasu do czasu podgrzewac). Mieszac trzepaczką aż sie cukier i masło rozpuszczą. Wbic 2 jajka i dalej moeszac az całosc zacznie gęstnieć.

Taki sam krem zrobiłam z pomaranczy (te same ilosci pomaranczy i reszty jak w przepisie na krem cytrynowy tylko + sok z 1/2 cytryny)
Przelac do sloiczków
Gotowe.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zrobiłam przed chwilką Lemon Curd wg. przepisu Bajaderki.
Walnełam nim na kruche ciasto, na krem gruszki porządnie przysmażone na patelni z cukrem i cynamonem na masełku i na to znów warstwa kremu.
Smakowo jest kwaskowate ale słodkie, pachnące bardzo cytrynowo i pyszne
icon_razz.gif

Przecierałam przez sito, niemogłam się temu oprzeć :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Bajaderka wyżej napisała, że tydzień.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Zapasteryzowałaś!
I nie ścieło się jajeczko?! :shock:
A można tak?!
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Znalazłam właśnie przepis na lemon curd w jednej z moich książek kucharskich i tam piszą, że może stać do trzech miesięcy. Ale może próbuj co jakiś czas, zresztą czy Ty wytrzymasz, żeby stał 3 miesiące : :!: :mrgreen:
 

Malinna

Member
Paź 22, 2004
1,819
0
0
mam lemon curd kupny co prawda i nie mogę się przemóc żeby go otworzyć, bo już mi szkoda, że tak się szybko skończy.
Nienormalna jestem. :dump:
 

nutinka

Member
Wrz 29, 2004
866
1
0
Normalna jesteś, rozumiem Cię, Malinna. Przedwczoraj skończyłam właśnie ten ostatni kupny, co miałam od września i już mi szkoda. Ale na pocieszenie na pewno sobie zrobię, tylko te lepsze jajka kupię.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Pomórzcie, bałgam. Zrobiłam tort, każdą z 4 warstw posmarowałam lemon curdem i wierzch też Czym to polać, zrobić szybko polewę czekoladową?!

Zaraz z tym tortem idę na urodzinki do mamy i nie wiem co dalej z nim począć
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Bitej smietany nie masz?
Bo czekoladowa polewa wydaje mi sie dośc słodka, no chyba,ze gorzka będzie :wink:

A lukier jeszcze słodszy..
Po co ja sie odzywam, toć ja nie znam sie za grosz na ciastach
Ależ znasz się kochanie, znasz

A tort już zjedzony
icon_smile.gif
polewę czekoladową z przepisu Owieczki zrobiłam i polałam na grubo - pasowało nawet, bo dałam 4 cieniusie na 5 milimetrów biszkopty posmarowane lemon curdem, który jest kwaskowaty.
Nie było za słodko na szczęście :lol:
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Fajny ten lemon curd, nieprawdaż?
ja tam łyzką wyjadam.. co mi przypomina ,ze włąsnie sie kończy :wink:
Oj prawdaż, kremiska w ciastach są dla mnie za ciężkie, nawet te z budyniem, a ten jest delikatny i można zjeść sporą porcyjkę i nie zapycha. Jest to dość lejący kremik, ale jaki pyszny
icon_razz.gif


Oczywiście przecierałam przez sito, bo nie lubię glutów :lol:
Nie jadłam nigdy kupnego :cry: i ciekawi mnie czy robię go prawidłowo, dałam więcej startej skórki niż w przepisie :lol:
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
mam i kupny i domowy. Domowy jest gęściejszy
I powiem nieskromnie ,ze domowy mi bardziej smakuje
Niczego nie przecieralam bo i glutów nie było

spróbuj kiedyś zapiec..
Kiedyś kiedyś wyciełam z ciasta francuskiego kólka, podpiekłam, posmarowąłam curdem i jeszcze raz podpiekłam. Całkiem całkiem to wyszło
icon_smile.gif