Ciasteczka owsiane z rodzynkami

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ciasteczka owsiane z rodzynkami

Na dzien dzisiejszy sa to moje ulubione ciasteczka owsiane. Niezbyt wysokie, mieciutkie (ale nie puszyste), lekko korzenne, z bardzo wyraznym waniliowym akcentem

2 jajka
1 lyzeczka ekstraktu z wanilii
1 szklanka rodzynkow

1 2/3 szklanki maki
1 lyzeczka sody oczyszczonej
szczypta soli
3/4 lyzeczki mielonego kardamonu
1/2 lyzeczki cynamonu
1/4 lyzeczki mielonego ziela angielskiego
1 kostka masla
1 1/2 szklanki brazowego cukru
2 szklanki platkow owsianych

Jajka dobrze rozbeltac z wanilia, dodac rodzynki i zostawic na okolo 1 godzine. Rozgrzac piekarnik do temperatury 180 st.C. Dwie plaskie blachy wylozyc papierem pergaminowym, lub posmarowac maslem. Przesiac make, sol i przyprawy. Maslo dobrze ubic mikserem az bedzie puszyste, dodac cukier i ubic na gladka mase. Dodac rodzynki z jajkami i dobrze wymieszac. Dodac make z przyprawami i platki owsiane i dobrze polaczyc. Lyzka stolowa ukladac kopczyki na przygotowanych blachach, lekko je splaszczyc. Piec az beda lekko zrumienione, okolo 10-12 minut. Zostawic na blachach do wystygniecia.

img66178nf.jpg
 

ganga

Member
Gru 14, 2004
154
0
0
bajaderko, robilam te ciasteczka juz kilka razy, sa swietne :!: ... ale ostatnio zanioslam je na zajecia z ceramiki... i wiesz co - moje kolezanki francuskie zapialy z zachwytu!! do tego na dokladne dalam im Twoje ciasteczka imbirowe (gwiazki) i zostalam okrzyknieta gwiazda wieczoru :lol:
wiec teraz Tobie zwracam hold dziekuje!
 

ganga

Member
Gru 14, 2004
154
0
0
acha, jeszcze zacytuje sama siebie :dump: (ta opinie dodalam w grudniu na mniamie):

bardzo smaczne!!!, delikatne, waniliowo-rodzynkowe, same wchodza do brzuszka... troche za slodkie, nastepnym razem dodam o 1/3 mniej cukru wyszlo mi 50 sztuk ciasteczek o srednicy ok 6 cm (przed pieczeniem placuszki mialy srednice ok 3 cm, czyli konieczne sa duze odstepy na blaszce)
 

MoTyLeK

Member
Lis 26, 2004
170
0
0
dzisiaj robie ale nie wiem czym zastapic kardamon...chyba wcale go nie dodam(ciekawe czy duzo strace) :wink:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Wioletto, spokojnie wytrzymaja tydzien w szczelnej puszce - pod warunkiem, ze nie masz lasuchow w domu :wink:
 

Wioletta

Member
Lis 1, 2004
68
0
0
jak to nie mam jak mam? :mrgreen: jednego, dużego, brodatego mam łasucha
icon_biggrin.gif
ale mam na niego sposoby... przynajmniej tak mi się wydaje
icon_biggrin.gif

pysznie wyglądają te ciasteczka
icon_biggrin.gif
zrobię na piknik majowy i na pewno dam znać jakie miały powodzenie
icon_biggrin.gif
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Już od dawna sie przymierzam do ciasteczek owsiankowych, mam prawie identyczny przepis, myśle że jeszcze przed Wielkanocą zrobię to dam znać i zdjęcie wkleję.

Ale i tak nie spróbuję jak smakują bo sie odchudzam ;( ;( ;(
 

ZielonyKot

Member
Lut 25, 2005
422
0
0
właśnie wyjęłam z pieca, pachną bosko kardamonem i wanilią
icon_smile.gif
co prawda w trakcie pieczenia rozlaly mi się na blaszce i pozlepiały ze sobą, ale to żaden problem, a na przyszłość zrobię mniejsze i poukładam je w większych odstępach od siebie
icon_smile.gif
pycha
 

ewikss

Member
Lut 17, 2005
18
0
0
Te ciacha są bezapelacyjnie rewelacyjne
icon_smile.gif
Po raz pierwszy robiłam je , biorąc przepis jeszcze z mniama. Od tego czasu są bezwzględnie naczęściej pieczonymi przeze mnie ciasteczkami. :mrgreen:
 

belle

Member
Wrz 15, 2004
1,377
0
0
Bajaderko ,dziekuje za bardzo smaczny przepis na ciasteczka wyszlo ich dosyc duzo :wink:
dobrze ze Victoria spala bo chyba zaczelaby jeszcze cieple zajadac :mrgreen: bardzo jej smakuja
AgusiaH ja uzylam platkow 1 szklanke grubych a druga tych drobnych :mrgreen: :dump: sa bardzo dobre
ja uwielbiam ciasteczka z rodzynkami i platkami
jeszcze raz dziekuje za przepis :redwine:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
:mrgreen: :mrgreen:

Bardzo sie ciesze, ze Wam tez smakuja - u mnie ciagle sa no.1 z owsianych
icon_smile.gif


Agusiu, ja uzywam grubych platkow, z przyzwyczajenia chyba :wink:
 

Jotka

Member
Wrz 13, 2004
357
0
0
Też zrobiłam te ciasteczka, bardzo mi i wszystkim moim smakowały! Miałam akurat drobne płatki owsiane i z takich zrobiłam. Myślę, że warto poszukać kardamonu, bo jego dodatek nadaje ciasteczkom taki korzeny wyrafinowany smak. Bardzo je wszystkim polecam. Robi się szybciutko i prosto.
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
A mi się całkiem rozlały i wyszedł placuszek ciasteczkowy :mrgreen: pokroiłam na kawałki i nawet jednego nie zjadłam więc nie wiem jakie były- ale smakowały, to najważniejsze