IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Reply to this topicStart new topic
> Dżem z czerwonych pomarańczy, prosty i szybki
Buka
post 25 Jan 2018, 19:09
Post #1

kucharz 3 gwiazdek

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 67

Zobaczyłam dziś w ofercie Lidla czerwone włoskie pomarańcze i zapragnęłam z nich dżemu.
Oto cały proces technologiczny na wypadek, gdyby i Was naszła taka nagła chęć. icon_mrgreen.gif

Po umyciu, sparzeniu i ładnym obraniu (część skórek będzie otarta do dżemu, ale większość przetworzę w syropie), pokroiłam je dość drobno, przełożyłam do garnka, dodałam 2 łyżki otartej skórki, sok z jednej cytryny i 50 ml wody. Wstawiłam na ogień i bardzo powoli doprowadziłam do wrzenia. Gotowały sie delikatnie 20 minut, po czym z grubsza je zmiksowałam mając na uwadze twardawe błonki działowe. Teraz dodałam pół laski wanilii, szczyptę cynamonu i 2 utłuczone goździki. 1,5 szklanki cukru oraz 2 małe żelfiksy 1:2 do dżemów niskosłodzonych o wadze po 40 g każdy, zmieszałam razem i powoli posypywałam nimi powierzchnię masy jednocześnie mieszając. Po chwili na spodek wlałam jedna łyżkę dżemu i szybko schłodziłam w zamrażarce, aby się upewnić, czy będzie wystarczająco gęsty. Próba wyszła pozytywnie nie tylko w odniesieniu do gęstości, ale i smaku, więc jeszcze chwilę całość się pogotowała i gotowy dżem przełożyłam do wyprażonych słoików.
Z 3 kg pomarańczy wyszło 2 litry dżemu.
Załączony plik  D_em_z_pomara_czy_1.jpg ( 59.38K ) Suma pobrań: 2

Załączony plik  D_em_z_pomara_czy_gotowy_1.jpg ( 52.11K ) Suma pobrań: 5

Załączony plik  D_em_z_pomara_czy_gotowy_i_zapakowany_1.jpg ( 52.94K ) Suma pobrań: 3
Go to the top of the page

+Quote Post
Elzunia
post 25 Jan 2018, 21:19
Post #2

czeladnik

Użytkownik nr: 30.485

Buka, naliczylam, ze wyszlo Ci 8 sloiczkow. U mnie by to bylo zapasu na 8 lat icon_smile.gif .

+Quote Post
Buka
post 25 Jan 2018, 22:10
Post #3

kucharz 3 gwiazdek

Zauważ, że są różnej wielkości, ale, jakby nie patrzeć, 2 litry to 2 litry. icon_mrgreen.gif
Gdybym brała pod uwagę tylko własne potrzeby, na pewno w ogóle nie bawiłabym się w żadne dżemy. Na szczęście mam słodkolubną rodzinkę, więc mogę się wyżyć nie ponosząc konsekwencji swoich czynów. icon_mrgreen.gif

+Quote Post
Beata19
post 25 Jan 2018, 22:46
Post #4

pomoc kuchenna
*

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 22.546

Ile było tych pomarańczy bo nie mogę się doczytać dontknow.gif

+Quote Post
Buka
post 26 Jan 2018, 09:03
Post #5

kucharz 3 gwiazdek

3 kg. icon_smile.gif Wcięło, ale już wpisałam, obok uzyskanej ilości.

+Quote Post
qd
post 26 Jan 2018, 11:10
Post #6

szef kuchni

Użytkownik nr: 692

Dla podkręcenia smaku można jeszcze dodać do dżemu kieliszek Cointreau ( albo triple sec albo innego likieru pomarańczowego).
Buka - chapeau bas!

I powiedz powiedz czy to deska z motywem schnących ziół widoczna na jednym ze zdjęć w pionie a na innym w poziomie? Skąd ci ona?

+Quote Post
qd
Post #7

szef kuchni

Dla podkręcenia smaku można jeszcze dodać do dżemu kieliszek Cointreau ( albo triple sec albo innego likieru pomarańczowego).
Buka - chapeau bas!

I powiedz powiedz czy to deska z motywem schnących ziół widoczna na jednym ze zdjęć w pionie a na innym w poziomie? Skąd ci ona?

+Quote Post
qd
Post #8

szef kuchni

Nosz kurczę, co ośmielę się odezwać, to mi dubeltowo wrzuca na forum. Sorki!!!!

+Quote Post
Buka
post 26 Jan 2018, 18:06
Post #9

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(qd @ 26 Jan 2018, 11:10 ) *
Buka - chapeau bas!

Wiadomo, w dżemie siła drzemie, ale żeby zaraz szapobasy... icon_mrgreen.gif
Załuję, ale Cointreau się u mnie nie kurzy. lecker.gif Dałam szczyptę korzennych.
Gdzies tu pokazywałam tę szklaną płytę ochronną na kuchenkę indukcyjną, ale nie pamiętam gdzie. Masz tu pełen wybór + moja
https://emako.pl/product-pol-9256-Szklana-p...uza-ZELLER.html
Zadowolona z niej jestem, chroni płytę, przybył dodatkowy blat i kuchnia na mnie nie piszczy, jak jej jakiś garnek nie pasuje.

+Quote Post

Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 19th July 2019 - 01:20