Muffinki burakowe

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Przepis spisany z internetu nie pamiętam od kogo.


Najpierw gotujemy 2 duże buraki ok.500g

Suche składniki : 260g mąki pszennej- 1 łyżeczka proszku do pieczenia- 1/2 łyżeczki sody- 35g kakao-150g drobnego cuku- wszystko dać do miski wymieszać.

Mokre składniki: 2 jajka roztrzepać- 80ml oleju- 80ml maślanki lub kefiru- wszystko dać do drugiej miski wymieszać.


Ugotowane obrane buraki zblenderować ma być 330ml ok. 1 i 1/3 szkl.

Do suchych składników dodać buraki i mokre składniki wymieszać krótko. Nakładać do foremki na muffinki do 3/4 wysokości.
Piec w 180*C nie pamiętam jak długo piec najlepiej sprawdzić patyczkiem.

Te muffinki są długo mięciutkie i zdrowe, tak dzieciakom można przemycić buraki, jak nie ich lubią jeść.
 

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Nie pamiętam dokładnie ,bo dawno nie piekłem , ale na pewno nie mniej niż 12 sztuk bo czasem zostaje mi ciasta na jakieś 4 Mufinki ,ale nie pamiętam z jakiego przepisu ,tylko mi się kolata ,że brązowe
icon_mrgreen.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
Przyleciałam popatrzeć, bo przeczytałam "barokowe". Ostatnio wszystko mi z tym się kojarzy.
dump.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Buka @ 7 Sep 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1613002Przyleciałam popatrzeć, bo przeczytałam "barokowe". Ostatnio wszystko mi z tym się kojarzy.
dump.gif
A co, koncerty?
icon_biggrin.gif


Sabuto, dziękuję. Szukam przepisów na tanie i efektowne muffinki dla dzieci, myślę, że te się nadadzą (będziemy produkować w sporej liczbie i sprzedawać w szkole, chcemy kupić dla kółka kulinarnego lodówkę).
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,272
3,517
113
Fajne te muffiny, jakoś mi wcześniej umknęły.



Ker, ładnie wygląda to marchewkowe, ale naprawdę dajesz do ciasta 2 szklanki cukru (na 2 szklanki mąki) i kolejne 2 szklanki do polewy?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Tam sa jednak 2 szkl maki i 3 szkl marchewki, a szkl brazowego cukru to tez inna szklanka.
Oczywiscie cukru daje duzo mniej, a polewy nie robie.
Dlatego tortow nie lubie: nigdy do mnie nie przemawialo jedzenie masla lyzka choc niby tu maslo w obfitym towarzystwie serka. Jak chcialam lepiej wygladajace od zwyklego ciasta oblalam gorzka czekolada.
Wilgotnosc i konsystencja mi odpowiada to czasem zakrece, a muffiny bylyby doskonale do szkoly.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
A tak sobie kombinuję, gdybym nie dodała kakao, to muffinki miałyby ładny buraczkowy kolor?

I jeszcze muszę jakieś łatwe i tanie muffinki wyszperać, może bananowe, albo bananowo czekoladowe.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
Sabuto, takie ciastka działają strasznie rozpraszająco.
icon_mrgreen.gif
 

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Buka @ 8 Sep 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1613033Wratislavia trwa.
icon_smile.gif
Ooooo. Od lat sobie obiecuję, że pojadę. I od lat to samo, czyli gucio.
icon_frown.gif



sabuto @ 8 Sep 2016 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1613032Kolor czy dokładnie buraczkowy to nie wiem ,ale nawet przez kakao przebijają na czerwono , a z bananem to robię takie http://foodmag.pl/przepis/muffinki-czekola...wedlug-nigelli/
Ładny i przepis, dzięki.
icon_biggrin.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Mozeby wydzielic dyskusje o muffinkach?
Czasem czlowiek nie wie co by chcial to by bylo jak znalazl
icon_smile.gif


Sam burak moze wyjsc blado czy buro. Kakao zawsze gwarantuje kolor.
 

sabuto

Member
Mar 23, 2012
6,305
0
36
Burak surowy bardzo traci kolor w wypiekach to mam sprawdzone , ale tu jest burak wcześniej ugotowany , to może aż tak nie wyblaknie
gruebel_2.gif
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
QUOTE (kawazmlekiem @ 8 Sep 2016, 05:57 ) index.php?act=findpost&pid=1613029A tak sobie kombinuję, gdybym nie dodała kakao, to muffinki miałyby ładny buraczkowy kolor?

I jeszcze muszę jakieś łatwe i tanie muffinki wyszperać, może bananowe, albo bananowo czekoladowe.
Kawo, ciasto bananowo-czekoladowe Joanny jak najbardzej nadaje sie na muffiny. Pieklam wielokrotnie. Mozesz pominac czekolade i beda tylko bananowe. Na wierzchu kazdej babeczki (przed pieczeniem) czesto ukladam plasterek banana.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: