Keczup (sos) z dyni

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
Jest już na forum przepis na keczup z cukinii, ale ten trochę się różni składnikami. Robiłam go z 15 kg dyni (!), oczywiście na dwa razy, bo pierwszy raz był na próbę a drugi na zapas. Uwielbiam smak tego keczupu, jem go do kanapek i wędlin na zimno, ale też dodaję do pulpetów czy spagetti na gorąco. Przepis zmieniony z pierwotnej wersji, która krąży po internecie. Zmieniłam ilość chili i cukru i smakuje jak sos do pizzy podawany w pizzeriach. Podobno, bo nie korzystam.
3 kg miąższu z dyni pokrojonego w kostkę (może być duża) zasypać 2 łyżkami soli lub wegety

1 kg czerwonej papryki ( pokrojonej w paski)

1 kg cebuli ( w piórka)

Cebulę i paprykę zasypać 2 łyżkami soli lub wegety. Odstawić dynię i cebulę z papryką na minimum 3 godz.. Ja zostawiłam na noc. Potem odcedzić wodę z dyni, zostawiając niewielką ilość płynu na spodzie garnka. Udusić warzywa do miękkości, zmiksować, przełożyć do jednego garnka i dodać:

120 gramów przecieru pomidorowego – 4 łyżki stołowe

1,5 łyżki suszonego oregano

2 łyżeczki słodkiej papryki

na czubku łyżeczki pieprzu cayenne (chili)- 1/4 łyżeczki

2 łyżeczki curry

3/4 szklanki cukru

3/4 szklanki octu

pogotować ok. 15-20 minut, gorące przełożyć do słoików. Ja pasteryzowałam, bo bałam się, że coś nie wyjdzie. Nie potrafię powiedzieć, ile słoików wyszło, bo najpierw kładłam w malutkie po koncentracie, ale jak nam posmakowało, to użyłam litrowych
icon_smile.gif










 

renia2001

Member
Maj 10, 2012
966
0
0
renia2001 @ 2 Dec 2014 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1551711Jest już na forum przepis na keczup z cukinii, ale ten trochę się różni składnikami. Robiłam go z 15 kg dyni (!), oczywiście na dwa razy, bo pierwszy raz był na próbę a drugi na zapas. Uwielbiam smak tego keczupu, jem go do kanapek i wędlin na zimno, ale też dodaję do pulpetów czy spagetti na gorąco. Przepis zmieniony z pierwotnej wersji, która krąży po internecie. Zmieniłam ilość chili i cukru i smakuje jak sos do pizzy podawany w pizzeriach. Podobno, bo nie korzystam.
3 kg miąższu z dyni pokrojonego w kostkę (może być duża) zasypać 2 łyżkami soli lub wegety

1 kg czerwonej papryki ( pokrojonej w paski)

1 kg cebuli ( w piórka)

Cebulę i paprykę zasypać 2 łyżkami soli lub wegety. Odstawić dynię i cebulę z papryką na minimum 3 godz.. Ja zostawiłam na noc. Potem odcedzić wodę z dyni, zostawiając niewielką ilość płynu na spodzie garnka. Udusić warzywa do miękkości, zmiksować, przełożyć do jednego garnka i dodać:

120 gramów przecieru pomidorowego – 4 łyżki stołowe

1,5 łyżki suszonego oregano

2 łyżeczki słodkiej papryki

na czubku łyżeczki pieprzu cayenne (chili)- 1/4 łyżeczki

2 łyżeczki curry

3/4 szklanki cukru

3/4 szklanki octu

pogotować ok. 15-20 minut, gorące przełożyć do słoików. Ja pasteryzowałam, bo bałam się, że coś nie wyjdzie. Nie potrafię powiedzieć, ile słoików wyszło, bo najpierw kładłam w malutkie po koncentracie, ale jak nam posmakowało, to użyłam litrowych
icon_smile.gif
W tym roku pomyliłam się w składnikach i użyłam o połowę mniej cebuli i papryki. Nie wpłynęło to na smak i konsystencję.