Roladkowe kanapki*

izunia2007

Member
Cze 4, 2008
1,294
0
0
Polecam Wam super kanapki!Na duze i male przyjecia, albo na zwykle pogaduchy.U mnie sprawdzaja sie w kazdej sytuacji.

Skladniki:

1 dluga bagietka
ok.25 dkg szynki w plasterkach (lub innej wedliny)
ok.25 dkg sera zoltego w plasterkach
serek sniadaniowy Hochland lagodny bez dodatkow (ok.1 /2 opakowania)
lub inny tego typu serek
4-5 srednich ogorkow kiszonych
papryka konserwowa
inne ulubione dodatki
sol,pieprz
folia spozywcza do owiniecia

Sposob wykonania:

Dla wygody kroimy bagietke na 4 lub 5 czesci.Kazdy kawalek przecinamy poziomo tak jak bulke,ale nie do konca (ma sie tylko otwierac).Wydlubujemy ze srodka tzw.osrutke,ktora nie bedzie nam potrzebna.Kazdy kawalek smarujemy wewnatrz serkiem-cieniutko,ale dokladnie.Nastepnie kladziemy wedline,a na nia zolty ser.Ogorki kroimy wzdloz na cwiartki,a papryke w dluzsze paski i ukladamy wzdluz bagietki.Potem zwijamy dosyc mocno tak jak rolade i obwijamy scisle folia spozywcza.Dajemy do lodowki na kilka godzin,a najlepiej na noc (mozna tez zamrazac na dluzszy czas).
Przed podaniem odwinac i kroic na kromeczki grubosci ok.1 cm.

p1020689qo0yp1.jpg


SMACZNEGO !
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Bardzo ciekawy pomysł!
 

pola

Member
Sty 6, 2008
18
0
0
Robiłam je już wielokrotnie, znajomi byli zachwyceni. Nazwali je kanapeczki-sushi. Bardzo polecam, bo robią wrażenie
icon_smile.gif

 

E_S_C

Member
Paź 1, 2008
22
0
0
Pomysł jest rewelacyjny! Bardzo efektowne i smaczne. Zrobiłam na imprezkę. Dałam pastę z jajek, szynkę, ser i paprykę w occie a do 2 wersji tuńczyka z jajem. Goście byli zachwyceni. Ja też bo nie wymagają dużego nakładu pracy, wyglądają świetnie i są tanie. Dzięki wielkie za pomysł
icon_smile.gif

kanapki.JPG
 

Załączniki

  • kanapki.JPG
    kanapki.JPG
    37.5 KB · Wyświetleń: 3

sapphire

Member
Kwi 1, 2009
648
0
0
Gratuluję pomysłu - świetne takie kanapeczki. Na pewno zrobię niedługo na imprezkę.
Pomyślałam też, że zrobię taką wersję na ciepło - pewnie z serem - nie mam jeszcze pomysłu, ale dam znać, jak coś obmyslę.
icon_biggrin.gif
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
O, za tydzień mam gości, małą imprezkę, już wiem więc co zrobię
icon_smile.gif
Wygląda efektownie, z opisów Waszych szybkie
icon_smile.gif
No i można zrobić wcześniej
icon_smile.gif
Same plusy!
icon_smile.gif
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
a czy nie wypada ze środka ten ogórek czy papryka? ja mam jeszcze tydzień kanapek, tzn jeszcze 3 razy muszę zrobić kanapki piękne a nie chcę sie powtarzać, te są w kolejce na jutro
icon_smile.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Zawsze można dla pewności maznąć czymś pod każdą warstwę dodatków (serek, pasta, majonez itp) - lepiej zespoli jak się kto boi.
Ale skoro Izunia zapewnia że nic nie wypada jak się ściśnie to na pewno tak jest
icon_smile.gif