Tureckie placki z cukinii z fetą. Mücver.

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
zucchini_pancakes.JPG

2 duże cukinie
1 łyżeczka soli
2 jajka rozm. M
4 łyżki siekanej natki pietruszki
4 łyżki siekanego koperku
ew. 4 łyżki siekanego szczypiorku*
1 łyżeczka ostrej papryki w płatkach (lub w proszku, do smaku)
200 g sera typu feta
ok. 1 szklanki mąki pszennej

olej do smażenia


* połowę zrobiłam ze szczypiorkiem, połowę bez. Naszym faworytem była wersja bez szczypiorku, delikatniejsza, z lepiej wyczuwalną nutą pietruszki i koperku.

1. Cukinie umyć, nie obierać. Zetrzeć na tarce (duże oczka). Wymieszać z solą i pozostawić na sicie na 10 minut.

2. W międzyczasie czasie posiekać pietruszkę i koperek.

3. Cukinię dobrze odcisnąć, aby pozbyć się wytworzonego soku. Przełożyć do miski. Dodać koperek i pietruszkę, pokruszony drobno ser feta, jajka i ostrą paprykę. Można dosolić do smaku, pamiętajmy jednak, że feta jest dość słona. Wymieszać.
Dodać tyle mąki, by uzyskać gęste ciasto (jak na placki ziemniaczane.

4. Na patelni do naleśników rozgrzać niewielką ilość oleju. Nakładać łyżką porcje ciasta, formując okrągłe placki. Smażyć z obu stron, na złoto.

Przepis na podstawie bloga Delicious Istambul.
 

Załączniki

  • zucchini_pancakes.JPG
    zucchini_pancakes.JPG
    112.1 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
u mnie brak papryki , reszta raczej to samo https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=31602&hl= tylko Twoje jakieś takie puszyste
gruebel_2.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Iluano, u Ciebie widzę tarty żółty ser i wodę dodane do masy
icon_smile.gif

W tureckich tego nie ma. I zupełnie inny zestaw ziół. To prawda, wyszły dość puszyste, a raczej "mięciutkie", bo nie jest to puszystość biszkoptu, tylko miękkość placka. Myślę, że to roztapiający się zółty ser może obciążać Twoje placki i wpływać na ich płaskość. Oczywiście, jeśli Ci to przeszkadza, bo na pewno są smaczne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

iluana

Member
Sie 15, 2009
4,507
0
0
u mnie pół kostki fety + 1/2 szklanki żółtego sera , a woda to tylko jeśli ktoś woli konstystencję bardziej lejącą - ja nie dodaję. Spróbuję zrobić z Twojego przepisu - może wyjdą grubsze , bo o ile w smaku moje odpowiadają mi bardzo , o tyle Twoje wyglądają bajecznie
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Mam nadzieję, że wyjdą tak miękkie, jak lubisz
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Mała_Mi @ 15 Jul 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=14525682 duże cukinie
Duże, to znaczy jakie? Bo ja staram się nie dopuścić do przerośnięcia i zrywam je, jak są niewiele większe w obwodzie od ogórka - węża. Możesz określić, ile mniej więcej ważą, to będę mogła dostosować ich liczbę do reszty składników?
anbetung.gif

W moim domu hitem spośród cukiniowych placków są racuchy Pascala, ale chętnie wypróbuję coś innego.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
O, a ja nie pamiętam, czy w końcu zrobiłam je, czy nie. Te Twoje racuchy. Ale też zrobię, bo wyglądają bardzo milutko.
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Joanno, właśnie takie ogórkowo-wężowe
icon_smile.gif
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
Dzięki. To robię na kolację, bo mam w domu wszystkie składniki.




Kawo, zrób, zrób, milusie są też w smaku.
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kawazmlekiem

Moderator
Członek ekipy
Mar 19, 2005
37,849
6
38
Dzisiaj zrobiłam na śniadanie wg przepisu Mi, tylko dodałam trochę proszku do pieczenia. Są dobre, ostre i wyraziste, ale puszyste.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,278
3,520
113
U mnie się odwlekło, bo wczorajsze plany się niespodziewanie zmieniły i obiad był na kolację, ale jak to się mówi - co się odwlecze....
icon_biggrin.gif


Przez przypadek dziś odkryłam, ze Nigella ma bardzo podobny przepis na placki: z dymką, fetą, natką pietruszki, świeżą i suszoną miętą oraz słodką papryką. Podaje się je skropione sokiem z limonki. Też muszą być pyszne.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Robiłam te Nigelli i mam zapisany w książce komentarz: "takie sobie
icon_sad.gif
". Wypróbowałam mnóstwo przepisów szukając znanego mi z Grecji smaku i konsystencji. Wszystko nie to.
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,306
4,472
113
Nigdy nie byłam w Grecji, więc nie mam porównania, ale te z przepisu Mi były jak dla mnie są bardzo smaczne, małżonek też chwalił.
A jakie były te greckie? Mam w domu książkę "Podróże kulinarne - Grecja" i tam jest przepis na placuszki z cukinii, mogę wklepać, jak wrócę do domu. Ale tam są inne zioła - oregano, bazylia, natka pietruszki. I mniej mąki w porównaniu z ilością cukinii.
 

yrsa

Moderator
Członek ekipy
Sty 3, 2009
27,274
1,562
113
Zwarte, nierozpadające się, niemiękkie. Smażone w głębokim tłuszczu, najczęściej w kształcie kulek. Może nie powinnam ich zatem nazywać plackami. Znalazłam jeszcze jeden przepis, którego nie wypróbowałam, ale w nim jest ser kefaloryri. I nie ma mąki, jest bułka tarta. I może to jest właśnie to. Te, o których piszesz jadłam u koleżanki.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Kawo, Anka, cieszę się, że Wam smakowało
icon_smile.gif


Yrso, niestety nie kojarzę kulek, jakie opisujesz. Jeśli kiedyś wpadnę gdzieś na taki przepis, dam Ci znać
icon_smile.gif
 

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,306
4,472
113
yrsa @ 19 Jul 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1453652Zwarte, nierozpadające się, niemiękkie. Smażone w głębokim tłuszczu, najczęściej w kształcie kulek. Może nie powinnam ich zatem nazywać plackami. Znalazłam jeszcze jeden przepis, którego nie wypróbowałam, ale w nim jest ser kefaloryri. I nie ma mąki, jest bułka tarta. I może to jest właśnie to. Te, o których piszesz jadłam u koleżanki.