IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

9 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Rillettes, francuska alternatywa smalcu
samanta
post 22 Oct 2012, 16:31
Post #41

kucharz 3 gwiazdek

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 5.092

CYTAT(seniorka @ 22 Oct 2012, 11:08 ) *
Chcę to mieć icon_exclaim.gif . Największy problem będzie z wędzoną słoniną. Jeśli jej nie dostanę w maleńkim sklepiku mięsnym dwie ulice dalej, to będę musiała coś wykombinować. Sama nie zjem, bo mój syn już ostrzy sobie na to smarowidełko zęby. Oby była ta słonina, oby była ta słonina - już zaczarowane i musi być icon_rolleyes.gif

Powinnaś! wink.gif
Tylko informuje uprzejmie, że toto ma swoje złe strony: W zasadzie najesz się juz jedną kromka, ale co z tego jak łakomstwo woła: "jeszcze"! A niedajbuk jak jeszcze na domiar zlego kupisz sobie taką pyszną bagietkę jak ja dzisiaj do pracy! lecker.gif
I nie bój się przypraw, dawaj tyle, co w przepisie, potem ich wcale nie czuć. wink.gif
Go to the top of the page

+Quote Post
seniorka
post 22 Oct 2012, 17:50
Post #42

kucharz-zawodowiec

Użytkownik nr: 10.341

Dzisiaj zamówiłam wędzoną słoninę. Wszystko przede mną. Dzięki za uwagi. Moje biodra mówią to samo. Rodzina zgłosiła się do pomocy icon_rolleyes.gif

+Quote Post
samanta
post 22 Oct 2012, 17:59
Post #43

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(seniorka @ 22 Oct 2012, 18:50 ) *
Dzisiaj zamówiłam wędzoną słoninę. Wszystko przede mną. Dzięki za uwagi. Moje biodra mówią to samo. Rodzina zgłosiła się do pomocy icon_rolleyes.gif

Najlepiej przy jedzeniu bo jak nie, to napewno sama wszystko zjesz i efekty moga być szybko zauważalne.
Ja sobie dzisiaj wzięłam do pracy i oczywiście zjadłam więcej niż musiałam icon_redface.gif

+Quote Post
.agatka.
post 22 Oct 2012, 18:10
Post #44

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 12.156

Robię!
Nie dostałam wędzonek słoniny, ale mam pieczony boczek, com go przesoliła. Wyrzucić szkoda, to dodam icon_lol.gif

+Quote Post
samanta
post 22 Oct 2012, 18:17
Post #45

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(.agatka. @ 22 Oct 2012, 19:10 ) *
Robię!
Nie dostałam wędzonek słoniny, ale mam pieczony boczek, com go przesoliła. Wyrzucić szkoda, to dodam icon_lol.gif

No pewnie! wink.gif

+Quote Post
.agatka.
post 22 Oct 2012, 21:15
Post #46

kucharz 3 gwiazdek

Boczek był AŻ TAK słony, że ani grama dosalać nei muszę. rofl.gif

Ło rany, jakie to dobre! Gar wylizałam do czysta.
Dałam 650 g łopatki, dość chudej, 450 g słoniny i tego mojego nieszczęsnego boczku pieczonego niecałe 200 g. Kroiłam drobniej, a słoninę drobniutko, jak na skwarki.
Nie soliłam już, ale dałam dużo świeżo mielonego pieprzu, świeżo startą gałkę, yżeczkę słodkiej papryki dla koloru i pół łyżeczki chili w proszku. Reszta przypraw jak na liście.
Nie czuć goździków, moje się rozgotowały.

+Quote Post
seniorka
post 23 Oct 2012, 20:50
Post #47

kucharz-zawodowiec

Mam już wszystkie ingrediencje. Dzisiaj dzień był wypełniony, a teraz już za póżno na gotowanie. Więc do jutra. icon_rolleyes.gif

+Quote Post
seniorka
post 24 Oct 2012, 10:20
Post #48

kucharz-zawodowiec

Jak zamawiałam tę wędzoną słoninę, to ekspedientka pytała, co będę z nią robiła. Wytłumaczyłam jej, a ona poprosiła o przepis. Kiedy odbierałam zakupy, zaniosłam jej napisany przepis. Wszystko już miałam przygotowane do odbioru, a pani sprzedajaca szykowała porcję dla siebie. Ja robię dzisiaj, ona pewnie też. Mam nadzieję, że obu nam będzie smakowało lecker.gif

+Quote Post
Buka
post 24 Oct 2012, 15:21
Post #49

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 67

Ale fajnie, Seniorko. Mam nadzieję, że pani w sklepie posmakuje i będziesz się mogła u niej pokazać. icon_lol.gif

+Quote Post
seniorka
post 24 Oct 2012, 19:12
Post #50

kucharz-zawodowiec

Zrobiłam!. Wszystko zgodnie z przepisem. Wzięłam łopatkę, bo była bardzo ładna, a i pani ekspedientka bardzo się starała. Dałam starty imbir,który bardzo lubię. Próbowałam już na ciepło. Znakomite. Mięso rozgotowało się na masę, reszta też. Mieszałam gorliwie co 15 minut, rozcierałam uduszone już mięso i co chwilę zaglądałam do komputera. Moja nadgorliwość dała doskonałe efekty. Przełożyłam do dwóch niewielkich fasek z wypalanej gliny, które kupiłam na targu pod moim domem latem od Litwinów. Nie wiem jaką one mają objętość, ale to nieważne. Wygląda doskonale. Jedną zabiera jutro mój syn. Chyba Samanta pisała, żeby nie studzić w lodówce, więc zostawiłam na kuchennym blacie. Tak się rozpisałam, bo jestem z siebie zadowolona i serdecznie dziękuję anbetung.gif Buko za przepis.

Edit: Dusiłam pod przykryciem.

+Quote Post
Buka
post 24 Oct 2012, 20:10
Post #51

kucharz 3 gwiazdek

Jak mi miło, Seniorko, że przepis się sprawdził i że Ci smakuje. Samanta nie pisała, że studzi w lodówce, tylko, że nie trzymane w lodówce ma pełniejszy smak. icon_smile.gif

Agatko, fajnie Ci sie ten boczek wkomponował. daumen.gif

CYTAT
'Bea73' post='1359171' date='21 Oct 2012, 00:09 ']Buko - bardzo apetycznie wygladaja w tym garnuszku! lecker.gif
Ja rillettes zawsze uwielbialam, aczkolwiek te klasyczne, tradycyjne; z imbirem i cynamonem jeszcze nie jadlam icon_smile.gif

A ja nie jadłam klasycznego. Taki oryginalny przepis i z Twoją rekomendacją, to byłoby COŚ. Zechcesz wpisać? anbetung.gif

PS. To chyba rodzaj żeński (ta ryjetka, te ryjetki ?) Powinnam napisać: nie jadłam klasycznej (klasycznych)?. Jak jest prawidłowo?

+Quote Post
.agatka.
post 24 Oct 2012, 21:39
Post #52

kucharz 3 gwiazdek

Teraz jak jem to bym jeszcze ze 2-3 ząbki czosnku dodała. Następnym razem wrzucę.

Zastanawiam się ile toto może postać... gruebel_2.gif

+Quote Post
seniorka
post 25 Oct 2012, 10:27
Post #53

kucharz-zawodowiec

Jak syn zabrał swoją część, to wydaje mi się, że niedługo. Smakuje nadzwyczajnie i niestety zjadam więcej, niż potrzeba icon_eek.gif

Trzymam poza lodówką, tak jak radziła Samanta, bo ma lepszy smak. A takie na wierzchu to ciagnie poza posiłkami icon_mrgreen.gif

+Quote Post
.agatka.
post 25 Oct 2012, 11:02
Post #54

kucharz 3 gwiazdek

seniorko, o ile dobrze przeczytałam to samanta wyciąga z lodówki żeby się ogrzało przed jedzeniem. Ja bym poza lodówka nie trzymała. W końcu to mięso.

+Quote Post
seniorka
post 25 Oct 2012, 11:54
Post #55

kucharz-zawodowiec

Chyba masz rację. Zrobię tak jak radzisz. Na razie jest świeże i nic mu się nie stało lecker.gif

+Quote Post
.agatka.
post 25 Oct 2012, 11:57
Post #56

kucharz 3 gwiazdek

Otworzyłam kolejny słoik icon_mrgreen.gif i strzelił przy odkręcaniu. Więc mięso się zapasteryzowało jak nałożyłam gorące. Myślę, że jak z tydzień postoi zamknięte (nakładałam do niewielkich słoików) to nic się nie stanie icon_smile.gif

+Quote Post
samanta
post 26 Oct 2012, 16:03
Post #57

kucharz 3 gwiazdek

CYTAT(Buka @ 24 Oct 2012, 21:10 ) *
Jak mi miło, Seniorko, że przepis się sprawdził i że Ci smakuje. Samanta nie pisała, że studzi w lodówce, tylko, że nie trzymane w lodówce ma pełniejszy smak. icon_smile.gif

Studziła na balkonie a trzyma w lodówce icon_mrgreen.gif tylko wyciąga tak z godzine przed jedzeniem tyle, ile zamierza zjeść. wink.gif a potem se dokłada..... icon_redface.gif
Takie maziste lepsze w smaku. A przepis powędrował do sióstr.
Zdecydowanie wolę toto, niż podejrzane dla mnie wędliny ze sklepu, tym bardziej, że roboty przy tym nie ma, tyle co pokroić i potem mieszać, pfffffff! Nie siedzę przecie ze wzrokiem wbitym w garnek, tylko co 15 minut zaglądam.
A że sie zawekowało, to prawda!

+Quote Post
seniorka
post 26 Oct 2012, 19:59
Post #58

kucharz-zawodowiec

CYTAT(Buka @ 24 Oct 2012, 16:21 ) *
Ale fajnie, Seniorko. Mam nadzieję, że pani w sklepie posmakuje i będziesz się mogła u niej pokazać. icon_lol.gif

Pani w sklepie zachwycona przepisem, a jeszcze bardziej jej mąż. Mogę sie pokazywać i mam specjalne względy. Dzięki anbetung.gif za przepis. Pozdrowienia. icon_razz.gif

+Quote Post
Hiena
post 26 Oct 2012, 20:02
Post #59

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 506

Och, a moi faceci, obadwa ;), wciąż i wciąz robia sobie kanapki z mięsiwem.
Zachwiałam nieco propoporcje, bo mięsa jest duuuużo więcej niż smalcu, który tak i tak pochlaniąja ze smakiem i ogórkiem kiszonym.
Dostałam słonine wędzoną z przyprawiami, dlatego też nie przyprawiałam jej dodatkowo, ale kolejny raz będę szukac słoniny bez przypraw.

+Quote Post
Buka
post 26 Oct 2012, 21:15
Post #60

kucharz 3 gwiazdek

Cieszę się, że przepis zyskał uznanie. A skoro wszystko w nim jasne i wszyscy zadowoleni, to nie będę już doglądać wątku, niech sobie samodzielnie rozkwita. icon_mrgreen.gif

+Quote Post

9 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 14th December 2019 - 16:46