IPB

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

11 Stron V  « < 9 10 11  
Reply to this topicStart new topic
> Tiramisu'
pyzyzmiesem
post 24 Dec 2012, 13:11
Post #201

szef kuchni

Grupa: Złoty użytkownik
Użytkownik nr: 18.275

właśnie wyprodukowałam na życzenie męża. Z 3 kg mascarpone <facepalm>.
Odnośnie dyskusji na temat mascarpone - z moich doświadczeń wynika jasno, że w tiramisu każdy składnik powinien być najwyższej jakości. Oczywiście robiłam tiramisu na zwykłych jajkach z nr 3 i mascarpone, które koło włoskiego mascarpone nawet nie leżało i deser był pyszny ALE z włoskiego mascarpone i jaj najwyższej jakości rzuca na kolana (z których to kolan zapewne będzie trudno wstać po zjedzeniu porcji deseru, która mi teraz zajmuje dwie półki w lodówce)
Go to the top of the page

+Quote Post
margarett
post 2 Apr 2013, 18:39
Post #202

uczeń

Użytkownik nr: 5.388

CYTAT(pyzyzmiesem @ 24 Dec 2012, 14:11 ) *
Odnośnie dyskusji na temat mascarpone - z moich doświadczeń wynika jasno, że w tiramisu każdy składnik powinien być najwyższej jakości. Oczywiście robiłam tiramisu na zwykłych jajkach z nr 3 i mascarpone, które koło włoskiego mascarpone nawet nie leżało i deser był pyszny ALE z włoskiego mascarpone i jaj najwyższej jakości rzuca na kolana (z których to kolan zapewne będzie trudno wstać po zjedzeniu porcji deseru, która mi teraz zajmuje dwie półki w lodówce)

Zgadzam się, co prawda dałam zwykły serek mascarpone, ale mialam swieżutkie jajka wiejskie (od takich kur karmionych kukurydzą icon_mrgreen.gif ) i wyszło pyszne!!! lecker.gif
Załączone pliki
Załączony plik  Tiramisu.jpg ( 96.07K ) Suma pobrań: 0

+Quote Post
kasha
post 22 Mar 2014, 21:43
Post #203

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 98

Kurka wodna, no i się zważyło cry_1.gif
maleńkie grudeczki się porobiły, miękkie ale jednak grudki

+Quote Post
marghe
post 23 Mar 2014, 23:12
Post #204

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 160

CYTAT(kasha @ 22 Mar 2014, 21:43 ) *
Kurka wodna, no i się zważyło cry_1.gif
maleńkie grudeczki się porobiły, miękkie ale jednak grudki

jakim cudem?

+Quote Post
skanna
post 23 Mar 2014, 23:14
Post #205

szef kuchni

Użytkownik nr: 1.535

Może mascarpone z Piątnicy - warzy się w każdej masie, czy to tiramisu czy tort czy cokolwiek :/

+Quote Post
kasha
post 26 Mar 2014, 01:50
Post #206

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 98

CYTAT(marghe @ 23 Mar 2014, 23:12 ) *
jakim cudem?

W momencie gdy już mialam gotowy kogel-mogel i dołożyłam do niego serek, gdy dolałam alkohol przez moment konsystencja była gładka jak aksamit i po chwili znów to samo i brzydal był,
dodanie białek też nic nie zmieniło.

Mascarpone miałam z Biedronki, zawsze go używam i nie ma problemu a tu pech jakiś pjeruński
zawsze coś nie tak mi wychodzi gdy jest dla gości rofl.gif

+Quote Post
harapug
post 10 Aug 2017, 23:59
Post #207

pomoc kuchenna
*

Grupa: Srebrny użytkownik
Użytkownik nr: 2.177

Wybaczcie, że odgrzebuje stary jak świat wątek, ale mnie strzepało, alkohol do masy z serem i żółtkami?
Profanacja, tiramisu to prosty deser i udaje się na ogół bez problemu, pod warunkiem nie wydziwiania z przepisem, trzy etapy, piana z białek i cukru, żółtka dokładnie wymieszane z cukrem i delikatnie wmieszany w to mascarpone, oraz biszkopty (koniecznie oryginalne do tego deseru) namoczone w mocnej kawie z dodatkiem amaretto lub marsali, rzecz gustu, żadnego dolewania czegokolwiek do masy, mascarpone to "kapryśny" serek, najlepiej masę robić na produktach, które wyjęło się z lodówki te minimum 30 minut przed pracą, zimny ser trudno się miesza.

+Quote Post
skanna
post 11 Aug 2017, 08:53
Post #208

szef kuchni

Chcesz powiedzieć, że przepis pochodzący od rodowitej Włoszki i od lat sprawdzony jest herezją? :D Jadłam różne tiramisu, to jest najlepsze, właśnie dzięki alkoholowi w masie a nie biszkoptach. Ale każdy może robić jak lubi.

P.S. TO tiramisu robiłam mnóstwo razy i zawsze się udawało, więc skąd przypuszczenie, że się nie uda?

+Quote Post
kermidt
post 11 Aug 2017, 14:45
Post #209

kucharz 3 gwiazdek

Użytkownik nr: 59

ach...
Od przedwczoraj bylam przekonana, ze mam serek na tiramisu, a teraz, czytajac, zorientowalam sie, ze mam... ricotte! :D :D
Coz, tez zjemy.

+Quote Post
skanna
post 22 Jul 2018, 16:06
Post #210

szef kuchni

Przedwczoraj upiekłam biszkopt, który miał być tortem. Niestety, mój piekarnik coś szaleje i wyszedł raczej placek niż biszkopt, ale bez zakalca. Pokroiłam toto w paski i zrobiłam tiramisu - rany, jakie dobre, lepsze niż z biszkoptami kupnymi.

+Quote Post
MarthaB
post 22 Jul 2018, 16:37
Post #211

czeladnik

Użytkownik nr: 15.159

Muszę zrobić... Muszę zrobić.... uwielbiam ten deser!

+Quote Post
janie
post 12 Aug 2019, 13:05
Post #212

uczeń

Użytkownik nr: 131

Marge. ja również ogromnie dziękuję za przepis. Przyznam się, że nie przepadałam za tiramisu, szczególnie, że moje dziecko wykonywało (i to co tydzień) modne w jej środowisku tiramisu na bazie marcarpone i bitej śmietany. Nie wiem czy było dobre, podobno, ja nigdy nie odważyłam się spróbować - co było mi wybaczone, ponieważ wiadomo de domo, że bitą śmietanę toleruję tylko na Pavlovej ... no, tej z jeżynami anbetung.gif

Na szczęście moda na ten deser w opisanej wersji minęła, a mnie naszła ochota na klasyczny. MzM podawała go kiedyś na mniamie, w wersji bez białek.

Trzymając się Twojego przepisu - no prawie - zaskoczyłam szczególnie samą siebie. Tak, to jest pyszne, lubię tiramisu i moja rodzina też musi i pilnuje aby zawsze był w lodórce zapas mascarpone, najlepiej włoskiego, co nie jest takie proste, bo wszędzie króluje piątnica i ostatnio bakoma.
Te moje odstępstwa myślę, że trzymają smak - co zresztą dopuszczasz (vide : powyżej), mianowicie w obawie przed salmonellą ubijam 4 żółtka i 1 jajko na parze. Aby wyrównać brak białek dodaję 1 mały kubek ubitej kremówki, za co najmocniej przepraszam rofl.gif i oczywiście pozdrawiam.
Te owoce to tak pod wpływem Waszych eksperymentów.
Załączone pliki

+Quote Post

11 Stron V  « < 9 10 11
Reply to this topicStart new topic

Wersja Lo-Fi Datenschutzerklärung |  Impressum |  Aktualny czas: 20th August 2019 - 23:49