Nalewka z czarnych porzeczek*

Anusiaczek

Member
Wrz 14, 2004
2,084
0
0
1/2 kg owoców czarnej porzeczki
0,75 l wódki
syrop cukrowy (z 1/2 l wody i 40 dag cukru)

1. Porzeczki obieramy z ogonków i szypułek, wkładamy do słoja, zalewamy wódką. Słój szczelnie zamykamy, odstawiamy na półtorej miesiąca w ciepłe i słoneczne miejsce.
2. Po tym czasie nalewkę filtrujemy. Z wody i cukru robimy syrop i do dobrze ciepłego wlewamy nalewkę, mieszamy. Stawiamy na tydzień w temperaturze pokojowej, ale nie na słońcu.
3. Znów filtrujemy, przelewamy do butelek i odstawiamy na co najmniej 3 miesiące w miejsce chłodne i zimne.

Ta nalewka cieszy się wśród moich znajomych największą popularnością, choć jak dla mnie jest ciut za słodka <!--emoid:cheers:--><!--endemo-->
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Już zalałam porzeczki wódeczką :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
próbowałam właśnie i już jest niesamowita :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: zapowiada się hit :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Moja na razie nie ruszona. Grzecznie czekam ;) Ale pachnie pieknie.

Za to dwa dni walczyłam z filtrowaniem agrestowej :|
 

Nadia

Member
Paź 28, 2004
1,057
0
0
Cały czas starałam się pamietać o tym, że jest taka dobra (uwierzyłam Ci na słowo), bo inaczej chyba bym ja wylała :evil: niefiltrowaną.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Świetna jest ta nalewka :lol: :lol: :lol:
 

Wioletta

Member
Lis 1, 2004
68
0
0
Ja też jestem pod wrażeniem. Zrobiłam ją latem (z alkoholu 60%, bo tego typu specjały lubię mocniejsze :cheers:
icon_wink.gif
) razem z całą masą innych nalewek/likierów owocowych. Teraz je wszystkie po raz drugi zlewam i filtruję. I muszę przyznać, że ta nalewka jest nie tylko najsmaczniejsza, ale i najczystsza - filtruje się praktycznie w 100%. Pyszna i przyjazna
icon_wink.gif