Pollo a la chilindrón

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Ponieważ danie robione jest z tak bardzo u nas popularnych kurczaków, wypróbowałam go już kilka razy. Dzisiaj chcę, żebyście poznali go i Wy, bo jest wyjątkowo smaczne, no i warto wiedzieć, jak robią go Hiszpanie. Danie zaczerpnęłam z Kulinarnego Atlasu Świata. Pochodzi ono z Aragonii, popularne też jest w kraju Basków. Według oryginalnego przepisu kurczaka można zastąpić mięsem jagnięcym. Ja miałam tylko kurczaka.

Składniki
- 1 kurczak (1,3 kg)
- 10 dkg szynki serrano
- 1 cebula
- 2 czerwone papryki
- 40 dkg pomidorów (ja biorę 40 dkg puszkę krojonych pomidorów bez skórki)
- 10 ml czerwonego wina
- 30 ml bulionu drobiowego (często biorę z kostki)
- 1 łyżka papryki w proszku.
- olej, sól, pieprz

Kurczaka myjemy i osuszamy, następnie (wg przepisu) dzielimy na 8 części. Mnie nie zawsze się to udaje, więc zostaje mi w czterech częściach. Ale radzę spróbować zrobić zgodnie z przepisem. Przyprawiamy go papryką, solą i pieprzem. W rondlu rozgrzewamy olej, podsmażamy na nim szynkę serrano, po czym wyjmujemy ją z rondla i odkładamy. Na tym samym tłuszczu podsmażamy kurczaka, a po podsmażeniu również wyjmujemy i odkładamy. Cebulę i paprykę kroimy w cienkie plasterki, pomidory siekamy (te z puszki już są posiekane i bez skórki) Na tym samym tłuszczu szklimy cebulę, dodajemy pomidory, paprykę, bulion, wino i paprykę w proszku. Wkładamy kurczaka i szynkę, rondel przykrywamy i dusimy 40 minut na małym ogniu. Mnie zazwyczaj zdarza się dusić dłużej. Widelec ma wchodzić bez oporów w mięso, zwłaszcza w udka. Smacznego
lecker.gif