Ciasto z kremem czekoladowym z suszonymi śliwkami w alkoholu

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
Takie ciasto robi moja koleżanka Teresa dla swoich gości, na które zawsze czekają z niecierpliwością. Ciasto jest bardzo dobre.
Ciasto należy zacząć od przygotowania śliwek - wyjaśnienie niżej

Ciasto biszkoptowe:
5 jaj
1 szklanka cukru
3 łyżki kakao
2 łyżeczki proszku do pieczenia
1 szklanka mąki

upiec biszkopt z podanych składników, po ostygnięciu przekroić go na pół.

krem :
pól kilograma śliwek suszonych
pół szklanki cukru
masło kostka
słoik nutelli - mały
spirytus do zalania śliwek
polewa czekoladowa

Śliwki ugotowac w syropie z pól szklanki cukru i wody, w takiej ilości aby były tylko przykryte. Wystudzone pokroic w paseczki i zalać na noc spirytusem.
Masło utrzec z nutellą dodać alkohol od śliwek, połową kremu posmarować krążek biszkoptu, przykryc drugim, posmarowac resztą kremu. Na wierzchu ułożyć śliwki i zalać polewą czekoladową gotową lub zrobioną według swojego sprawdzonego przepisu.
 

lila1

Member
Lut 11, 2007
1
0
0
Ten przepis jest lepszy, bo dokładniejszy i wiadomo jak wszystko zrobić. Jak upiekę te pyszności to wkleję fotkę.
dzięki Marcelina za przepis
 

Spes

Member
Kwi 20, 2010
349
0
0
julia @ 27 Nov 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=402167Czy do tego ciasta, do kremu z nutellą zamiast masła mozna dac bitą śmietanę, czy to będzie dobrze?
...albo mascarpone....
icon_smile.gif
 

ursbak

Member
Paź 12, 2010
2
0
0
Mam podobny przepis tyle że ciasto nazywa się Śliwkowiec a to przepis:
Śliwkowiec:
Biszkopt:(na dużą blachę)
8 jaj
1i1/3 szklanka cukru
2 szklanki mąki
3 łyżki oleju
1 łyżka kakao
1 łyżeczka proszku do pieczenia
zapach śmietankowy

Białka ubić z cukrem, do żółtek dodać proszek do pieczenia. Do ubitych
białek dodać żółtka z proszkiem wymieszać, dodać olej, mąkę, zapach i
kakao. Biszkopt upiec i przekroić na połowę.

Masa:
* 1 krem karpatka ugotować jak w przepisie na opakowaniu -wystudzić i dodać 1 masło ukręcone( Kasię)
* 4 gorzkie czekolady (ja daje mleczne zazwyczaj) + 0,25l śmietanki 30% - czekoladę rozpuścić na parze ze śmietankę
* 300g suszonych śliwek + 0,25l wódki - śliwki pokroić i zalać wódką na godzinę - a najlepiej na noc.

Biszkopt przekroić, posmarować 1/2 kremu karpatki, wyłożyć połowę śliwek i polać połową czekolady.
Położyć drugi placek biszkoptu i resztę kremu, śliwek i czekolady. Udekorować można białą czekoladą, wystarczy
zwyczajnie potarkować.

tak się prezentuje:
IMG_6758.jpg
 

Załączniki

  • IMG_6758.jpg
    IMG_6758.jpg
    3.9 MB · Wyświetleń: 1

monik1608

Member
Lut 7, 2011
40
0
0
witam.a jak rozcieńczyc ten spirytus żeby ciasto nie było takie "mocne"???bo robiłam ostatnio i raczej nie odważyłabym się wsiadac za kierownicę po kawałku placka
cheers.gif
fiesgrins.gif