Sezamowo-imbirowe udka kurczakowe

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Sezamowo-imbirowe udka kurczakowe

Bardzo szybkie i latwe, ze zdecydowanym azjatyckim akcentem

6 udek z kurczaka, bez skory
olej sezamowy

3 lyzki sosu sojowego
2 duze zabki czosnku
2 lyzki startego swiezego imbiru
2 lyzki sezamu
1 lyzka brazowego cukru

Udka umyc i wysuszyc, kazde posmarowac lekko olejem sezamowym. W rondlu rozgrzac pare kropli oleju sezamowego lub arachidowego i podsmazyc udka z obu stron, zmniejszyc ogien, dodac do rondla pozostale skladniki i dusic pod przykryciem, az mieso bedzie miekkie, okolo 30 minut. Odkryc, odparowac - sos powinien byc gesty i utworzyc cos w rodzaju glazurki.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Joanno, na 100% te mala wyrazistosc zawdziecza imbirowi w proszku - swiezy jest baaardzo wyrazisty i pikantny
icon_smile.gif
Niestety nie da stosowac swiezego i sproszkowanego wymiennie
icon_sad.gif


A teraz powtarzaj za mna: Nigdy, nigdy - w zadnych okolicznosciach i obojetnie jak bardzo bede zdesperowana nie uzyje sproszkowanego imbiru w potrawach azjatyckich :mrgreen: :wink:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A suszony w kawałeczkach może być? Może...? :roll:
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Przede wszystkim Aniu, przepraszam :roll: , za takie głupie uwagi na górze. Przecież napisałaś, że ma być świeży imbir. Po drugie- kupiłam imbir i dziś udusiłam udka. Są rewelacyjne. Dlaczego dopiero teraz odkryłam imbir? :roll:
Super smak, bardzo polecam. Włąśnie tej wyrazistości brakowało mi porzednio. :mrgreen:
A tak ma marginesie, czy imbir się obiera przed starciem ( ja obrałam) i dlaczego cześć w środku ma takie jakby "włosy" ( za stary?).
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
No co ty joanno
icon_smile.gif
To jest tak naturalna "pomylka" - przeciez z reguly uzywamy suszonych form przeroznych ziol i dziala ta zamiana bardzo dobrze :wink:

Imbir to jednak zupelnie inne zwierze, a w proszku to chyba tylko do ciast sie nadaje
icon_smile.gif


Bardzo sie oczywiscie ciesze, ze Ci smakuja te udka - u nas goszcza dosc czesto bo jak to zwykle bywa dziecko sie domaga :wink:
 

marghe

Member
Lis 1, 2004
28,999
1
0
Przede wszystkim Aniu, przepraszam :roll: , za takie głupie uwagi na górze. Przecież napisałaś, że ma być świeży imbir. Po drugie- kupiłam imbir i dziś udusiłam udka. Są rewelacyjne. Dlaczego dopiero teraz odkryłam imbir? :roll:
Super smak, bardzo polecam. Włąśnie tej wyrazistości brakowało mi porzednio. :mrgreen:
A tak ma marginesie, czy imbir się obiera przed starciem ( ja obrałam) i dlaczego cześć w środku ma takie jakby "włosy" ( za stary?).
sie obiera
icon_smile.gif

ma włosy
icon_smile.gif
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
to marghe juz odpowiedziala
icon_smile.gif


Jak mlodziutki to mozna nie obierac - starszy ze wzgledow estetycznych tak. Te wlosy to "drewniejacy" korzen i im starszy tym jest ich wiecej - mlody jest bez wlosow :wink:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A suszony w kawałeczkach może być? Może...? :roll: :?
Johasiu, kolej na Ciebie
icon_smile.gif
Powtarzaj za mna - w kuchni azjatyckiej uzywamy tylko i wylacznie swiezego imbiru :mrgreen: :wink:
W kuchni azjatyckiej używamy tylko i wyłącznie świeżego imbiru... W kuchni azjatyckiej używamy tylko i wyłącznie świeżego imbiru... W kuchni azjatyckiej używamy tylko i wyłącznie świeżego imbiru...

A jak przechowywać świeży imbir??????
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A długo się przechowuje? Bo ja "chińszczyznę" robię średnio raz na dwa miesiące... :roll: :oops:
 

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
I do rozgrzewającej herbatki z imbirem, wiem już, wiem... :roll:

To teraz jeszcze troszkę pomantruję: W kuchni azjatyckiej używamy tylko i wyłącznie świeżego imbiru... W kuchni azjatyckiej używamy tylko i wyłącznie świeżego imbiru... W kuchni azjatyckiej używamy tylko i wyłącznie świeżego imbiru...