Mus z mango

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Lekko kwaskowaty, zolciutki i puszysty mus. Jedna z wersji deseru bardzo popularnego w Portugalii.

mussedemanga1ss8sn.jpg


2 owoce mango
1 pomarancza
200 ml smietany kremowki
125g jogurtu naturalnego
4 lyzki cukru
2 platki zelatyny (lub pelna lyzeczka zelatyny w proszku)
1 bialko jaja

Zmiksowac mango na puree. Dodac sok wycisniety z pomaranczy, otarta skorke z 1/2 pomaranczy i cukier. Dodac jogurt, rozpuszczona w odrobinie wody zelatyne. Dobrze zmiksowac. Nastepnie wymieszac z ubita smietana i ubitym na sztywno bialkiem. Wstawic do lodowki do stezenia.

Czasem jogurt zastepowany jest slodkim mlekiem skondensowanym, wtedy oczywiscie nie dodajemy juz cukru. Ja osobiscie lubie ten mus lekko zamrozony.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Musi byc pyszne
icon_smile.gif
A ja wlasnie mam nadmiar mangos i juz wiem co zrobie w piatek na deser :mrgreen:

Tylko mam jedno pytanie - tak orientacyjnie, ile wagowo bede mialy te platki zyelatyny? U mnie zelatyna jest w proszku i po prostu brak mi wyobrazni :dump:
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Pyszny wyszedl mi ten mus!!!
icon_smile.gif

Bardzo mangowy i nie za slodki - dzisiaj sprobuje w wersji lekko zamrozonej
icon_smile.gif
 

paula

Moderator
Wrz 13, 2004
6,946
0
0
Agusiu, ale zes narobila - toz to pysznosc nad pysznosciami :mrgreen:

Pyszne, uwielbaim, coprawda nie zdazylam jeszcze zjesc wersji mocno schlodzonej a raczej wylizywalam miseczke gdy nakladalam do salaterek ,ale nawet nie schlodzone jest wysmienite!!!!!!!

Bardzo dziekuje !!!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Pycha, po prostu niebo w gębie!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
a moj byl bardziej żółty i nie tak puszysty. I też bez białka...

a, wiem, ja żelatyny nie umiałam obsłużyć - jak to zrobic z nasza sypka?
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
A skąd miałaś?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Zrobiłam dzisiaj-pyszne
icon_smile.gif
Białka nie dałam ale wpływu na smak to na pewno dużego nie ma
icon_smile.gif


a, wiem, ja żelatyny nie umiałam obsłużyć - jak to zrobic z nasza sypka?
Pewnie już wiesz jak,ale jeśli jednak nie to napiszę,może sie komuś innemu przyda
icon_smile.gif

Najpierw do miseczki lub garnuszka trzeba nalać zimnej wody-ok.50 ml-i do tego wsypać żelatynę i odstawić na ok.10 minut aż napęcznieje.Teraz można rozpuścić ją w mikrofali na najwyższej mocy ale trzeba pilnować żeby się nie zagotowała bo się potem nie zsiądzie.Można też rozpuścić ją na małym gazie w garnuszku lepiej nie mieszając tylko potrząsając garnkiem.I to wszystko
icon_smile.gif
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
Dziuniu, juz wiem, ale dziekuje!!!!

a jak taką w płatkach się obsługuje i moze wiesz, jak ja przeliczyc?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Tę w listkach najpierw wrzuca się do zimnej wody a po 10 minutach po prostu osącza w rękach(Nigella pięknie to pokazuje ;) )albo na sitku i rozpuszcza w gorącym płynie(albo w wodzie w której się moczyła)
Przelicza się mniej więcej tak:
12 listków=6 łyżeczek-na 1 litr płynu czyli 1 łyżeczka=2 listki
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
dziękuję ślicznie, zapisuje w pamieci krótkotrwalej. Bo w długotrwalej bez sensu, bo przywieziona ze Słowacji sie skonczy, a w Polsce jej ni ma :evil: