Placek cynamonowy do kawy

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Placek cynamonowy do kawy

Puszyste ciasto z bardzo intensywnie cynamonowa kruszonka

1 szklanka cukru
1/2 kostki masla
2 jajka
1 szklanka kwasnej smietany
1 lyzeczka ekstraktu z wanilli
1 2/3 szklanki maki
1 lyzeczka proszku do pieczenia
1/2 lyzeczki sody oczyszczonej
szczypta soli

Kruszonka:
3/4 szklanki brazowego cukru
3 lyzki maki
2 lyzeczki cynamonu
4 lyzki masla - cwierc kostki
1/2 szklanki posiekanych orzechow wloskich

Kruszonka:
Dokladnie wymieszac cukier z maka i cynamonem. Dodac maslo i posiekac, az utworza sie okruszki, dodac posiekane orzechy.

Ciasto:
Utrzec maslo z cukrem na puszysta mase, dodac jajka - po jednym, dobrze ubijajac. Dodac smietane i wanilie. Make przesiac z proszkiem, soda i sola, dodac do masy i dobrze polaczyc. Polowe masy wylozyc do posmarowanej maslem formy (20x20cm), na mase rozsypac polowe kruszonki i lekko wymieszac koncem noza. Wylozyc reszte masy i posypac pozostala kruszonka. Piec w temperaturze 180 st.C okolo 40 minut, dla pewnosci sprawdzic patyczkiem - wbity w sam srodek ciasta powinien byc suchy.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Johasia

Member
Wrz 14, 2004
11,744
0
0
A dlaczego bez zdjęcia...? :roll:
1896.jpg
 

Baldrick

Member
Maj 5, 2005
1,571
0
0
dzięki pewnej forumowiczce miałem przyjemność wykonania tego cuda :handclaps:

placek wyszedł pyszny, nie ma większej nagrody jak widok domowników jedzących ze smakiem
 

Ela Wojtaszek

Member
Lip 7, 2006
120
0
16
To było moje pierwsze ciasto z przepisów Forum, w środku lata pachniało w domu cynamonem i prażonymi orzechami, jak na bożonarodzeniowym kiermaszu na Rynku krakowskim
icon_smile.gif
. To bardzo dobre ciasto. Piekłam je jeszcze kilka razy; nie udało się tylko raz, kiedy postanowiłam je wreszcie "porządnie" utrzeć mikserem, a nie byle jak łyżką. Piękny zakalec się upiekł ;).


cynamonowy.jpg
 

Załączniki

  • cynamonowy.jpg
    cynamonowy.jpg
    34 KB · Wyświetleń: 10

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,807
113
Może i ja go sobie przypomnę? Proste, ale wyraziste. Ja oprócz orzechów do kruszonki, sypałam jeszcze trochę po wierzchu, a jak się zrumieniły, to był największy przysmak w tym placku.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: