Knedle z batatami i kaszą jaglaną

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83
Taka radosna twórczość , pewnie można ze wszystkimi owocami, u mnie z truskawkami

Knedle z batatami i kaszą jaglaną

2 upieczone w skórce bataty
1 szklanka kaszy jaglanej
2 szklanki wody wrzącej
szczypta kardamonu
sól
mąka (skrobia) ziemniaczana

owoce , u mnie truskawki
do posłodzenia cukier , ksylitol, miód itp


coś do polania , u mnie domowe masło klarowane , ale może być jogurt , śmietana itd

Bataty obrać ze skórki
Kasze jaglaną zagotować we wodzie , odcedzić , przepłukać wrzucić na wrzątek, dodać kardamon, ,osolić, ugotować , przestudzić, zmiksować ręcznym mikserem(żyrafką) razem z batami, masę uklepać , podzielić nożem na 4 części , jedną część wyłożyć na bok do dziury wsypać skrobię ziemniaczaną (zrobiłam tak jak się robi z kluskami śląskimi), dodać ta odłożoną część i zagnieść Urywać kawałek ciasta(zamoczonymi rękoma), uklepać kłaść owoc , ew. ciut jakiegoś słodziwa, ale można tez słodzić po ugotowaniu , dokładnie skleić, gotować w osolonej wodzie
Pyszne

Mam zdjęcie , ale takie tylko byle jakie
knedle_007.JPG
 

Załączniki

  • knedle_007.JPG
    knedle_007.JPG
    285 KB · Wyświetleń: 1

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,520
113
Jak ja mogłam przegapić ten przepis?
icon_smile.gif

Mam w zamrażarce morele i wiem już, jak je wykorzystam.
mniam.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
QUOTE (Joanna @ 8 Jan 2017, 08:36 ) index.php?act=findpost&pid=1619819Jak ja mogłam przegapić ten przepis?
icon_smile.gif

Mam w zamrażarce morele i wiem już, jak je wykorzystam.
mniam.gif
Dokladnie moj sentyment. Bataty i proso!

Alu, wygladaja pieknie i bardzo apetycznie. Nie mam co prawda mrozonych moreli, ale mam super pyszne morele suszone na sloncu. Namocze je dodatkowo w wodzie kokosowej i chyba sie nadadza.
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,275
3,520
113
Dziś zrobiłam. Stary się nawet nie zorientował, że jakieś inne i chwalił, że smaczne.
Młody zauważył, że inne ciasto (z grudkami, bo niezbyt starannie zblendowałam kaszę), ale też zjadł z apetytem.
Podałam z topionym masłem, waniliową śmietaną i musem z truskawek.
Do ciasta dorzuciłam trochę mąki kokosowej, bo mi wlazła w oczy, jak otwierałam szufladę i jedno jajko.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83
Pusia , tak nadadzą się , z morelami to jeszcze chyba lepsze będzie , z takim jeszcze ekologicznymi

Joanno bardzo mi milo ,że zrobiłaś i jeszcze smakowało , a ten dodatek maki kokosowej zapamiętam , bo ja bardzo kokosowa jestem
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Alu, byly pyszne! Ciasto bardzo smaczne - dodatek kardamonu to swietny pomysl i przyznaje, ze dodalam wiecej niz szczypte (utluklam ziarna z 4 kardamonow). Do ciasta rowniez dodalam 4 lyzki wykielkowanego mielonego siemienia lnianego ze slonecznikiem i peska dyni.
Nadzialam namoczonymi w wodzie kokosowej morelami. Dzis jedlismy podsmazane na oleju kokosowym z cynamonowym kokosowym cukrem
lecker.gif
lecker.gif
lecker.gif


Dziekujemy za przedni przepis
bussi.gif
Powtorzymy z innymi owocami rowniez.
 

Załączniki

  • IMG_20170113_153700_033_800x800.jpg
    IMG_20170113_153700_033_800x800.jpg
    193.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator: