Kotlety mielone po rosyjsku*

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Zwykłe - a jednak niezwykłe. Dzięki dodatkowi ubitej piany te kotlety są bardziej miękkie i delikatne. Dodatek pietruszki podkreśla ich smak. Znakomicie pasuje do nich rosyjski sos południowy.

rosmiel.JPG

1/2 kg mielonego mięsa
1 cebula
1 ząbek czosnku
2 plastry białego chleba ( dałam tostowy)
1 jajko ( białko i żółtko oddzielnie)
1/2 łyżeczki kminku
1 łyżka posiekanej natki pietruszki
sól i pieprz do smaku

Chleb namoczyć w mleku. Odcisnąć i dodać do mięsa. Cebulę obrać i zetrzeć na tarce. Czosnek przecisnąć. Dodać do mięsa wraz z przyprawami, natką oraz żółtkiem. Wyrobić masę.

Białko ubić na sztywną pianę. Dodać do masy, wymieszać.
Formować podłużne kotlety, obtaczać w bułce tartej i smażyć na oleju.
 

Załączniki

  • rosmiel.JPG
    rosmiel.JPG
    101 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Janka

Member
Mar 19, 2005
4,557
1
0
Takie ładne,że nabrałam wielkiej ochoty na zjedzenie,no najpierw muszę zrobić
lecker.gif
 

chantel

Member
Sie 24, 2007
237
0
0
Zrobiłam, bardzo smaczne, takie delikatniejsze jakby. Kminek nadaje fajny posmak. Sam sos ciekawy i smaczny dla mnie jednak chyba trochę zbyt cebulowy ;) dzięki za przepis ( po raz kolejny)
cvety.gif
 

Załączniki

  • DSC_0399b.jpg
    DSC_0399b.jpg
    102.3 KB · Wyświetleń: 0

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Chantel, bardzo się cieszę, że smakowało. Twoje kotlety wyglądają bardzo apetycznie
icon_biggrin.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Nie.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Jak już mam robić, to zrobię z tego przepisu. Mięso było wieprzowo-wołowe? Mam ogromną ochotę dać samą wołowinę, ale nie wiem czy to dobry pomysł. Jeszcze chwilę nad tym pomyślę. Oczywiście już jutro. Dzisiaj życzę dobrej nocy
icon_lol.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, mieso tutaj było wieprzowo wołowe. Ale odkąd pokochałąm wołowinę w wersji solo, i robiłam z niej różne rzeczy, m.in. frykadelki choćby, myślę, że można spróbować. Jak dasz tak, jak w przepisie, jajko i bułkę, i nie przesuszysz na patelni, powinny być ok.
 

seniorka

Member
Sie 13, 2008
8,443
2
0
Odważyłam się zrobić z samej wołowiny. Uważałam, żeby zbyt długo ich nie smażyć, a w sklepie najpierw wybrałam ładny, jasnoczerwony kawałek mięsa i poprosiłam o dwukrotne zmielenie, bo te sklepowe maszynki mają bardzo grube sitka. W rezultacie otrzymałam masę mięsną, jaką chciałam - z młodej sztuki i pulchną. Dalej trzymałam się przepisu. Wyszły doskonałe. Serdeczne
anbetung.gif
za przepis. A żeby było dokładnie według przepisu, następnym razem będą z mięsa mieszanego. Bo że będzie następny raz, nie ulega wątpliwości. Zaczynam lubić mielone. Dzięki Mi.


Edit: Podałam oczywiście z rosyjskim sosem, drążonymi ziemniakami z koperkiem i tak jak w przepisie z kiszonymi ogórkami, bo nic innego bardziej mi nie pasowało.
icon_lol.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Seniorko, ogromnie się cieszę, że dobrze wyszły i Ci smakowały.
wink.gif
 

Hanka145

Well-known member
Kwi 15, 2005
1,481
69
48
Przepraszam, ze sie wtrace, ale te kotlety mielone po rosyjsku jednak odbiegaja od oryginalnego przepisu. Oczywiscie mozna podawac przepisy ze swoimi zmianami, ale to trzeba zaznaczyc, jesli sie powoluje na oryginalny przepis.
A wiec, w oryginalnym przepisie jest tylko mieso wolowe, ( ktos sie odwazyl uzyc tylko miesa wolowego?) a nie mieszane, nie ma wogole mowy o kminku jako dodatku smakowego, takze tluszcz do smazenia jest zupelnie inny. Ma byc oliwa z maslem, a nie olej, a to roznica.
Pisze to gwoli pytan osob i poniewaz uczciwosc tak bardzo ceniona na tym forum wymaga, zeby podawac oryginalne przepisy, to mysle, ze, trzeba zaznaczyc roznice miedzy oryginalnym przepisem, a swoimi zmianami. Naturalnie nie mam nic przeciwko temu, zeby podawac swoje zmiany, ale jednak powinno sie podac ten oryginalny przepis i zaznaczyc swoje zmiany. Oryginalny przepis jest podany po angielsku, a nie wszyscy uczestnicy forum znaja j. angielski na tyle, aby wylapac niuanse/zmiany wlasne.