Gwiazdki cynamonowe

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Nie moze ich tutaj zabraknac na swiatecznym stole
icon_biggrin.gif


Gwiazdki cynamonowe - Etoiles a la cannelle - Zimtsterne

Na ok. 30 sredniej wielkosci gwiazdek :

2 - 3 bialka + szczypta soli
350 g drobno zmielonych migdalow
200 g cukru
1 i 1/2 lyzki cynamonu
1/2 lyzeczki kirschu lub soku z cytryny


Ubic bialka z dodatkiem soli, nastepnie dodac cukier, dobrze wszystko wymieszac (odlozyc ok. 1 dl do pozniejszej dekoracji) ; nastepnie dodac migdaly, przyprawy i kirsch (lub sok z cytryny), dobrze wymieszac . Ciasto rozwalkowac na wysypanym cukrem blacie na grubosc ok. 7 mm (jako ze ciasto jest niestety dosyc klejace, dlatego polecam walkowanie przez folie)
wykrawac gwiazdki, ulozyc na blasze wylozonej papierem.
Nastepnie dwie mozliwosci :
mozna polukrowac gwiazdki lukrem z pozostawionego wczesniej bialka, zostawic je do przesuszenia na 5-6 godz. lub na cala noc i nastepnie piec ok. 5 min. w temp. 250°
lub
najpierw je upiec a nastepnie polukrowac cieplym lukrem z cukru
(150 g cukru pudru + 2-3 lyzki wody lub : soku z cytryny ; lub z pomaranczy + 1/2 lyzki Grand Marnier ; lub 1 lyzka kirschu + 1 lyzka wody ; mozna tez do lukru dodac ok. 1/2 lyzki cynamonu)

uwaga :
nie piec gwiazdek zbyt dlugo aby ich zbytnio nie przesuszyc!

te tegoroczne moze nie sa najpiekniejsze, ale sa naprawde pyszne
icon_biggrin.gif
lecker.gif




to kolejny przepis z mojej ulubionej 'tutejszej' serii 'Betty Bossi'
 

Załączniki

  • etoilesCannelle333.jpg
    etoilesCannelle333.jpg
    83.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

aga9999

Member
Sie 22, 2006
974
0
0
Zrobiłam Zimtsterne w ramach Festiwalu kuchni żydowskiej. Cóż moge powiedzieć? PYSZNE!
Robiłam wg przepisu Hyman. Rożnica polega na tym że się ich nie lukruje. Trzeba zostawić 3-4 łyżki piany bezowej i przed samym pieczeniem posmarowac gwiazdki pianką. Aha Hyman dodaje tez do gwiazdek 1/2 łyżeczki galki i piecze sie okolo 25 minut w 150 stopniach C.
Rewelacja
icon_biggrin.gif
Bede piekla w swieta.

zimtsterne.jpg

zimtsterne2.jpg
 

Załączniki

  • zimtsterne.jpg
    zimtsterne.jpg
    76.2 KB · Wyświetleń: 5
  • zimtsterne2.jpg
    zimtsterne2.jpg
    79.8 KB · Wyświetleń: 4
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
Bea, czy one są do jedzenia "od razu" czy powinny poleżeć? Kiedy upiec, żeby były najlepsze na święta? Tuż przed, czy nieco wcześniej? Chciałabym, żeby były jak najlepsze a nie takie "wczorajsze".
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Hazo, pieczemy je na na tydzien, max. dwa przed Swietami; mnie osobiscie najlepiej smakuja takie dosyc swieze, czyli pieczone max. tydzien przed
icon_wink.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,345
113
Dzięki, Bea. Jako, że święta zaczynają się w środę, to upiekę je w poniedziałek.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Mam nadzieje, ze beda smakowac
icon_smile.gif


PS. Mozesz upiec je nawet w niedziele jesli masz czas.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
Aga, one nie beda lepsze
icon_smile.gif
one beda takie same ;) mozna je przechowywac spokojnie i piec troche przed Swietami, ale nie musza kruszec jak pierniczki np. i oczywiscie mozna je konsumowac nawet od razu po pieczeniu
icon_smile.gif
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Robie te gwiazdki od kilku lat bo sa pyszne. Wiem, ze zawsze byly problemy z przeniesieniem ich na blache ale dzisiaj bylo juz apogeum. 3 razy wkladalam ciasto do zamrazarki bo myslalam, ze moze to pomoze. Niestety nie. Jakims cudem udalo mi sie wreszcie przeniesc je na papier (ale juz nie gwiazdki
icon_smile.gif
icon_sad.gif
).

Czy ktos ma jakis patent na przeniesienie ciasta JAKO GWIAZDKI). Musi byc jakis patent, bo widzialam je na jarmarku adwentowym w pieknym stanie (tak to sie w Polsce nazywa? Jarmark adwentowy?)
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
Elzuniu, może pomogłaby zwykła metalowa kuchenna łopatka do naleśników/ kotletów lub łopatka do ciasta?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Joanna @ 2 Dec 2017 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1628502Elzuniu, może pomogłaby zwykła metalowa kuchenna łopatka do naleśników/ kotletów lub łopatka do ciasta?
Joanno, ja probowalam na duzym nozu ale niestety nie dalo sie a praktyke mam bo w ten sposob przenosze zawsze Linzeraugen.


Margot @ 2 Dec 2017 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1628503a może rozwałkować na papierze i wycinać tam? ciasto między zebrać ,a ciasteczka piec na tym papierze?
Tez tak myslalam ale tak jak nie moglam podniesc gwiazdek, tak nie moglabym podniesc resztek bez zniszczenia gwiazdek.

Ale tak mi teraz wpadlo do glowy: Bea napisala, zeby dac 2-3 bialka. Ja dalam 3. Moze nastepnym razem sprobuje dac tylko 2?
 

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,279
3,521
113
Myślę, ze to dobry pomysł na przyszłość.
A dziś dodałabym do ciasta trochę mielonych migdałów lub kilka łyżek mąki i jeszcze raz je schłodziła.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: