ziemniaczana niemiecka salatka

Hanka145

Well-known member
Kwi 15, 2005
1,477
62
48
Przepis:
ziemniaki nieobrane dobrze umyte ugotowac prawie do miekkosci, ale maja byc lekko twardawe, zeby potem zachowaly ksztalt.
czerwona cebula pokrojona w cienkie piorka (jak nie ma, moze byc biala)
dobra oliwa, jaka kto lubi (ja uzywam extra virgin)
dobry ocet winny - jaki kto lubi (ja uzywam marki Regina) moze byc czerwony albo bialy
sol, pieprz do smaku.

Wykonanie:
cebule czerwona (czy biala) pokroic w cienkie pol albo cwierc krazki
dobrze wyszorowane ziemniaki ugotowac prawie do miekkosci, obrac jeszcze bardzo cieple najlepiej trzymajac w serwetce
pokroic ziemniaki na polcentymetrowej grubosci plastry, czy polplastry, jesli ziemniaki duze
dodac pokrojona cebule, posypac sola i pieprzem do smaku, polac oliwa i octem winnym, delikatnie wymieszac tak, zeby ziemniaki sie nie rozpadly.
Ilosc - proporcje wg. uznania, ja zawsze robie na oko, cebuli nie ma byc za malo.
Salatka powinna byc lekko ciepla, taka najlepiej smakuje, wiec robic ja nalezy w ostatniej chwili przed podaniem. Oczywiscie mozna jesc zimna, tez dobra, ale ciepla lepsza, zreszta to rzecz gustu.

Kiedy moja ciotka te salatke robila, to nie bylo wyboru oliw, byl jakis olej, nie wiem jaki i nie bylo zadnych octow poza spirytusowym.
Mimo takich niewybrednych dodatkow smakowalo mi tak (mialam chyba mniej niz 10 lat), ze nigdy tego smaku nie zapomnialam.
Teraz robie te salatke okolicznosciowo od wielkiego dzwonu.
Zdaje sobie sprawe, ze nie kazdy lubi charakterystyczny smak ziemniakow gotowanych w mundurkach, mysle, ze z obranych ziemniakow tez moze byc dobra (nie probowalam), ale ta prostota skladnikow i ten smak wg. mnie jest urzekajacy.
 

carbonicum

Moderator
Członek ekipy
Contributor
Wrz 13, 2004
8,555
1
0
tak to w sumie bardzo typowa salatka niemiecka: babcia mojego taty pani Hutmacher robila ja czesto i moj tata ja uwielbia...

o dziwo tutaj raczej jeszcze nie spotkalam tej salatki w restauracjach, sklepie itd.!! sa inne, z kostkami bekonu, w majonezie(blee), z jajkiem...

ja kocham te salatke, robie sobie ja czesto i do grila tez, rodzina tez ja kocha! jest bardzo prosta i strasznie smaczna!
tyle, ze ja nie daje oliwy z oliwek tylko olej rzepakowy, choc lubie oliwe to jednak za bardzo ona zmienia smak tej prostej salatki
 

Hanka145

Well-known member
Kwi 15, 2005
1,477
62
48
Naturalna kolej rzeczy. Zwykle, jesli jakis przepis jest prosty, to beda go ulepszac, bo wydaje sie ubogi. Dodatki, jak wymienilas i jeszcze ogorki kiszone czy cos innego niby wzbogacaja smak, no ale to sa juz inne salatki, dobre, ale inne. Nic nie zastapi smaku tej najprostszej, moze jeszcze ktos podzieli to zdanie.
Inny rodzaj oleju czy oliwy a takze octu tez robi pewna roznice w smaku, ale to rzecz gustu. Ja uzywam importowanej, niefiltrowanej z Wloch oliwy z oliwek. Jest droga, ale najlepsza do salatek. Filtrowanej wloskiej oliwy ex.v. uzywam do wszystkiego innego.
 

gosia

Member
Paź 9, 2005
2,299
0
0
Siostra ją robiła po przyjeździe z Chorwacji (tam zdobyła przepis). Nie pamiętam tylko czy używała tego octu. Bardzo mi smakowała do ryby z grila. Muszę koniecznie zrobić
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: