Slodki makijaz czyli poskromienie tortow

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,800
508
113
Tort jest i będzie tortem... nawet gdyby ktos tego rodzaju ciasta i nie lubil... Zawsze jest oznaką swięta, piękny, ozdobny, i teraz, kiedy moda tortowa przezywa pewne zmiany, takze. Robimy torty z myslą o blizkich, z chęcią sprawienia radosci... nawet gdy tort wyląduje na glowie spoznionego goscia, to jakze jest przyjemny moment sprzątania smietanki z ....

Zamowila u mnie tort najwspanialsza osoba na swiecie - moja coreczka przedwczoraj ukonczyla 6 lat
9d17e6dfe819.jpg

Nie bardzo lubie barwniki, nie lubie duzo kremu lub masy cukrowej, więc postanowilam zrobic dla niej czekoladową Barbie.
System jest prosty - bierzemy zwyklą lalkę typu Barbie, myjemy, jeszcze będzie potrzebny kartonowy rulonik od ręcznikow papierowych, plastykowa butla od wody. Odkroic dnop od butelki. W plackach zwykroic dziurke szerokosci rulonu. Odkrojona butelkę postawic na korek, wylozyc folią plastykową, na korek postawic rulonik (tez owinięty) potem wykladac plastrami biszkoptu, i przekladac kremem. Zostawic w zimnym miejscu na noc. Potem rozkroic butelke, wybrac tort, postawic wązką stroną na gorę, ozdobic dowolnie. W moim przypadku byl krem maslany i czekoladowa polewa. Potem wstawilam do ruloniku lalkę i nalozylam lalce bluzkę z marcepanu i zakonczylam ozdabiac spodnicę marzepanowymi kwiatkami i srebrnymi kulkami.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Elu Twój tort jest przepiękny, podziwiam i oczu oderwać nie mogę, choć mam duuużo latek to też bym chciała taki tort z Barbie :lol:
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
a ja bym chciała żeby mi ktoś taki torcik podarował i taką lalę też :lol:
widzę że mamy następną tortową ekspertkę na forum :freu:
 

ela-c

Member
Cze 10, 2005
2,075
0
0
piekny!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tak to opisalas jakby to bylo bardzo latwe ale to wymaga chyba troche pracy, super!
 

Malgosimi

Member
Gru 22, 2004
22,404
0
0
nieprawdopodobne!!!
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,800
508
113
Dziękuję! Dziewczyny, to naprawdę jest latwo i nie trzeba się bac. Przeciez to my jemy tort, a nie odwrotnie :lol: :lol: :lol: Oczy się boją, a ręce robią :lol:

A oto jeszcze dla oslody :lol:
f61010bfaf02.jpg


Biedronki są robione w polowkach skorupek od jaj. Bierzemy galaretkę koloru czerwonego, ale trochę mniej wody, ustawiamy polowki skorupek na tacce z cukrem (by nie przewrocily sie), wlewamy galaretkę. Pozostawiamy do stęzenia, potem ostroznie obsuwamy paluszkiem brzeg galaretki po calym perymetrze skorupki. Na chwile zanurzamy (nie do samego brzegu!!!!) w cieplej wodzie. I wysuwamy ręką ze skorupki. Robilam 8 sztuk, tylko jednej nie wysunęlam dobrze.
 

Nesia

Member
Cze 22, 2005
640
1
16
Elka- brawo :freu: ...przepiekne torty i cudownie wykonane...podziwiam za pomysl i cierpliwosc w wykonaniu :anbetung:
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Pomysł z biedronkami super, pewnie kiedyś wykorzystam, bo bardzo mi się podoba :!: . Ale z opisu na tort-Barbie kompletnie nic nie zrozumiałam , dobrze, że nie muszę takiego robić.
 

nurthena

Member
Paź 23, 2005
320
0
0
:herz: bojicu jakie cuda :shock: nieprawdopodobne po prostu cudowne az brak mi slow naprawde ppodziwiam :
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
PRZE-PIĘ-KNE!!!!
To niesamowite, jak dobry (czytaj- tani :mrgreen: ) pomysł na tort może sprawić by ten stał się dziełem sztuki!

(A ja mam na marzec zamówienie od mojej córci na tort urodzinowy w kształcie konia :dump: - białego na szczęście, bo też nie lubię szaleć z barwnikami w tortach dla dzieci) :roll:
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,800
508
113
BeataSz
icon_smile.gif
Gdyby byly potrzebne wyjasnienia, to sprobuję jeszcze raz
icon_smile.gif


nurthena
INECZKA
18.gif
Bardzo się ciesze, ze moje prace przypadly do gustu
icon_smile.gif


LeNinka
OOOOOOO..... dobre zadanie
icon_smile.gif
czego te mamusie nie zrobią dla swoich pociech
icon_smile.gif
))))) no i jakie masz pomysly? Ja tez pomysle, jak by to prosto mozna byllo zrobic. Jesli na cos wpadnę, to pokaze.
 

kasha

Member
Wrz 25, 2004
20,571
2
0
Ela nas torturuje :lol: :mrgreen:
 

imamcia

Member
Lis 29, 2005
2,398
0
36
Kopara opada!
No jestem w szoku,
dziewczyno, Ty sie marnujesz! Cukiernie jakąś otwórz!
 

Elka

Well-known member
Sty 27, 2006
3,800
508
113
Ela nas torturuje :lol: :mrgreen:
Aha.... oto wkracza wielka inkwizytorka
icon_razz.gif
:lol: :lol: :lol:

imamcia
nie-a... nie marnuje się, a bardzo dobrze się bawię :lol:

Margot
a bardzo proszę
icon_smile.gif

Jest potrzebna zwykla czekolada gorzka, wedlug originalnego przepisu jest potrzebny syrop glukozy, ale nie znalazlam nic podobnego u nas, więc korzystam ze sztucznego miodu 80 proc. czekolady i 20 proc. miodu (wazyc :!: ) Uzywając glukozy proporcie i technologia są takie same
Topimy czekoladę na parze. Nagrzewac do 51 C. Potem zdjąc z pary, odstudzic do 18 C. Potem nagrzac na parze do 32 C, jednoczesnie nagrac do 32 C miod. Czekoladę i miod zmieszac razem, wylozyc na zwyklą folię plastykową i zostawic w lodowce na okolo 24 godz. Potem wybrac, zostawic w temperaturze pokojowej na jakis czas. Odlamac kawaleczek masy, wymiesic. Najlepiej to robic w rękawiczkach, takich medycznych. No i potem lepic. Jest bardzo wazne przestregac wskazanej temperatury topienia czekolady. Jesli nie ma doswiadczenia w lepieniu, to warto potrenowac się z plasteliną - platek po platku i będzie rozyczka :lol:

83c003ab2cc1.jpg

a343b40642c2.jpg

Tego tortu nie pieklam sama, tylko ozdabialam. Prawda, na jubileuszu naszego teatru on wyglądal trochę inaczej, po perepetiach w samochodzie. Poprawilam i stal się ladniejszy
icon_smile.gif