Krem śmietanowo-pistacjowy

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
Krem śmietanowo-pistacjowy:

250 ml śmietany 30%
10 dkg sera mascarpone
25- 30 dkg drobniuto mielonych pisatacji (niesolonych!)
1/2 szklanki cukru pudru ( chociaż to wedle uznania jak słodki wolicie krem)


Śmietanę ubijamy na sztywno wraz z cukrem pudrem.
Serek mascarpone mieszamy dokładnie z pistacjami.
Do ubitej śmietany dodajemy ów serek mascarpone wymieszany z pistacjami - i delikatnie łączymy to w jedną całość.
Schładzamy.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Dzięki Hichocie
icon_smile.gif
 

trzkasienka

Member
Wrz 15, 2005
4,188
0
0
a ja go juz zrobilam
icon_smile.gif
przelozylam nim ciasto makowe- uzylam posiekanych pistacji (nastepnym razem wezme mielone). Maz pozarl ciasto w ciagu 1 dnia :D
 

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
I ja tez zrobilam ciasto z tym kremem, oczywiscie wprowadzilam pewne modyfikacje ale wyszlo super. Goście byli zachwyceni, brali dokladki (dla mnie nic nie zostalo
icon_sad.gif
) jakaz bylam dumna.....
DZIEKI HICHOTKO
A wygladalo tak:
 

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Zapominajko one prawie wszystkie sa takie same w smaku, bo wlasnie takie nam najlepiej smakuja ;) roznia sie tylko dekoracja.
W srodku jest bita smietana z owocami lub krem czekoladowo orzechowy
 

zapominajka

Member
Wrz 8, 2006
77
0
0
Dziękuje.Ja też bardzo lubię ciasta z bita śmietaną.To moze zdradż chociaz jakich modyfikacji dokonalaś a ja jak znam siebie tez coś przekombinuję i obiecuje sobie że ten kremik w najbliższym czasie wypróbuję.Ech tylko czego te pistacje takie drogie (jak dla mnie)-moze wiecie czym je zastapić - hehe.

Hichotce oczywiście dziękuje za przepis.
 

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Ja uzylam:

40 dag pistacji w łupinkach
25 dag serka mascaprone
0.5 l śmietany kremówki 36%
1/4 szk cukru (moze byc zwykły)
odrobine soku z cytryny
odrobine zielonego barwnika - celem podkreslenia koloru
Sposób wykonania taki jak u Hichotki.
Ta ilosc kremu wystarcza do przelozenia tortu o srednicy 26 cm
(2 warstwy kremu)
 

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Listki robiłam z polewy o smaku bialej czekolady f-my Schwartau. Liscie są głownie z klonu (sredniej wielkosci), forsycji i fuksji
 

anno4

Member
Lis 24, 2006
26
0
0
świetny krem,własnie udalo mi sie dostać słodkie pistacje których uparcie szukałam juz baaardzo długo ,już sobie wyobrażam pistascje i mascarpone ;)

Julio przeglądałąm Twoje torty ,rzeczywiście pięknie je dekorujesz ,ale kanapeczki tez są super, podoba mi się ze wszystkie dekoracje wyglądają tak świeżo
icon_smile.gif
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Witajcie, potrzebuje pomocy.
Chcialam w sobote zrobic tort gdzie jedna z mas bedzie smietanowo-pistacjowa. znalazlam przepis Hichotki, ktos go zmodyfikowal ale ja nadal mam watpliwosci ile musze uzyc smietany i ile pistacji do kremu na jedno przelozenie biszkoptu o srednicy 24 cm. w przepisie jest 25-30 dkg drobno zmielonych pistacji. U mnie w sklepach sa pistacje pakowane po 2,5 dkg. jak sobie pomysle, ze to ma byc 10 razy wiecej to sama nie wiem czy ktos sie nie pomylil. W sobote bede w Polsce, bardzo prosze cinki, ktore mieszkaja w Polsce o podpowiedz w jakich sklepach moge szukac takich pistacji. wiem, ze powinnam wpisac to przy innej masie ale obawiam sie,ze nikt tam nie zagladnie. Przepraszam i jeszcze raz prosze - pomozcie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,233
3,486
113
Elżuniu, w Polsce dość trudno dostać niesolone pistacje, zwlaszcza na prowincji. Solone, w skorupkach, są dostępne w stałej sprzedaży w Lidlu. Wykorzystując je do wypieków, staram się zetrzeć z nich skórkę bawełnianą ściereczką.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Można też te solone pistacje sparzyć wrzątkiem i wtedy sól się rozpuści, i skórka zejdzie w większości. Potem tylko trzeba je wysuszyć.
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
Joanna, dziunia dziekuje za podpowiedzi. Rzeczywiscie trudno dostac pistacje takie jakie potrzeba do masy. Zrezygnowalam wiec i zrobilam 2 masy jedna byla Leninki z bialej czekolady, budyniu i masla a druga cappucino. ....I gosciom baaaardzo smakowalo. Wygladalo troche smiesznie bo "obudowa" byla bialo-zielona (dlatego potrzebowalam mase pistacjowa) a srodek czyli masy biala i bezowa.Ale co tam , najwazniejsze, ze bylo smacznie.