Ozdoby z lukru

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Lukier jaki jest, każdy wie
icon_wink.gif


Chciałam pokazać jak ze zwykłego lukru można zrobić ozdoby tortu.

Mojej starszej córce robiłam przyjęcie księżniczkowe. Tort powinien nawiązywać, prawda?
Na str. www. cakecentral.com znalazłam pomysł na wykonanie tiary. Spróbowałam ze zywkłym lukrem- udało się!

Przekazuję więc pomysł:
składniki:
białko jaja,
cukier puder,
kilka kropli soku z cytryny

Należy sobie przygotować wcześniej wzór tiary narysowany na papierze do pieczenia.
Następnie ten papier przykleić do szerokiego słoika (wzorem do słoika, żeby nie kłaść lukru na ślad po ołówku). Jest to trochę trudne, bo papier jest powlekany i taśma klejąca nie chce się trzymać, ale w końcu jakoś się udaje.
icon_wink.gif
Następnie ucieramy baaaaardzo gęsty lukier z białka i cukru pudru z kilkoma kroplami soku z cytryny. Ma być tak gęsty, by kropla nie rozlewała się, a trzymała się w pionie, tworząc wyraźny czubek. Teraz przekładamy lukier to tutki zrobionej z mocnego woreczka foliowego, lub z papieru, odcinamy maleńką końcówkę i kropla po kropli stawiamy krople na papierze nawiniętym na słoik wg wzoru. Jedna obok drugiej. Odstawiamy do wyschnięcia. Najlepiej na całą dobę. Następnego dnia kładziemy kolejną warstwę i zostawiamy do wyschnięcia na przynajmniej dobę. Odklejamy taśmę, delikatnie zsuwamy papier ze słoika i odklejamy delikatnie tiarę od papieru. Robiłam ją dwa razy, nie połamała mi się. Ale jeśli tak się zdarzy- można skleić ją tym samym lukrem.

Zdjęcia- przepraszam, że tylko z imprezy, innych w ferworze przygotowań nie zrobiłam
icon_neutral.gif


Edit: zdjęcia były niewidoczne, więc wklejam nowsze, ale z taką samą tiarą.
dscf9800_1.jpg
dscf9804_1.jpg


 

Załączniki

  • dscf9800_1.jpg
    dscf9800_1.jpg
    253 KB · Wyświetleń: 1
  • dscf9804_1.jpg
    dscf9804_1.jpg
    207.6 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JoannaR

Member
Maj 21, 2007
44
0
0
Leninko, CUUUUDOOOO!!! Alez dziewczynki widać byly zachwycone
icon_smile.gif
Mnie tez szczęka spadla :D
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Dziękuję
icon_smile.gif

Poduszka tortowa na życzenie jubilatki miała być ciemno fioletowa... no cóż... na zdjęciach wyszła prawie czarna
dontknow.gif


Ale do zrobienia tiary namawiam bardzo- wbrew pozorom jest prosta w wykonaniu
icon_smile.gif
 

Szarotka

Member
Kwi 12, 2007
1,293
0
0
LeNinko śliczna korona
daumen.gif
wspaniale wyszła, gratuluję pomysłu i cierpliwości.

A czym farbowałaś polewę gotowymi barwnikami spożywczymi czy jakoś naturalnie ?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
LeNinko, mysle, ze bohaterem dnia byla wlasnie ta triara
icon_wink.gif

Iscie koronkowo jubilerska robota !
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Piękna!

Zjedzona już?
fiesgrins.gif
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Poziomka

Member
Paź 21, 2008
318
0
0
eek2.gif
eek2.gif
eek2.gif
leżę i prawie nie oddycham, ale Wy cuda umiecie zrobić!!!!
Mnie w zeszłym roku na piernikach nawet lukier nie wyszedł... zbyt wodnisty a co dopiero taka tiara......
 

mexikana

Active member
Sty 15, 2008
6,772
25
48
baaaa...cudenko!!!
naprawde dech w piesiach zapiera....wieeeeelkie wyrazy uznania...
...moze by tak watek urodzinowy zalozyc, bo do tego krolewskiego przyjecia jak nic pasowalby moj zamek lodowy...albo kanapki krolewny...
icon_smile.gif
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
Witam Wszystkich...
Korzystając z powyższego przepisu na lukier zrobiłam kilka ozdób na tort i nie tylko... Kwiatki i inne elementy można wykorzystać do ozdobienia ciast i ciasteczek. Można "wyczarować" dosłownie wszystko... Co prawda zdolności plastyczne mam jako takie, ale własnoręcznie wykonany kwiatek cieszy bardziej niż kupiony. gotowe wyroby trzymam w szczelnym opakowaniu. Leżą już od tygodnia i nie widzę, żeby "krzywda" im się działa
icon_razz.gif

1.jpg3.jpg
4.jpg
 

Załączniki

  • 1.jpg
    1.jpg
    78.5 KB · Wyświetleń: 0
  • 3.jpg
    3.jpg
    75.4 KB · Wyświetleń: 0
  • 4.jpg
    4.jpg
    76.1 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

buli224

Member
Sie 28, 2008
35
0
0
A poniżej schną dzisiaj wykonane "bramki", które skleję tym samym lukrem i wykorzystam na tort-boisko dla brata. Mam nadzieję, że wyjdą całe i nie połamane... efekty pokażę w piątek 13-go
icon_smile.gif
, bo wówczas brat ma urodziny.
 

Załączniki

  • 2.jpg
    2.jpg
    78.9 KB · Wyświetleń: 0