Wiśniowe nadzienie do ciast i deserów

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Nadzienie to stosuje się najczęściej do klasycznego amerykańskiego cherry pie czyli kruchego placka z wiśniami, jednak pasuje też do wiśniowego crumble (kruszonka) albo jako deser samodzielny z np. sosem waniliowym, albo jako nadzienie do tarty, czy polewa do sernika lub dodatek do lodów, możliwości użycia jest na pewno wiele
icon_smile.gif

Przepis znaleziony w necie powtarza sie na wielu stronach, np. tu: http://southernfood.about.com/od/fruitpies/r/bl40205b.htm

Składniki:

- 2 szklanki wydrylowanych świeżych wiśni
- 1/2 szklanki wody
- 1/2 szklanki cukru
- 2 łyżki skrobi(mączki) kukurydzianej lub ziemniaczanej

Wiśnie gotować z wodą ok. 10 minut. Skrobię wymieszać z cukrem i wsypać powoli do wiśni, wymieszać dokładnie i gotować do zgęstnienia. Schłodzic przed użyciem do ciasta.

*Moje uwagi:

- wiśnie gotowałam same bez wody ponieważ miały wystarczająco duzo soku, dodałam do nich tylko cukier
- skrobię wymieszałam z zimną wodą i dopiero wtedy dodałam do wiśni, w ten sposób unikniemy ewentualnych grudek masy co może nastąpić przy wsypywaniu suchej mieszanki skrobi z cukrem
- użyłam 1 kilograma wiśni (waga przed drylowaniem) resztę składników podwoiłam, wystarczyło to do dobrego zagęszczenia masy ale jeśli masa byłaby zbyt rzadka mozna dodać jeszcze trochę skrobi wymieszanej z wodą
- niektóre przepisy przewidują dodanie cynamonu lub wanilii, mozna ich użyć ale ja wolę czysty smak wiśni, wanilię dodam ewentualnie do ciasta
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Pinkberry

Member
Lut 17, 2008
309
0
0
Czyli taki kisielek się robi? To moje ulubione nadzienie do tart, zwłaszcza w wersji z truskawkami
icon_smile.gif
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Tak, dokładnie taki kisiel wychodzi
icon_smile.gif
I polecam używanie skrobi kukurydzianej (maizeny) IMO duzo lepsza od ziemniaczanej.
 

Maraa

Well-known member
Mar 26, 2008
2,294
364
83
Ja też uważam, że jest pyszne
lecker.gif
Upiekłam kruchy placek z tym nadzieniem i spód ciasta był kruchy nawet następnego dnia. Zamiast wody dałam wiśniowy sok, taki z kartonu.
Dziuniu, dzięki
cvety.gif
 

Załączniki

  • DSC03425.JPG
    DSC03425.JPG
    239.7 KB · Wyświetleń: 3

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Maraa, świetnie wygląda Twoje ciasto, nie przypuszczałam zupełnie że to ta masa
icon_mrgreen.gif

A mój cherry pie tez jest dzis kruchy, i masa o dziwo trzyma się b. dobrze tzn. wcale nie wypływa z ciasta po jego pokrojeniu.
 

Bea73

Member
Maj 28, 2007
12,223
0
0
zrobione! ta masa jest genialna!!! zrobilam pol na pol z czeresniami, wody dalam niewiele i maizene tez wymieszalam z woda przed dodaniem jej do owocow (cukier dalam trzcinowy); i dodalam jeszcze odrobine kirschu
lecker.gif

uzylam do czegos a la crumble : kruszonka na spod naczynia, na to masa wisniowa, ubite bialko + reszta kruszonki
lecker.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Zrobiłam masę - jest obłędnie pyszna! Cudowna! Będę ją często robić, tak coś czuję
fiesgrins.gif
 

madziawoj

Member
Lut 27, 2008
245
0
16
Właśnie zrobiłam to nadzienie i muszę powiedzieć, że dawno czegoś tak pysznego nie jadłam. Dobrze, że zrobiłam z całego kg wydrylowanych wiśni bo z jutrzejszej tarty byłyby nici:).
Dziękuję bardzo za smaczny przepis!
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,522
1,039
113
Czy to wiśniowe nadzienie nadaje się też do przekładania tortów? Na zdjęciu Maraa widać zwartą masę, która ładnie się kroi.
Doradźcie, proszę
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,484
2,749
113
Myślicie, że da się zapasteryzować na zimę?
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Wątpię by skrobia utrzymała gęstość po pasteryzacji. Lepiej robić na bieżąco z mrożonych wiśni, albo takich z syropu.