Krem chałwowy

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Krem wielokrotnie przeze mnie wypróbowany. Doskonały do tortów, zwłaszcza na ciemnym biszkopcie.
Zapisuję, bo w końcu uzyskałam idealne proporcje. Tak przygotowana masa jest słodka, mocno chałwowa, doskonała do eleganckiego tortu (dla miłośników chałwy oczywiście).

Wymaga dodatku kwaśnych owoców lub powideł. Doskonale komponuje się z wiśniami.


Podane proporcje wystarczą na:
- trzykrotne przełożenie tortu o średnicy 20 cm (plus na górę i boki) lub
- dwukrotne przełożenie tortu o średnicy 24-26 cm (plus na górę i boki) - przy 26 cm należy przekładać oszczędniej.


Krem chałwowy do tortów

- 2 żółtka
- 150 g mleka skondensowanego słodzonego (1 tubka)
- 250 g bardzo miękkiego masła
- 300 g drobno pokruszonej chałwy

Żółtka utrzeć z mlekiem skondensowanym aż masa lekko się napuszy.
Masło utrzeć do białości, dodać żółtka z mlekiem, zmiksować.
Nadal miksując dodawać po łyżce chałwy i ucierać, aż masa będzie puszysta.
Przed smarowaniem wstawić na 15-20 minut do lodówki, aż lekko stężeje.

Dopisuję, bo kompletnie zapomniałam.
Dla zaostrzenia smaku można dodać spirytus lub wódkę. Ze 3 łyżki pod koniec ucierania kremu.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Duszka20

Member
Kwi 27, 2010
280
0
0
hmmm brzmi smakowice;-) za miesiąc moja mama ma urodziny a ona uwielbia chałwę, więc chyba wykorzystam pomysł
icon_wink.gif
dzieki
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
I jest smakowity.

Może uda mi się sfotografować tort (chociaż wątpię). Ale przepis wpiszę później.

edit: tak, słodzone. Już dopisuję.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
i mój uwielbia .
Agatko, czy to jest potrzeby jakiś specjalny rodzaj chałwy? z jakiego robiłaś? nie chciałabym ryzykować
icon_smile.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
Chałwę kupiłam w Lidlu. Po jakieś 1,90 za opakowanie 100g.
Robiłam i w wedlowskiej, różnicy nie czuję.
Jak ktoś woli chałwę czekoladową, to może dać taką właśnie.
 

Mihrunnisa

Member
Mar 30, 2009
219
0
0
.agatka. @ 14 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1075320Chałwę kupiłam w Lidlu. Po jakieś 1,90 za opakowanie 100g.
Robiłam i w wedlowskiej, różnicy nie czuję.
Jak ktoś woli chałwę czekoladową, to może dać taką właśnie.
To miałaś szczęście Agatko bo ja też kiedyś robiłam krem chałwowy z chałwy lidlowej i ona miała w sobie takie dziwne kawałki nazwałabym to połamanego plastiku twarde to to było ( były one dość duże i białe) i nie przypominało w smaku chałwy więc się do niej zraziłam.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Chałwa powstaje ze zmielonych nasion i syropu cukrowego/karmelu, a te twarde kawałki to po prostu niedokłanie wymieszany karmel, nic strasznego choć niepożądane - te nitki powinny być cieniutkie. Najwyraźniej producent się nie przyłożył
icon_wink.gif
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
a ja te nitki lubie najbardziej
icon_smile.gif
) wedlowska dla mnie jest za "miałka" taka nieprawdziwa. wspaniała jest chałwa słonecznikowa mmmm
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Zamowilam sobie w Polshop24 pare batonikow chalwy i czekam. Mysle, ze ten krem nadaje sie rowniez do przelozenia andrutow (wafli) bo nie zawiera budyniu ani zadnych plynow (mleko jest geste). Juz sie ciesze!
 

Margarete

Member
Cze 23, 2007
1,969
0
0
Agatko, napisze, jak tylko dostane przesylke i zrobie krem! (A ze bedzie pycha, to juz teraz wiem!)
lecker.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: