Tortowy MacGyver

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Drugi dzień czytam rosyjskie forum dotyczace tortów. Jestem pod wrażeniem. Bardzo mi się spodabał tam wątek http://www.kuharka.ru/talk/eat/cakes/6073.html Pełno tu pomysłów na proste wykorzystanie różnych przyrządów, rzeczy do wykonania dekoracji. Juz wiem, że wiele z nich wykorzystam i zaoszczędzę trochę kasy.

Moze wy też podzielicie się swoimi patentami. Dobrze byłoby wklejać zdjęcia.
 

sabinal

Member
Lip 6, 2007
730
0
0
Sioniu, ale już założony jest wątek - Masy i wykrawaczki do stylu angielskiego i tam właśnie zamieszczają Cinki wszystkie swoje "patenty" i artykuły zastępcze.
wink.gif
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
sabinal @ 28 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083029Sioniu, ale już założony jest wątek - Masy i wykrawaczki do stylu angielskiego i tam właśnie zamieszczają Cinki wszystkie swoje "patenty" i artykuły zastępcze.
wink.gif
Masz rację. Pozwoliłam sobie jednak założyć ten wątek, by wiadomości były trochę bardziej uporzadkowane. To pod wpływem tego rosyjskiego forum. Tam jest barziej to wszystko rozbite tematycznie. U nas jest skomasowane. Stałe bywalczynie forum orientuja się co gdzie jest, bo na bieżąco czytają wpisy. Dla nowych jest już trudność. Dla mnie osobiście podany przez ciebie wątek z samego tytułu sugerował mi jak mam wykorzystac gotowe wykrawaczki. To tylko moja sugestia, osoby mniej obytej z tortami. Ostatnio pojawiają się też nowe osoby na forum, to miało być też z myślą o nich.

Myślę też, że propozycja chachu z założeniem oddzielnego wątku dla bubli przereklamowanych też jest warta zastosowania.
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Dzisiaj byłam w Rossmannie i znalazłam polecaną maszynkę do golenia, której to trzonek mozna wykorzystać do odciśnięcia imitacji nerwów na listkach z masy cukrowej. Kosztowała 2,99zł . Trzeba dobrze przejrzec wszystkie półki, bo jest mnóstwo róznych maszynek. Już miałam zrezygnowac, a tu okazuje się, że sa na najniższej półce regału.
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Zapomniałam podać, że ta maszynka nazywa się "gillette simply venus 2'. Można wpisać w google i ją zobaczyć.
 

julia

Member
Sie 30, 2006
533
0
0
Świetnie do odciskania wzorków na masie cukrowej nadaje sie biżuteria, np żeby zrobić ciekawy dół sukni lalki wykorzystuje np szeroką bransoletkę, lub ciekawe przywieszki do łańcuszków, trzonki ładnych łyżeczek i etc...
 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
sionia @ 29 Jan 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1083105Masz rację. Pozwoliłam sobie jednak założyć ten wątek, by wiadomości były trochę bardziej uporzadkowane. To pod wpływem tego rosyjskiego forum. Tam jest barziej to wszystko rozbite tematycznie. U nas jest skomasowane. Stałe bywalczynie forum orientuja się co gdzie jest, bo na bieżąco czytają wpisy. Dla nowych jest już trudność. Dla mnie osobiście podany przez ciebie wątek z samego tytułu sugerował mi jak mam wykorzystac gotowe wykrawaczki. To tylko moja sugestia, osoby mniej obytej z tortami. Ostatnio pojawiają się też nowe osoby na forum, to miało być też z myślą o nich.

Myślę też, że propozycja chachu z założeniem oddzielnego wątku dla bubli przereklamowanych też jest warta zastosowania.
ja sie zgodze z Sonia. Jestem tu od niedawna i tylko ten watek sugerowal mi co moge znalezsc u siebie w domu, zeby ulatwic sobie ozdabianie trotow
icon_mrgreen.gif

dla mnie nieodlaczne sa wykalaczki. Moge nimi zrobic bruzdki w kwiatkach, odwinac platki rozy lub trzymajac kwiatka na dloni tak wykalaczka go walkowac ze sie robi ladny falowany
icon_biggrin.gif

a jak potrzebuje jakas foremke to odrysowuje wzor na kartoniku, wycinam a potem przykladam do masy i wycinam nozem - tez idzie szybko
icon_biggrin.gif
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
ponieważ wątek MASA DO STYLU ANGIELSKIEGO I WYKRAWACZKI został zamknięty i być może z czasem trudno go będzie znalezć wrzucam tutaj link do tego wątku
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=31184

tutaj CIEKAWE POMYSŁY NA OZDOBNE TORTY
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=1...t=0&start=0

tutaj MASA CUKROWA DO DEKORACJI TORTÓW I NIE TYLKO (CZ.1)
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=414


tutaj MASA CUKROWA DO DEKORACJI TORTÓW I NIE TYLKO (CZ.2)
https://www.cincin.cc/index.php?showtopic=33034

sporo ciekawych informacji i linków można znalezć w tych wątkach no i zdjęcia którymi można się inspirować
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
dodam jeszcze niezwykły pomysł niezwykłej osoby -Elki .nie wiem czemu juz tu nie pisze ale bardzo tego żałuję,bo miała niesamowite pomysły

Elka @ 18 Feb 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=247068Wstązka czekoladowa
na tort d22 cm jest potrzebne 150 g czekolady i tasma z papieru do wypiekow dlugosci takiej, by owinęla caly tort. (Mierzymy!)
Roztapiamy czekoladę na parze, rozsmarujemy po calej dlugosci papieru, uwazając na wysokosc tortu, by wstązka nie byla nizszą od tortu (chyba ze to tak sobie ulozylismy).
Chwilkę odczekamy, by czekolada trochę się scięla, nie ciekla, i ostroznie owijamy tort.
Mozna nawet poprosic o pomoc kogokolwiek - pokąd nie ma wprawy, to zręczniej robic w cztery, no chociazby we trzy ręce. Pozostawiamy papierową wstązkę na torcie pokąd czekolada calkowicie nie zastygnie.
Tylko potem ostroznie zdejmujemy papier.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Anna5

Member
Sty 31, 2011
434
0
0
Ja zrobiłam tylkę do róż z puszki po piwie i "szpikulec" z nakrętki od soku, do której od spodu przykleiłam gwóźdź:
 

Załączniki

  • Zdj_cie0244.jpg2.jpg
    Zdj_cie0244.jpg2.jpg
    101 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
a ja dzis chodzilam po sklepach w stylu: wszystko za 4 zlote i szukalam inspiracji
icon_biggrin.gif

jednak kupilam tylko radelko, pedzelki, gabke i patere pod tort (byla w promocji
icon_mrgreen.gif
)
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
Lambethko sprawdz czy Ci z pędzelków nie wyłazi włosie.Koszmarnie irrrrytujace jest jak zabierasz do ozdabiania
a tu za każdym ruchem pędzelka zostaje Ci włos
baa.gif

 

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
zgadza sie weerko. Kupilam pedzelki i jak malowalam zetony do pokera teraz na weekend to musialam co chwile skubac pedzelek bo mi jakis wlos odstawal. A jeden wylazl i sie przykleil do masy i juz myslalam ze go nie odkleje
cry_1.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Anna5

Member
Sty 31, 2011
434
0
0
Piekłam wczoraj muffinki (moje pierwsze), a ponieważ nie miałam foremek zrobiłąm prowizorki z folii aluminiowej. Pomysł może się komuś przyda np do biustu na torcie itd. Prowizorki formowałam na szklance. Wystarczyła jedna warstwa tej folii.
A ile radości miała moja córeczka przy dekorowaniu
icon_smile.gif
 

Załączniki

  • Zdj_cie0253.jpg
    Zdj_cie0253.jpg
    224.4 KB · Wyświetleń: 0
  • Zdj_cie0254.jpg
    Zdj_cie0254.jpg
    225.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

lambethka

Member
Lut 22, 2011
5,138
0
0
dostalam slinotoku
lecker.gif


ja zdradze jak robie napisy na torty i inne wzorki:
najpierw sprawdzam czcionke wprogramie Word. Potem wybieram wielkosc i odrysowuje na kartke. Z kartki przerysowuje na kartonik (tak jak papier wizytowkowy - gramatura okolo 300) i wycinam. Wyciety szablon przykladam do masy i wycinam nozykiem naokolo. A srodki do wyciecia obrysowuje i wycinam czubkiem nozyka. Najlepiej sie wycina z czekolady plastycznej.
Na zdjeciu zielonym wycinalam litery RPP bo ten napis pelny jest juz z gotowych czekoladowych literek (brakowalo czasu na zabawe)
icon_mrgreen.gif
 

Załączniki

  • tab.jpg
    tab.jpg
    5.2 KB · Wyświetleń: 0
  • yvo2.jpg
    yvo2.jpg
    25.3 KB · Wyświetleń: 0

delicious

Member
Lut 26, 2011
83
0
0
Moje wynalazki pochodzą z Brico Marche, cena ok. 10 zł.

Gąbeczki (w paczce po 3 sztuki) nakrywam papierem pergaminowym i mam gąbkę do modelowania.
Za pomocą uchwytu do szuflady zakończonego metalową kulką (1,70 zł-Brico) wygładzam płatki róż z masy cukrowej.
Zdjęcie przestawia również nabyty w Brico przyrząd budowlany do gipsu, służy mi jako grzebień dekoracyjny.
IMG_1373.JPG
 

Załączniki

  • IMG_1373.JPG
    IMG_1373.JPG
    1.1 MB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator: