Carving.

chachu

Member
Paź 24, 2008
772
0
0
Oto nowy wątek dla Martyna22a. Może ktoś jeszcze zajmuje się tym i chciałby się pochwalić swoimi dokonaniami. Ja osobiście chętnie zgłębiłabym tajniki tej sztuki, bo to naprwdę jest sztuka
icon_mrgreen.gif
I myślę że wiele osób chętnie poogladałoby takie cudowności
icon_mrgreen.gif

Martyno , prosimy o wskazówki
anbetung.gif
 

h-elen

Well-known member
Lut 16, 2008
8,522
1,039
113
to teraz prośba do moderatora o przeniesienie z mas cukrowych wpisu martyny dot. carvingu
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
Chachu dziekuje,jakos nie mialam odwagi
Dziewczyny ciesze sie ze sie tym zainteresowalyscie, w miare mozliwie wolnego czasu bede tu zagladala i "poprowadze " ten watek, odrazu dodam ze za zadnego carvingowca sie nie uwazam i do tych ktorzy nimi sa : chyle czola, przepiekne dziela tworzycie, ja jestem tylko zoltodziobem ale ze pewne umiejetnosci nabylam to na prosbe dziewczyn pokaze im kilka moich prac i dpowiem na pytania.
Na chwile obecna wstawie zdjecie na zachete dla tych ktorych to interesuje bo moja dziecina marudzi, ma goraczke
icon_sad.gif

W nastepnym poscie troche historii i pochodzenia tej pieknej sztuki ktora sie CARVING
herzen.gif
nazywa
 

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0
martyna22a @ 3 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1085713Chachu dziekuje,jakos nie mialam odwagi
Dziewczyny ciesze sie ze sie tym zainteresowalyscie, w miare mozliwie wolnego czasu bede tu zagladala i "poprowadze " ten watek, odrazu dodam ze za zadnego carvingowca sie nie uwazam i do tych ktorzy nimi sa : chyle czola, przepiekne dziela tworzycie, ja jestem tylko zoltodziobem ale ze pewne umiejetnosci nabylam to na prosbe dziewczyn pokaze im kilka moich prac i dpowiem na pytania.
Na chwile obecna wstawie zdjecie na zachete dla tych ktorych to interesuje bo moja dziecina marudzi, ma goraczke
icon_sad.gif

W nastepnym poscie troche historii i pochodzenia tej pieknej sztuki ktora sie CARVING
herzen.gif
nazywa
DUPKE dupke tego łabądka pokarz ! w sobotę mam imprezke to może coś powykrawam sobie
Ani jak zawsze lilje z cebuli
icon_mrgreen.gif
i mysze z ogórka
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
nie mam dupki, to stare zdjecie ale z tylu jest tak jak z przodu jakbys fale robila bo inaczej truskawki by sie posypaly , z tylu cos ala miseczka
chachu niech bedzie tutaj, helen chyba chodzilo o to zeby tamto zdjecie z moja wypowiedzia w masach cukrowych tu przeniesc a nie do innego dzialu
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

waszkamaszka

Member
Gru 21, 2010
362
0
0

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
waszka jaka szkoda, pokazalam labedzia bo najlatwiejszy jest, kup melon i jedziemy,
po obraniu najlatwiej bedzie go sobie jakims mazakiem narysowac na melonie, bedzie slabo widoczne ale bedzie , przepraszam za ten rysunek,rysowac nie umiem, zaczynamy od dwoch kresek ktore sa na rysunku na czerwono,pozniej domalowujemy glowe ,oko to pestka melona, nastepnie skrzydla i na nich cos sobie wycinamy najlepiej cos w litere v ,mozna tylko postrzepic wbijajac czubek noza ala piora, z tylu mozna zostawic proste lub w fale, delikatnie wyjmujemy to co nie tworzy labedzia czyli gore melona i srodek z pestkami, w srodek mozemy pokroic odpad z melona +jakies owoce i zrobic salatke owocowa do srodka tylko wtedy lepiej jesli z tylu jest zabudowane,jesli cos jest niejasne odpowiem na pyt.
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
Troche teorii
icon_mrgreen.gif

Ojczyzna dekorowania potraw sa kraje azjatyckie.Za kolebke sztuki uwaza sie Tajlandie,kraje oscienne i Japonie. Pierwsze wzmianki o fantazyjnym wycinaniu warzyw i owocow pojawily sie w Chinach za czasow dynastii Tang panujacej w latach 618-907.
Za rozwkwit uwaza sie okres 960-1279.
Mistrzyniami tej sztuki staly sie nadworne kucharki i gospodynie domowe ktore witaly gosci wyrzezbionymi owocami.Obecnie w Tajlandii carving jest wlaczony w program zajec szkolnych jako dzidzictwo narodowe.

informacje na podstawie ksiazki "Fantazje z warzyw i owocow"

w nastepnej odslonie slow kilka o narzedziach

 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
Moje narzedzia
odrazu dodam ze uczylam sie na zwyklych nozykach takich ze sklepu budowlanego, dobrze sie nimi wycina mase cukrowa
icon_mrgreen.gif

pierwszy noz od lewej zamowilam sobie przez internet z Tajlandii,obie stony sa ostre, jest gietki ,to dla tych zaznajomionych ze sztuka
drugi -noz tajski, najwiecej nim rzezbie,najbardziej pomocny przy najtrudniejszych wzorach, do tego zwykly noz do obierania i dlutka w ksztalcie v lub u do wycinania rowkow itp
 

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
kiedys zajmowalo mi to pol dnia teraz w zaleznosci ile tych roz od pol do dwoch godz
edit :dodam zdjecie melona bardziej przyblizone, w wolnej chwili postaram sie zrobic cos bardziej krok po kroku
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

martyna22a

Member
Lut 9, 2009
803
0
0
dziekuje,nie trzeba tu cierpliwosci
icon_smile.gif
to relaksujace zajecie i wspaniale bo zawsze cos ladnego wychodzi, zapraszam do zabawy
wink.gif