Wystawy, targi, konkursy tortowe- wątek zbiorczy

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Targi Expo sweet 2011

Joanno,
na jakich zasadach mozna skorzystać z exposweet?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Ja nie Joanna, ale tez byłam na targach i chętnie wam pokaże trochę zdjęć. Na początku jednak chciałabym bardzo podziękować Joannie, bo to dzięki niej udało mi się tam pojechać. Gdybyś nie ty Joanno, to z pewnoscią bym przegapiła targi. DZUĘKUJĘ!!!!!!

EXPO SWEET 20011 to już trzecia edycja największych w Polsce targów branzy cukierniczej i lodziarskiej. Odbywały się daleko od centrum Warszawy, przy ul. Marsa 56. Trwały 3 dni, od 23 do 25 lutego. Wystawiali się cukiernicy, lodziarze, polscy i zagraniczni producenci sprzętu dla branży (formy, foremki, tylki, barwniki, maszyny, wystrój restauracji i cukierni, ubiory....). W czasie targów odbywało się wiele konkursów i degustacje. Było mnóstwo stoisk, bardzo kolorowo i smacznie.

Moje zdjęcia będą trochę chaotycznie ułożone, bo biegałam tam jak kot z pęcherzem w tym labiryncie stoisk, między miejscami gdzie odbywały się poszczególne mistrzostwa. Co krok były pełne lady najrózniejszych lodów i oczywiście częstowali do woli kto na jaki smak miał ochotę. Aż żałowałam, że nie przepadam za lodami.
 

Załączniki

  • lody_1.jpg
    lody_1.jpg
    56.3 KB · Wyświetleń: 0
  • lody_2.jpg
    lody_2.jpg
    52.8 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Jo_anna1

Member
Lip 9, 2009
3,219
0
0
joannas @ 26 Feb 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1097908To bardzo się cieszę.
A jak było na targach?
Dopiero teraz zobaczyłam Twój wpis
icon_redface.gif

Targi super wydarzenie. Tak jak pisze sionia trudno było za wszystkim nadążyć, tyle się działo. Jestem baaardzo zadowolona że mogłam tam być.
Postaram sie jutro wrzucic kilka zdjęć, bo teraz szykuję się do pracy na nocną zmianę.
 

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Dalej lody
 

Załączniki

  • lody_3.jpg
    lody_3.jpg
    52.8 KB · Wyświetleń: 0
  • lody_4.jpg
    lody_4.jpg
    44.4 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Pierwszego dnia odbywały się eliminacje do Światowych Mistrzostw Czekolady, finał ma odbyć się w październiku w Paryżu. U nas startowali przedstawiciele Polski, Słowacji, Rumunii i Turcji. Cukiernicy mieli zrobić deser, praliny - 3 rodzaje i prezentowali rzeźby. Oczywiście wszystko z czekolady. Każdy cukiernik miał swój boks, gdzie robił czekoladowe cudeńka. Eliminacje prowadził Karol Okrasa. Wypowiadała się też Bożena Sikoń (tu więcej informacji o niej http://www.kuchnia.tv/kuchnia_prowadzacy_2...zena-sikon.html )
Przewodniczącym jury był Belg, byli też sedziowie z innych krajów.
expo_sweet_2011_299.jpgokrasa_i_bo_enka.jpg]
S_owak.jpg
 

Załączniki

  • expo_sweet_2011_299.jpg
    expo_sweet_2011_299.jpg
    186.4 KB · Wyświetleń: 1
  • okrasa_i_bo_enka.jpg
    okrasa_i_bo_enka.jpg
    74.2 KB · Wyświetleń: 1
  • S_owak.jpg
    S_owak.jpg
    78.6 KB · Wyświetleń: 1
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
To rzeźby czekoladowe. Wklejam tylko kilka, ale było tego sporo.

Ten pierwszy smok, który wkleiłam wygrał. Na drugi dzień odpadła mu niestety głowa - na hali było za ciepło.
 

Załączniki

  • rze_ba_w_czekol_1.jpg
    rze_ba_w_czekol_1.jpg
    85.1 KB · Wyświetleń: 0
  • rze_by_czekol..jpg
    rze_by_czekol..jpg
    90 KB · Wyświetleń: 0
  • rze_ba_czek_3.jpg
    rze_ba_czek_3.jpg
    89.3 KB · Wyświetleń: 0

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Fajnie było obserwować pracę sędziów. Każdy z nich miał takie płachty kartek do wypełnienia. Próbowali wszystkiego z takim namaszczeniem.... każda czekoladka była ważona... sprawdzali ślady na nozu. Te ich miny, gdy słodycze rozpuszczały się na ich podniebieniach... przepijanie wodą jak przy degustacji wina... Dla widzów też były czekoladki do degustacji. Smaki były różne - z sola, z angielskim zielem... Mnie smakowo przypadła do gustu czekoladka o posmaku chili zrobiona przez Turczynkę. Ludzie chwalili czekoladke ze skrystalizowanymi fiołkami autorstwa Rumunki...

Kiedy tak obserwowałam te zmagania przypomniała mi się amerykańska komedia romantyczna "Miłość na deser".

jury_czek_1.jpgkrojenie_czekoladek.jpg
wa_enie_czekol..jpgcz_stowanie_czekol..jpg
 

Załączniki

  • jury_czek_1.jpg
    jury_czek_1.jpg
    72.9 KB · Wyświetleń: 0
  • krojenie_czekoladek.jpg
    krojenie_czekoladek.jpg
    63 KB · Wyświetleń: 0
  • wa_enie_czekol..jpg
    wa_enie_czekol..jpg
    82 KB · Wyświetleń: 0
  • cz_stowanie_czekol..jpg
    cz_stowanie_czekol..jpg
    62.7 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Mimo, ze była podana godzina odczytania werdyktu, to wszystko przesunęło się bardzo w czasie. Sedziowie długo debatowali, bo poziom był wysoki i wyrównany.

Ostatecznie Europa Wschodnia będzie reprezentowana w Paryżu przez (hurrrrra!!!!) cukiernika z Bydgoszczy. Jak jemu iskrzyły oczy. Zgarnąl trochę nagród ... Drugie miejsce zajął Słowak, trzecie Turczynka. Zwycięzców, sedziów, publicznośc częstowano szampanem.
Jesli ktoś z was miałby ochotę zrobic sobie jakieś czekoladki lub deser to na tej stronie http://www.worldchocolatemasters.com/en/recipes są przepisy zwycięzców z poszczególnych eliminacji. Mam nadzieję, że wkrótce dołoża też przepisy Polaka.

statuetka.jpgexpo_sweet_2011_339.jpg
expo_sweet_2011_341.jpgexpo_sweet_2011_346.jpg
 

Załączniki

  • statuetka.jpg
    statuetka.jpg
    15.6 KB · Wyświetleń: 0
  • expo_sweet_2011_339.jpg
    expo_sweet_2011_339.jpg
    156.9 KB · Wyświetleń: 0
  • expo_sweet_2011_341.jpg
    expo_sweet_2011_341.jpg
    160.3 KB · Wyświetleń: 0
  • expo_sweet_2011_346.jpg
    expo_sweet_2011_346.jpg
    143.6 KB · Wyświetleń: 0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Pokażę wam jeszcze rzeźby czekoladowe spoza konkursu. Zachwyciła mnie jabłoń. Zrobił ją cukiernik z Krakowa. Jak dowiedziałm się - bardzo utytułowany też już cukiernik, sędzia w wielu konkursach. Trzy lata temu robił tort dla Pendereckiego z okazji jego jubileuszu. Dał mi wiele wskazówek jak robić czekoladki.

To drzewo z czekolady waży 300kg (w dali, w białym fartuchu autor rzeźby).

I jeszcze bonsai czekoladowe.
 

Załączniki

  • expo_sweet_2011_212.jpg
    expo_sweet_2011_212.jpg
    191.7 KB · Wyświetleń: 0
  • expo_sweet_2011_359.jpg
    expo_sweet_2011_359.jpg
    173.6 KB · Wyświetleń: 0
  • drzewo_czekolad.1.jpg
    drzewo_czekolad.1.jpg
    122.2 KB · Wyświetleń: 0

sionia

Member
Maj 3, 2006
2,363
0
0
Jeszcze trochę pralinek i ozdób czekoladowych na osłodę... te już są ze stoisk wystawowych.
 

Załączniki

  • expo_sweet_2011_146.jpg
    expo_sweet_2011_146.jpg
    180.5 KB · Wyświetleń: 0
  • expo_sweet_2011_144.jpg
    expo_sweet_2011_144.jpg
    174.1 KB · Wyświetleń: 0
  • tort_czekoladowy_bialy.jpg
    tort_czekoladowy_bialy.jpg
    26.2 KB · Wyświetleń: 0
  • pomadki_1.jpg
    pomadki_1.jpg
    34.3 KB · Wyświetleń: 0
  • pomadki_2.jpg
    pomadki_2.jpg
    29.6 KB · Wyświetleń: 0

Joanna

Moderator
Członek ekipy
Lis 28, 2005
32,233
3,486
113
Może warto byłoby wydzielić posty dotyczące targów w oddzielny wątek? Tu z czasem zginą....