Torty torty torty/Torty-dekoracje

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Jak by jeszcze ktos miał zdrowie o tortach czytac i pisac to prosze bardzo.

Głównie interesuja mnie torty białe bo to na komunie ale wszystkie inne takie typowo imprezowe mile widziane bo trudno przewidziec w jaką stronę mnie poniesie :mrgreen:

Masa z bitej śmietany niestety odpada bo tort musi wytrzymac 24 godziny.
Wykluczam tez dodatek surowych jaj.
Coś mi sie kołacze po głowie taka masa budyniowa z dodatkiem żelatyny. Może ktos taka robił albo ma przepis.

Oczywiście dekoracje tortów na te okazje bardzo by sie przydały. Wieczorem wkleje to co znalazłam tym temacie :wink:
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
a ja dekoracje tortów wkleiłam do "dekoracji" :dump:

:mrgreen: krasnoludki podrzucaja torciki :

no i torty
icon_biggrin.gif


toppag75.jpg


wszystkie te fotki oczywiscie pochdza z netu...

toppag69.jpg


toppag74.jpg


toppag71.jpg
 

Bazylka

Member
Wrz 24, 2004
910
0
0
icon_smile.gif

masa kefirowa
25 dkg masła
3/4 szklanki cukru pudru
1 szklanka kefiru

Masło utrzeć z cukrem. Stopniowo wlewać kefir stale ucierając aż do uzyskania puszystego kremu. Dodać dowolny aromat.

taką znalazłam w "Ciastach i ciasteczkach", do wszystkich innych dodaje się jedno żółtko.
 

JotHa

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
22,942
0
36
Bazylko i to wychodzi cos jak krem, czy jak takie bardziej na sztywno ?
icon_smile.gif
 

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
Masa z bitej śmietany będzie sie trzymała, wiem to z własnego doswiadczenia, bo tylko takie robię do tortów i zawsze jest dobra.
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
ja tez wiem ze to sie trzyma spokojnie. Tylko trzeba tam dodac tej chemii troche i spoko bedzie sie trzymac dluzej niz 24 godziny. A do dekoracji duzo poreczniejsza niz kremy no i ludzie z reguly wolą nietluste kremy do tortow. Drugie co mi przychodzi do glowy... widzialas tort niewyprasowany w wyprasowanym wydaniu anusiaczka??? TO jest boskie i bardzo sie nadaje na komunijne moim zdaniem
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Bita śmietana wcale nie jest mniej tłusta niż inne kremy bo to przecież min 36% tłuszczu. Zwyczajnie sie boję tej bitej smietany... może powinnam zrobić prbe i zobaczyć jak się bedzie trzymać

tillandsja nie ma problemu przeciez moge te fotki przenieśc tutaj i bedzie porządeczek :mrgreen:
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
Graz przez chwile myslalam ze jestes moją kolezanką z pracy i mialam troszke stresa
icon_smile.gif



Iguana ale maslo ma 80 % to jest roznica nie? Smietana jest mniej tlusta i ma inny smak. Zrob probe.

Ale mi sie i tak ten wyprasowany podoba najbardziej. Nikt nie uwierzy w zyciu ze to nie z cukierni
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Iguana ale maslo ma 80 % to jest roznica nie? Smietana jest mniej tlusta i ma inny smak. Zrob probe.
Ale bita śmietana to 100% masy a masło to tylko jakies 30% masy budyniowej :mrgreen:
Zrobie próbe zrobie bo inaczej to sie zestresuje na amen :mrgreen:
ide po torciki jaki mi wpały w oko i do Aliny priva wysle bo inaczej jej nie dopadne.
 

Graz

Member
Gru 2, 2004
13,816
1
38
Graz przez chwile myslalam ze jestes moją kolezanką z pracy i mialam troszke stresa
icon_smile.gif



Iguana ale maslo ma 80 % to jest roznica nie? Smietana jest mniej tlusta i ma inny smak. Zrob probe.

Ale mi sie i tak ten wyprasowany podoba najbardziej. Nikt nie uwierzy w zyciu ze to nie z cukierni
Lidqa, jak zyje w Katowicach nie byłam
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
ale masa budyniowa nie jest biala tylko kremowa. A ja caly czas myslalam o bialej masie stąd nieporozumienie


A mi sie tylko ten 3-ci podoba z tych wklejonych. Az wstyd ze zawodowy cukirnik tylko cos takiego umie zrobic. Ja nie mowie ze ja bym umiala ale ja sie tym zawodowo nie zajmuje... I jak na moj gust te "kielichowe "ozdobki są... albo nie napisze bo obraze czyjes uczucia
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Ten wygląda na bardzo elegancki i chyba masa prasowana by sie sprawdziła

50thanniversaryo010lg8ov.gif


ten tez w podobnym stylu i ma zalete: te róże można zrobic nawet tydzień wczesniej a jak nie wyjda to połozyc żywe kwiaty :lol:

goldbasew017lg2xr.jpg


Ten tort to zagadka. Jak to zrobic zeby warstwy były pionowe :shock: ?

migdaowy0fv.jpg


Ten juz typowo komunijny i ładnie wyglada ta kombinacja bieli i błekitu. Problem: brak niebieskiego barwnika :|

s17zd.jpg


i podobny

s39jj.jpg


Z takimi kwadratowymi to jeszcze jest kłopot z paterą bo chyba takich nie ma. Można by chyba znaleźc taką tace tylko one zwykle nie sa bardzo eleganckie ...

A teraz sensacja rewelacja :mrgreen: tort Honorata :shock: alez się zdziwiłam jak go znalazłam tym bardziej ze wyrabia takie torty forma Consoni która jest rzut berem od mojego byłego domu. Często tam na włoskie lody jeździłam a już z mezem i dizeckiem tez byliśmy i panettone nas zachwyciły i brzydkie ciasteczka i cała masa róznych włoskich pyszności. Sami zobaczcie jaki orginał:

honorata4sm.jpg

Składa sie z warsw ptysi nadziewanych masa czekoladową i waniliową. Przyznacie ze nie jest typowy :mrgreen: :cheers: Alez jestem dumna :lol:
 

lidqa

Member
Wrz 17, 2004
5,856
0
0
co do kwiatow to ty ambitna jestes ja bym zakupila A co do reszty to mi sie ten pierwszy chyba najbardziej podoba. I w lodach byl pomysl zeby te kratke z karmelu zrobic i tym lody ozdabiac. Od tej pory szukam wykorzystania innego dla takiej kratki bo kurcze tak mnie to nęci żeby zobaczyć jak to wyglada...
 

Marcelina

Member
Wrz 16, 2004
1,714
0
0
Z takimi kwadratowymi to jeszcze jest kłopot z paterą bo chyba takich nie ma. Można by chyba znaleźc taką tace tylko one zwykle nie sa bardzo eleganckie ...
Będąc kiedyś na przyjęciu podejrzałam na czym położono prostokątny, duży tort urodzinowy zamówiony cukierni. Była to ''taca'' z odpowiednio przyciętej sklejki, owiniętej folią aluminiową.
 

bajaderka

Member
Wrz 14, 2004
4,063
1
0
Ten tort to zagadka. Jak to zrobic zeby warstwy były pionowe :shock: ?

migdaowy0fv.jpg
Chyba po upieczeniu zamiast koric biszkopt horyzntolanie to jest pokrojony na cieniutkie kromki, przelozony masa i sklejony z powrotem, posmarowany kremem i juz - cos w rodzaju metrowca
icon_smile.gif


Albo jeszcze inaczej - przekrojony w poprzek na pol i dopiero wtedy na kromki
icon_smile.gif