Krem do tortu Ambasador

AgusiaH

Member
Wrz 20, 2004
3,054
1
0
Krem do tortu Ambasador

Przepis mojej Mamy, a tutaj cały tort.

-2 kostki masla
-1 szklanka cukru
-1/2 litr. mleka
-8 zoltek
-3lyzki maki ziemniaczanej
-2 op. cukru waniliowego

Zoltka utrzec z cukrem. Mleko zagotowac. Zalac
zoltka goracym mlekiem i mieszac. Dodac cukier
waniliowy i make ziemniaczana rozpuszczona w zimnym
mleku (albo budyn). Mieszac na malym ogniu, az do
zageszczenia, a potem ostudzic. Mase budyniowa dodawac
do utartego masla.

Kremu wychodzi bardzo duzo, bo to jest przepis na tort, ktory sie sklada glownie z kremu. Jak dotad byl zawsze niezawodny i nie sprawial klopotliwych niespodzianek.

Potem warto zrobic bezy lub kokosanki, żeby wykorzystac te 8 białek.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,868
207
63
Szukałam wczoraj kremu do tortu z brzoskwiniami i ten wpadł mi w oko. Nie zawiodłam się, bardzo smaczny i delikatny. Z tym, że ja, maniaczka cukru waniliowego dodałam te dwa cukry do połowy porcji
icon_smile.gif
Zapisane na stałe, bo warto.
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,868
207
63
Agusiu, przypadł do tego stopnia, że wczoraj kolejny tort z tym kremem wykonałam
icon_smile.gif
I wszystkim bardzo smakował. A przy okazji - zdradzisz, z czego oprócz kremu składa się tort Ambasador? Bo mnie to bardzo frapuje
icon_smile.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,868
207
63
Znów popełniłam tort z brzoskwiniami i tym kremem - jest naprawdę rewelacyjny. Więc wyciągam, żeby pochwalić i może komu w oko wpadnie i skorzysta.
 

kseen

Member
Sty 4, 2014
2
0
0
O tak, ja skorzystałam :D
bardzo dobry krem- wykorzystałam go do przełożenia tortu (co prawda z połowy porcji, ale wystarczyło:)), niestety wczoraj moja kremówka okazała się zepsuta, a sklepy nieczynne
icon_sad.gif

Furorę zrobiłam, nikt nie chciał uwierzyć, że nie ma w nim śmietanki
icon_smile.gif
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,868
207
63
I znów styczeń i ja znów wyciągam. Krem się chłodzi, zaraz przekładam tort, teraz już nie mam wątpliwości, że będzie pyszny
icon_smile.gif
 

Krystyna9

Well-known member
Cze 7, 2007
16,273
2,354
113
kurcze, jadłam ten tort i wzięłam nań przepis jakieś 18 lat temu. A do dzisiaj nie zrobiłam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gracha

Well-known member
Mar 31, 2006
8,262
1,535
113
A u nas Mama robiła ambasador taki: ciasto jak na murzynek, a krem to nie wiem jaki. Ale być może taki jak do tortów czyli z masła i zsiadłego mleka, był przepyszny, kwaskowaty.
 

MarthaB

Well-known member
Kwi 9, 2009
2,826
51
48
Przepis wyglada ciekawie. Czy to taka klasyczna masa.budyniowa bez udziwnień? Ja takie lubię najbardziej. Zapiszę sobie na przyszlosc.
 

skanna

Well-known member
Mar 21, 2006
4,868
207
63
Tak. Nie wiem czemu, ale moim zdaniem jest delikatniejsza od innych budyniowych, które jadłam albo robiłam. Odnotuję tylko, że na biszkopt w największej mojej tortownicy połowa masy to trochę za mało, wyszło na styk, na wierzchu już tak ledwo, ledwo. Pewnie te pół porcji wspomniane wyżej robiłam do mniejszej tortownicy.
 

Elzunia

Well-known member
Kwi 8, 2011
5,180
593
113
U mnie ambasador to jeszcze inaczej: Na dole nasaczone biszkopty,mase dziele na 2 czesci - do jednej dodaje sok z cytryny i rodzynki a do drugiej kakao, pokrojona czekolade i posiekane orzechy. I alkohol. Na gornej (jasnej) warstwie kremu ukladam polowki brzoskwin z puszki i zalewam galaretka.Pycha. U skanny jest tradycyjnie w styczniu a u mnie w kwietniu. Jakies 30 lat temu ten tort robil furore w moich okolicach.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

AnkaP

Well-known member
Sty 2, 2008
11,250
4,415
113
Taką wersję, jak Elżunia, robiła też moja mama. Nawet kiedyś kawałek zjadłam, ale ogólnie nie przepadam za ciastami z kremem, a już zwłaszcza z takim, gdzie w składzie jest mleko. Ale to chyba wynika z wrodzonej niechęci do mleka
icon_biggrin.gif