Tradycyjny krem maślany do tortów-waniliowy

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Krem maślano-jajeczny najlepszy do przekładania i zdobienia tortów

4 całe jajka
1-1,5 szklanki cukru
2 kostki masła bez dodatku oleju
szczypta soli
50 ml spirytusu lub wódki
1 duży cukier waniliowy

Jajka ubijać z cukrem,cukrem waniliowym i solą w kąpieli wodnej tak długo aż masa zbieleje,powiększy znacznie swoją objętość i będzie bardzo ciepła.Po ubiciu odstawić do przestudzenia.Masło o temperaturze pokojowej ucierać mikserem do białości i dodawać powoli po jednej łyżce masę jajeczną.Na koniec powolutku dodać spirytus.
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Dziuniu jaka jest konsystencja tej masy? W masie czekoladowej ta czekolada jednak bardziej scala masę a tu samo masło i jajka i nie wiem czy to nie wyjdzie za rzadkie :dump: :roll:
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
Podnoszę, bo chciałabym poznać kiedyś odpowiedź na moje pytanie. A może jednak do tego kremu dodaje się czekoladę, tylko białą?
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Znam ten przepis od mojej babci i wielokrotnie z niego korzystałam. Czekolady w nim nie ma, masa jest odpowiedniej gęstości, ale lubi być przechowywana w lodówce.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Agata @ 21 Feb 2006 napisał:
index.php?act=findpost&pid=248610Dziuniu jaka jest konsystencja tej masy? W masie czekoladowej ta czekolada jednak bardziej scala masę a tu samo masło i jajka i nie wiem czy to nie wyjdzie za rzadkie
dump.gif
icon_rolleyes.gif
Ups nie zauważyłam wcześniej Twojego pytania
W tej masie to masło jest tym co ją scala i utwardza,czekolada w masie czekoladowej to dodatek smakowy i utwardza masę ale w niedużym stopniu.Sama masa jest po schłodzeniu tak twarda jak masło i na pewno nie będzie rzadka no chyba że się zwarzy ale wtedy to widać.I nic więcej się tu nie dodaje,przepis jest prawidłowy.
 

Froggie

Member
Lis 14, 2008
5
0
0

Froggie

Member
Lis 14, 2008
5
0
0
To chyba przez alkohol, ktory dodalam, bo wlasnie zobaczylam, ze krem, ktory odlozylam do posmarowania tortu z wierzchu (tam nie dodawalam alkoholu) sie nie zwarzyl.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
To teraz są trzy wyjścia, pierwsze to zmiksować kawałek masła w innej misce i dodawać bardzo powoli tę zwarzoną masę miksując na najwyższych obrotach, drugie to do zwarzonej masy dodać parę łyżek wrzątku i tez miksować, a trzecie to miskę z masą postawić na garnku z gotującą się powoli "mrugającą" wodą i miksować aż wszystko się połączy. Najpewniejsza jest ta trzecia metoda ale krem może być potem mniej puszysty, ja bym jednak spróbowała najpierw dodać ze 3 łyżki wrzątku, może to najszybciej pomoże.

Froggie @ 15 Nov 2008 napisał:
index.php?act=findpost&pid=775747To chyba przez alkohol, ktory dodalam, bo wlasnie zobaczylam, ze krem, ktory odlozylam do posmarowania tortu z wierzchu (tam nie dodawalam alkoholu) sie nie zwarzyl.
Aa to wszystko jasne, pewnie alkohol był za zimny i zwarzył masę.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Froggie

Member
Lis 14, 2008
5
0
0
Alkohol miał temeperature pokojowa bo stal w kuchni przez godzine.

Ta masa wyszla mi dosc rzadka. Czy jak dodam wrzatek to mi nie poplynie?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Hmmm, może jajka były za mało ubite skoro wyszła rzadka. Rzadka nie powinna być, po ubiciu nie jest wprawdzie twarda ale dość sztywna. Spróbuj może podgrzać to na garnku z wrzątkiem i zmiksować.
 

Iva

Member
Wrz 13, 2004
9,428
0
0
zrobilam na próbę, przed moimi urodzinami, bo zawsze robiłam z bitaśmietana i juz mi sie ta śmietana znudziła
wyszedł super!!!
trochęprzeliczyłam sie z czasem i miałam go duzo za mało
dump.gif
Biszkopt kroiłam i przekładałam krememjeszcze ciepły
dump.gif
icon_redface.gif
dump.gif


ponieważnie mam ręcznego miksera (po zakupie kiciastwierdziałm, że ręczny nie bedzie mi potrzebny i oddałam kuzynce....) - jajka ubijałam kiciem bez kąpieli wodnej,ale miskę ogrzewałam suszarką
icon_redface.gif

do połowy kremu dodałam rozpuszczoną czekoladę i miałam od razu 2 masy - waniliową i czekoladową.
wanilowa poszlado środka. Trochę malo zostalo do dekoracji,ale i tak nie miałam czasu więc zrobiłam taką szybką
icon_redface.gif

tak wyszedł



za tydzień bedzie duży tort i masaz podwojnej porcji
icon_mrgreen.gif


Uploaded with ImageShack.us
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Iva, bardzo ładnie tort wyszedł i masa wzorcowo
icon_smile.gif
Pomysł z suszarką świetny
icon_lol.gif


Krem kawowy można zrobić rozpuszczając w małej ilości gorącej wody kawę rozpuszczalną w ilości ok. 1 do 2 łyżek. I to dodać trzeba do ubijanych jajek, a potem już normanie uciera się je z masłem. Albo jesli lubisz wyczuwalne ziarenka kawy, dodaj do jajek drobno zmieloną kawę naturalną, ok. 1 czubatą łyżkę zaparzoną małą ilością wrzątku.
Krem orzechowy zrobiłabym dodając na sam koniec zmielone i uprzednio podpieczone w piekarniku orzechy, laskowe dobrze pasowałyby do kremu czekoladowego, a włoskie do waniliowego. Myślę, że ok. 15 dag zmielonych orzechów trzebaby dodać.