Tradycyjny krem maślany do tortów-czekoladowy

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
4 całe jajka
1-1,5 szklanki cukru
2 kostki masła bez dodatku oleju
szczypta soli
50 ml spirytusu lub wódki
1 duży cukier waniliowy
200 g czekolady deserowej/gorzkiej lub 100 g deserowej/gorzkiej i 100 g mlecznej

Jajka ubijać z cukrem,cukrem waniliowym i solą w kąpieli wodnej tak długo aż masa zbieleje,powiększy znacznie swoją objętość i będzie bardzo ciepła.Po ubiciu odstawić do przestudzenia.
Czekoladę połamać na kawałki i rozpuścić w kąpieli wodnej.Masło o temperaturze pokojowej ucierać mikserem do białości i dodać do niego rozpuszczoną czekoladę.Następnie dodawać powoli po jednej łyżce masę jajeczną.Na koniec powolutku dodać spirytus.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Instrukcja obrazkowa
icon_smile.gif


1.Produkty-zamiast 4 normalnych jajek można dać 5 małych.

183699.jpg


2.Jajka wybijamy do miski,dodajemy cukry i stawiamy na garnku z lekko
gotującą się wodą.Ubijamy na najwyższych obrotach miksera.

183700.jpg


3.Masa po ok.15 minutach wyraźnie zwiększy objętość,zbieleje i zgęstnieje.

183701.jpg


4.Teraz ucieramy mikserem masło wyjęte wcześniej z lodówki i dodajemy do niego
powoli rozpuszczoną na parze czekoladę.Miksujemy dokładnie na najwyższych
obrotach miksera.

183706.jpg


5.Następnie po wmiksowaniu całej czekolady dodajemy powoli po 1 łyżce ubite
jajka i na koniec alkohol.

183707.jpg


6.Tak wygląda gotowa masa czekoladowa.

183708.jpg
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
Dziuniu, krem jest fantastyczny, delikatnie kremowy. Nawet moim dzieciom smakowal :lol: :lol: Dzieki za swietny przepis, zostaje u mnie na zawsze. Oczywiscie tort robiony na Twoim biszkopcie :mrgreen:

A oto pare zdjec:
masa jajeczna
torcikstepbystep014et.jpg


czekolada

torcikstepbystep021gu.jpg


laczenie mas
torcikstepbystep044ik.jpg

torcikstepbystep04a3uz.jpg


torcikstepbystep108hf.jpg
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
dziś znów zrobiłam, bo synek zażyczył sobie na urodziny tortu czekoladowego i żeśmy sie z mężem musieli ostro powstrzymywać żeby go nie zjeść z miski prosto, a dziecko w tym czasie w przedszkolu niczego nie świadome :lol: ale na szczęście torcik już w lodówce :cheers:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Syso
Dopiero teraz zauważyłam że wstawiłaś zdjęcia :oops: Pięknie Ci wyszedł
icon_smile.gif


Agata
Cieszę się że smakował,faktycznie trudno się powstrzymać :mrgreen:
 

syso

Member
Gru 22, 2004
3,194
0
36
:oops: Dziekuje
icon_biggrin.gif
Pieknie wyszedl, a jaki pyszny byl:) Dziuniu, a gdzie jest przepis na biszkopt, bo nie moge znalezc i nie dalam chyba opini.
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
no to mam tu coś do trenowania silnej woli :lol:
Mati_urodziny%20002.jpg

jutro wstawię zdjęcie w przekroju to dopiero będzie co trenować :mrgreen: :lol:
PS
aleśmy sobie tu wątek urządziły dla wtajemniczonych :mrgreen: w trenowaniu silnej woli oczywiście ;)
tu w przekroju
tort%20003.jpg
 

Beata71

Member
Sty 19, 2006
428
0
0
Bardzo mi się ta masa podoba i chciałabym ją zrobić, ale mam dwa pytanka:

1. czy to jest porcja na małą czy dużą tortownicę (sądząc po ilości masła, to chyba na dużą?)

2. kąpiel wodna, rozumiem tutaj pod tym pojęciem sytuację, w której w jednym garnku gotuje się woda, a drugi jest na niego nałożony ale nie dotyka wody z tego pierwszego i w tym drugim dokonujemy miksowania (kapiel wodna może polegać też na zanurzeniu czegoś w gorącej wodzie np. słoika z jedzeniem dzieciowym)

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie. :lol:
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
1. czy to jest porcja na małą czy dużą tortownicę (sądząc po ilości masła, to chyba na dużą?)
Nie wiem co rozumiesz przez dużą tortownicę bo np.ja mam taką 30 cm i to jest duża dla mnie :mrgreen: Ale na taką 26 cm powinno wystarczyć spokojnie kremu.

2. kąpiel wodna, rozumiem tutaj pod tym pojęciem sytuację, w której w jednym garnku gotuje się woda, a drugi jest na niego nałożony ale nie dotyka wody z tego pierwszego i w tym drugim dokonujemy miksowania (kapiel wodna może polegać też na zanurzeniu czegoś w gorącej wodzie np. słoika z jedzeniem dzieciowym)
 

Agata

Member
Paź 7, 2005
1,214
1
0
No i ja się wypowiem na pierwszej stronie tego wątku jest zdjęcie mojego tortu który był pieczony w tortownicy 30 (jak dla mnie to jest duża tortownica) i kremu starczyło na cały tort łącznie z pokryciem góry i boków, kremu wychodzi sporo