Pyszny krem czekoladowy

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Przepis dostalam od kolezanki ktora pracuje w cukierni. To bylo juz pare lat temu i od tej pory nie robie zadnego innego kremu jako nadzienie do tortow z czekolada w roli glownej.

300 g czekolady gorzkiej rozpuscic w duzym (bo sie pozniej dolewa smietane) rondlu na parze. Dodać pol litra smietany (35%) i mieszac nad para jeszcze przez chwile tak aby utworzyla sie jednolita masa.

Zostawic na noc w lodowce.

Drugi dzien ubic tak jak zwykla smietane do ubijania.
 

Hichotka

Member
Lut 8, 2005
11,323
0
0
ciekawe jaka by wyszła ta masa z czekoladą mleczną :roll: :roll: :roll: :roll:
 

Simona

Moderator
Członek ekipy
Paź 27, 2004
2,528
0
0
Nie widze przeszkod
icon_smile.gif
Moze sprobuj i daj znac, co?
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Z białą wyjdzie na pewno_Ostatnio moja siostra cioteczna zrobiła tort makowy właśnie z taką masą z białej czekolady i śmietany-pyszny był
icon_smile.gif
 

Iguana

Member
Wrz 13, 2004
7,631
0
0
Ja na komunie Natki robiłąm z białą czekolada ale łączyłam juz ubitą śmietane z czekolada białą i kokosowymi wiórami. Bardzo smakowita masa choc nie tania niestety. Czekolada się zcina i ładnie kroi. Musze koniecznie sprawdzic jak taka wersja ubijana drugiego dnia smakuje
 

Al_inka

Member
Wrz 13, 2004
2,109
0
0
Nie wiedzdząć, że taki przepis istnieje, eksperymentowałam ostatnio ze smietanami i czekolada. Na deser po niedzielnym obiadku robiłam krem czekoladowy. Proporcje: na 1 gorzką czekoladę o dużej zawartości kakao 1 śmietana 35% (200 ml) i 1 18% (200 ml). ROzpuszczałam nie na parze, a na małym ogniu, od razu ze śmietanami. Kiedy rozpuściło się wyszłam do ogródka, wsadziłam garnek w śnieg i mieszałam aż do zgęstnienia i ostudzenia masy. Bałam się zostawić tak samo sobie, obawiałam się, że składniki się rozwarstwią i dobrze nie połączą. Jeżeli ktoś nie ma możliwośći wyjścia na zewnątrz to może przynieść do domu dużą michę śniegu :mrgreen: . Syneczkowi, który w niedzielę 19 lat skończył i jest maniakiem białej czekolady zrobiłam torcik z masą z białej czekolady. Wyszła super. Najpierw postępowałam tak samo jak przy gorzkiej. A potem utarłam masę z kostką masła. Przekładałam nią przesączony biszkopt. Wychodzi dobry krem i cukru żadnego już nie trzeba dodawać, bo słodycz czekolady w zupełności wystarczy. Idealny krem do komunijnych tortów.