Razowiec orkiszowy z garnka

mirabbelka

Moderator
Członek ekipy
Gru 22, 2004
5,057
415
83
Smaczny, ciemny chleb "samosierobiacy", bo z garnka:



aby zużyc nadmiar maki razowej orkiszowej wymyslilam napredce ten chlebek, przy okazji testujac moja nowa miarke z Lidla, ktora ma bardzo wygodna podzialke szklankowa (cups).




skladniki
2 cups zakwaszonego ciasta z maki orkiszowej , ktore zrobilam z zakwasu zytniego dodajac do niego wieczorem kilka kopiatych lyzek maki orkiszowej i wody i to samo rano dnia nastepnego. Po ok. 4 godz. mialam gotowe babelkujace ciasto.
4 cups maki orkiszowej razowej 2000
200 ml wody
2 lyzeczki soli
1 lyzka melasy lub cukru brazowego
1 lyzka octu balsamicznego ( mozna z niego zrezygnowac, ale chleby pszenne sa wg mnie malo wyraziste w smaku w porownaniu z zytnimi, dlatego ten dodatek jest wskazany)

Calosc wymieszalam maszyna. Konsystencja ciasta była mniej więcej taka:





Przykryte ciasto odpoczywalo okolo 30 - 40 minut.



W miedzyczasie garnek gliniany porzadnie moczyl sie w wodzie. Po natluszczeniu i wysypaniu dna otrebami



ciasto po wygladzeniu mokrymi rekoma i posypaniu ziarenkami (tu: czarnuszka, siemie lniane i sezam)



W zamknietym garnku chleb rosl ok 3 godziny i prawie podwoil swoja objetosc



Przykryty garnek powedrowal do zimnego piekarnika nastawionego na 230 st C. Po osiagnieciu tej temperatury zdjelam pokrywe i od tego momentu pieklam 10 minut, potem obniżylam temperaturę do 200 st.C i pozostawilam w piekarniku na 25 minut - łaczny czas pieczenia 35 minut.

Tak wygladal po wyjeciu z pieca



i bardzo latwo wyskoczyl z garnka



 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

hazo

Well-known member
Lis 13, 2005
8,293
1,346
113
Piękny chleb, Mirabelko.
daumen.gif
I relacja wspaniała. Jednak, jak są zdjęcia, to zupełnie inaczej czyta się post opisujący jakiś wypiek.

A miarkę też nabyłam. Głównie ze względu na cups, bo mam inne, ale bez tej miary.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
4
0
Chyba odkurze romertopf....
 

Piegus

Member
Mar 28, 2006
247
0
0
O kurde, ale chleb, ale opis
eek2.gif
Normalnie go dzisiaj zacznę robić- mam sporo mąki orkiszowej, a taki na piwie i pleśniku mi nie wyszedł.
Rozumiem, że to pomarańczowe to maszyna, choć w pierwszym momencie się wystraszyłam, że trzeba mieć do tego chleba suszarkę do włosów bez klosza (taką co to w latach siedemdziesiątych w zakładach fryzjerskich królowała). A gdzie taką maszynę można kupić (ma dziwną trzymaczkę do końcówek) i jakie powinna mieć końcówki ? Ja wyrabiam ciasto w zwykłym malakserze, ale mi często wyłazi dołem i górą.
 

bietka

Member
Lut 25, 2006
3,895
6
38
Mirabbelko znowu mnie zainspirowałaś.Dzisiaj piekę ale Twój z ziemniakami a ten będzie następny.Wspaniały foto-przepis
 

Hiena

Member
Maj 6, 2005
13,652
0
0
CYTATRozumiem, że to pomarańczowe to maszyna, choć w pierwszym momencie się wystraszyłam, że trzeba mieć do tego chleba suszarkę do włosów bez klosza (taką co to w latach siedemdziesiątych w zakładach fryzjerskich królowała).
Piegus, super dowcip.
rofl.gif
rofl.gif
rofl.gif


Wrzuc w wyszukiwarkę KA i zobaczysz coż to za magiczna suszarka.
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Piegus

Member
Mar 28, 2006
247
0
0
Dzięki za odpowiedź. Cena mnie zwaliła z nóg, ale podobno w Stanach można kupić za nie całe 330 dolarów. Kurcze, pozostaje mi zrobienie recznie, albo w moim malakserze. Jedna i druga opcja mnie meczy trochę.
 

Tobatka

Member
Lut 7, 2006
3,700
0
0
Ale cudna fotorelacja! Aż zapragnęłam mieć garnek i maszynę cudną (która w głebi duszy mi łazi od jakiś dwóch lat, ale na którą chyba nigdy nie będzie mnie stać... )...
 

Piegus

Member
Mar 28, 2006
247
0
0
Łolaboga, to ja jeszcze nie posiadam takich wprawnych oczu coby od pierwszej łyski... . Ale teraz kiedy wszystko wiem to i tak go zrobię. Ciekawi mnie ten smak z octem balsamicznym, bo tak sam chleb orkiszowy to średnio mi smakuje.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
Piękny chlebek
icon_exclaim.gif
Będę robić
icon_exclaim.gif
Tylko mąkę orkiszową muszę kupić
icon_exclaim.gif
Garnek i miarkę mam
icon_wink.gif
tylko, że ja z połowy porcji muszę jak zwykle, bo mój garnek mały jest, akurat na taki chlebek ok. 0,4- 0,5 kg i za to go m in. kocham
icon_redface.gif
.
 

BeataSz

Member
Wrz 23, 2004
10,244
1
38
No on taki bardzo malutki nie jest. Nie wiem jakie na wielkość są te żabkowe, na moim było napisane, że wychodzi z tego garnka porcja potrawy dla 3 osób. W dolnej części mieści się dokładnie 1,5 l wody, ale dosłownie do samiuśkiego brzegu. Chleby wszystkie piekę z połowy porcji, bo tylko ja jem w domu chleb ( Joanka tylko czasami, woli bułki) Więc wielkość chleba zależy też od samego przepisu, czasem są większe czasem mniejsze bochenki-codzienny wychodzi taki ok 0,5 kg. Jak błoby więcej ciasta, to pewnie bardziej wyrósłby do góry, bo tam w pokrywce jeszcze zawsze jest sporo miejsca na rośnięcie.