Burger z czerwonej fasoli

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Ulubiony burger mojej corki. Dla Margot

15ml oliwy z oliwek
1 cebula, drobniutko posiekana
1 zabek czosnku, zmiazdzony
1 lyzeczka mielonego kminu
1 lyzeczka mielonej kolendry
1/4 lyzeczki kurkumy
100g grzybow portobello (grzyby o ogromnych kapeluszach), bardzo drobno posiekanych
400g ugotowanej czerwonej fasolki (moze byc z puszki)
2 lyzki swiezej kolendry, posiekanej
50g ostrych paprykowych czipsow tortilla, rozdrobnionych
75g swiezego miazszu chleba tostowego
1 lyzeczka ostrego sosu paprykowego
sol i pieprz
maka do oproszenia
olej do smazenia


Rozgrzewam oliwe, dodaje cebulke i czosnek, smaze mieszajac, az cebula zmieknie. Dodaje przyprawy, mieszam, gotuje kolejne 2 min. Dodaje grzyby, zmniejszam ogien, maja zmieknac, ale nie moga byc suche.
Do miski wrzucam fasolke i rozgniatam ja lekko widelcem, dodaje ja do grzybow i cebuli, wraz ze swieza kolendra, czipsami, miazszem chleba i sosem chilli. Doprawiam. Omaczonymi rekoma formuje 4 burgery (jesli mikstura jest zbyt luzna, dodac trzeba wiecej chlebowego miazszu). Smaruje przygotowane burgery oliwa.
Na patelni rozgrzewam cienka warstwe oleju, wkladam burgery, smaze z kazdej strony po 2-3 min.
Podaje na buleczkach hamburgerowych lub innym pieczywie, z sosem chimichurri na przyklad.
icon_wink.gif
PYCHA!

Przepis z ksiazki "Burgers" P. Gaylera
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Jak nie ma Portobello, to zwykle pieczarki sie nadadza (bo portobello to po prostu dobrze wyrosnieta pieczarka), a jesli lubisz wieksze przygody to moze jakies prawdziwki albo moze sowy (kanie), nie wiem jaksie zwa w Twoim regionie.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
O te, to sa chestnut mushroom i jak najbardziej beda sie nadawac.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

A.S.

Member
Sty 6, 2007
4,044
0
0
To jest cos dla mojego syna, uwielbia fasole i burgery! Ostatnio ku mojemu zdziwieniu poprosil o typowe danie portugalskie feijoada de chocos, czyli danie z fasoli z czyms w rodzaju kalmarow., po czym pochlonla porcje dla doroslej osoby. Czy te czipsy sa konieczne?
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Pewnie, ze nie...ale bedziesz chyba musiala dodac wiecej chleba...
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83
Mój Burger z sosem chimichurri
000_0346.jpg


zapomniałam napisać ,ze serwowałam z Pittami ,a ta bułka była jedna z ciasta pitowego
 

Załączniki

  • 000_0346.jpg
    000_0346.jpg
    690.4 KB · Wyświetleń: 2
Ostatnią edycję dokonał moderator:

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Zrobilas???!!! Wierzyc mi sie ni chce! I co myslisz???
 

Margot

Well-known member
Cze 24, 2005
16,670
490
83
Tatter zdjęcie jest jedno ,bo na więcej nie było szans i tak,trochę słabo widać sam kotlet
-robić z dwóch porcji bi jedna to -szkoda gadać
-smakują super ,a i łatwe bo sie nie mieli ,itp ,pracy mało ( fasola była z puszki ,ale teraz ugotuję sama)
- a sos to poezja ,nawet jak papryczka ostra jest inna niz w przepisie
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Swietnie! A za Chimichurri dam sie"posiekac"...
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Wow, przepis swietny! Juz mi smaczka narobilas. Nie powiem nawet o "wizualnej mece" od Margot. Tylko czy ja moge te chips pominac, bo nie znosze ich? Albo zastapic?
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Mamuska...portobello to nie odmiana pieczarek...to po prostu wyrosnieta pieczarka, czyli inaczej mowiac te malenkie Button Mushrooms (te najpopularniejsze chyba) biale pieczarki to ich stadium dzieciece...portobello to "30-40 latki"
icon_wink.gif
 
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Dokladnie mowiac "stara forma" pieczarki dwuzarodnikowej ;) ale to juz szczegol. Biologiem nie jestem
icon_sad.gif
A czasami taka wiedza sie przydaje.
 

tatter

Moderator
Gru 21, 2005
7,253
3
0
Fakt, ale wracajac do tego co mozna z takim pysznym portobello zrobic - marynuje przed grilowaniem w oleju i occie balsamicznym i oczywscie masz racje, mamuska, swietnie przesiakaja marynata.
a wlasnie - English breakfast, ktorym czasem racze mego meza, nie moze obejsc sie bez duszonych portobello...mmmm....
Mozna je rowniez nadziewac, kiedys robilam je z quorn i warzywami (mata w Kanadzie quorn?
icon_wink.gif
)
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:
Lis 28, 2005
3,760
0
0
Lis 28, 2005
3,760
0
0
a do tej marynaty to dodaj musztarde i piwo ....... na grilla przeboj ;D ... no i ziolka i takie tam ;)