Przeliczniki

jobi

Member
Wrz 1, 2005
13,227
1
0
CUKIER

1kg cukru po rozpuszczeniu ma objętość 0,62 litra.


MORS

Sok owocowy i spirytus w stosunku 4:1


ROZCIEŃCZANIE SPIRYTUSU

Aby otrzymać alkohol o pożądanym stężeniu należy wziąć: 1 litr spirytusu i:
390 ml wody -70%
500 ml wody -65%
630 ml wody -60%
780 ml wody -55%
960 ml wody -50%
1,44 litra wody -45%
1,79 litra wody -35%
2,44 litra wody -30%
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Przyszpilkować by się to przydało ;)
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Nie gapa tylko jobi
bussi.gif
 

Aseret

Member
Kwi 20, 2009
71
0
0
W czasach nam współczesnych przemysł spirytusowy rzadko przygotowuje nalewki, a z ziołowych tylko żubrówka może zostać zaliczona do nalewek wspomagających zdrowie.

W większości przepisów wódka, która ma służyć do wyrobu nalewek, robiona jest ze spirytusu. Jak więc przygotować dobrą wódkę ze spirytusu o potrzebnej mocy??
Według Jana Rogali i Roberta Macieja istnieją dwie metody.
A oto przepis:
potrzebne nam będą:
- woda,
- spirytus.


Metoda pierwsza:
wódka ma mieć moc 70%
1 litr spirytusu i 0,39 litra przegotowanej,
ostudzonej wody.
wódka 65% powstanie w wyniku zmieszania 0,5 litra wody z 1 litrem spirytusu.
i odpowiednio (w przepisie zawsze jest 1 litr spirytusu, zmienia się tylko dodatek wody);

* 60% - 0,63 litra wody,
* 55% - 0,78 l wody,
* 50% - 0,96 l wody,
* 45% - 1,18 litra wody,
* 40% - 1,44 l wody,
* 35% - 1,79 l wody,
* 30% - 2,24 litra wody.

Metoda druga:
Wg autorów metoda ta zakłada użycie spirytusu i łączenie go z wodą przyjmując proporcje w mililitrach

Moc Spirytus Woda

35% 368 658
40% 421 608
45% 474 557
50% 526 505
60% 631 400
70% 736 291
80% 842 178
90% 948 62

Również w wypadku łączenia wody ze spirytusem istnieją dwie metody, łączenie na zimno i łączenie na gorąco.

I należy pamiętać też o tym, że ... jak mnie pouczał mój nauczyciel chemii "pamiętaj chemiku młody, lej zawsze spirytus do wody"... a nie odwrotnie.
Metoda na zimno, wiadomo: przegotowana ostudzona woda i wlewa się do niej spirytus.
Metoda na gorąco:
należy wodę doprowadzić do wrzenia, odstawić z ognia,i powoli wlewać do niej odpowiednią ilość spirytusu.
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Aseret @ 2 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=851584I należy pamiętać też o tym, że ... jak mnie pouczał mój nauczyciel chemii "pamiętaj chemiku młody, lej zawsze spirytus do wody"... a nie odwrotnie.

Metoda na gorąco:
należy wodę doprowadzić do wrzenia, odstawić z ognia,i powoli wlewać do niej odpowiednią ilość spirytusu.
Małe sprostowanie:
1. Ta stara zasada brzmi: "pamiętaj chemiku młody, lej zawsze kwas do wody". Spirytys nie jest kwasem, więc go to nie dotyczy.

2. Przy wlewaniu spirytusu do gorącej wody należy pamiętać, by jej temperatura była poniżej temperatury wrzenia alkoholu etylowego tzn poniżej 78 stopni C. Dlatego nie wystarczy wrzącej wody zestawić z ognia, trzeba ją przestudzić.

3. Dla jakiego steżenia procentowego spirytusu są podane wyliczenia w wątku? Ma to zasadnicze znaczenie, dlatego informacja ta powinna być dodana.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aseret

Member
Kwi 20, 2009
71
0
0
jaxja @ 2 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=851587Małe sprostowanie:
1. Ta stara zasada brzmi: "pamiętaj chemiku młody, lej zawsze kwas do wody". Spirytys nie jest kwasem, więc go to nie dotyczy.

2. Przy wlewaniu spirytusu do gorącej wody należy pamiętać, by jej temperatura była poniżej temperatury wrzenia alkoholu etylowego tzn poniżej 78 stopni C. Dlatego nie wystarczy wrzącej wody zestawić z ognia, trzeba ją przestudzić.

3. Dla jakiego stężenia procentowego spirytusu są podane wyliczenia w wątku? Ma to zasadnicze znaczenie, dlatego informacja ta powinna być dodana.
W pierwszej metodzie.. zawsze bierzemy na 1 litr spirytusu, odpowiednią, wpisaną ilość wody.
W drugiej metodzie podane jest:
moc - spirytus - woda.. i na dole wyszczególnienie..
Pozdrawiam...
A co do tego co mówił "pan od chemii" - był to naprawdę super nauczyciel, wymagał, ale dobrze wykładał.. i 15 minut końcowych lekcji przeznaczał na dowcipy lub powiedzonka..właśnie takie jak przytoczyłam... Pozdrawiam.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Aseret @ 2 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=851595W pierwszej metodzie.. zawsze bierzemy na 1 litr spirytusu, odpowiednią, wpisaną ilość wody.
W drugiej metodzie podane jest:
moc - spirytus - woda.. i na dole wyszczególnienie..
Powtórnie przeczytałam Twój wątek, ale nie znalazłam tego, o co pytałam: dla jakiego stężenia spirytusu są podane obliczenia? W sprzedaży jest przecież spirytus 92%, 94% lub 96%.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aseret

Member
Kwi 20, 2009
71
0
0
witek @ 2 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=851682tego widocznie Pan od chemii już nie powiedział
icon_wink.gif


gruebel_2.gif
a co się stanie jak wleję wodę do spirytusu?
icon_eek.gif
Pan "od chemii" nie powiedział, ale powiedzieli to autorzy książki - Jan Rogala i Robert Maciej , a metody te wskazują na to iż spirytus powinien być 96 %.
A co się stanie w odwrotnej kolejności...
gruebel_2.gif
hmmmm
icon_redface.gif
przykro mi, ale nie testowałam tej metody...
 

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
witek @ 2 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=851682
gruebel_2.gif
a co się stanie jak wleję wodę do spirytusu?
icon_eek.gif
Powstanie wódka
icon_smile.gif


A poważniej: jak już wyżej pisałam kolejność wlewania jest ważna podczas mieszania wody i kwasu. Spirytus spożywczy jest alkoholem, a nie kwasem, wiec ta zasada go nie dotyczy. W przypadku kwasu kolejnośc wlewania jest ważna, gdyż ma on większa gęstość niż woda, więc jej krople mogą się od powierzchni kwasu odbić i opryskac nam twarz. Ponieważ podczas zetknięcia z kwasem ulegają ogrzaniu (proces egzotermiczny), więc opryskałyby nas już krople wrzącej wody i oparzenie gotowe. Alkohol natomiast ma gęstośc mniejszą niż woda, więc powyższe go nie dotyczy.

A powiedzenia na temat kolejności wlewania kwasu do wody występują w róznych formach, np.:
Pamiętaj chemiku młody, wlewaj zawsze kwas do wody
Jeśli nie chcesz ambarasu nie lej wody do kwasu
Jeśli nie chcesz stracić swej urody, wlewaj zawsze kwas do wody
Jeśli nie chcesz zrobić szkody, wlewaj zawsze kwas do wody.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Aseret

Member
Kwi 20, 2009
71
0
0
witek @ 2 May 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=851692Abstynent alkoholowy?
fiesgrins.gif
Czy abstynent/ tka??? no to nie tak.... nie do końca....
drinks_wine.gif
lubię kieliszeczek dobrej nalewki czy dobrego wina..z tym, że wino raczej kupuję, a co do nalewek... to tworzę sama... i później częstuję znajomych, czy przyjaciół..
ccgb.gif
.no i sama skuszę się na jednego...ale w związku z tym, że jestem baardzo "słodką" dziewczyną, to niestety na większą ilość "mam szlaban"
cry_1.gif
cry_1.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Aseret, to czy nalezy uzyc spirytusu czy wodki zalezy od przepisu.
Oczywiscie, z rozcienczonym spirytusem wyjdzie taniej niz z wodka, ale wiele osob taka nalewke rozpozna po specyficznym zapaszku.

Troche mnie zaskoczyl upadek przemyslu spirytusowego w Polsce. Nic o tym nie slyszalam.
Jeszcze w wakacje kupilam brandy zwane swojsko winiakiem, wodka zoladkowa juz nie istnieje? Pieprzowka? Debowa? Dziegielowka? Imbirowa? Sliwowica z Lacka? Krupnik? Nie wymienie wszystkich, bo nawet tych ktore tu wymienilam nie znam. Ale Polskie wodki mozna kupic na calym swiecie. Wlasnie dlatego, ze sa dobrej jakosci.

Przypomnialam sobie o jalowcowce. Choc ma niemieckiego konkurenta.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,806
113
Wszystkie one istnieją, Ker, i mają sie dobrze. Dodałabym do kolekcji królową polskich wódek czyli Starkę ze szczecińskiego Polmosu. Proces dojrzewania podobny whisky, lezakuje też długo, bo nawet 50 letnie są w sprzedaży. Inna sprawa, że stać na nie ludzi naprawdę zamożnych.

A wracając do tematu to chciałam tylko zaznaczyć, że podobny przepis na uzyskanie wódki o odpowiednim stężeniu ze spirytusu wpisała już Jobi. W przepisach nalewkowych tez każdy podaje proporcje wody i wódki, czy użytego spirytusu, dlatego proponowałabym Autorce sprawdzić najpierw przez wyszukiwarkę, czy temat lub przepis był już zamieszczony i omawiany i jesli tak, wystarczy dopisać tam swoje uwagi lub wersje.
Zbyt duża ilość podobnych tematów nie pozwala na sprawnie wsród nich poruszanie się.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

jaxja

Moderator
Maj 26, 2006
3,521
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator: