Kruche w kruchym - może być mazurkiem

kamila

Moderator
Członek ekipy
Wrz 13, 2004
11,874
0
0
Składniki
na ciasto
:arrow: 40 dkg mąki
:arrow: 20 dkg margaryny
:arrow: 4 łyżki cukru
:arrow: 2 żółtka
na masę
:arrow: 2 zółtka
:arrow: 1/2 margaryny
:arrow: 4 łyżki cukru
:arrow: dowolne bakalie

wykonanie
wszystkie składniki ciasta połączyć ze sobą. Upiec dwa placki, jeden z brzegiem. Drugi może być mniejszy.

jajka utrzeć z cukrem i margaryna. Dodać pokruszony placek (ten mniejszy) i bakalie (rodzynki, orzechy, co kto lubi).

Masę wyłożyć na placek z brzegami.

UWAGA:
:!: proporcje na małą blaszkę
:!: można zrobić z innego dowolnego kruchego ciasta
:!: placek pokruszyć raczej drobno - na wielkość bakalii
:!: na wierzch mozna dać polewę

:smacznego:

bez polewy

1025.jpg


1026.jpg
 

urbasia

Member
Gru 23, 2004
2,533
0
36
No i zrobiłam
Ciasto jest tak kruche, że aż kruszy się przy krojeniu. Przu ugniataniu nie za bardzo chciało mi się związać, więc ciapnęłam 2 łyżki śmietany.

Mam też pytanie - ponieważ w masie są surowe żółtka - czy powinnam ciasto władować na noc do lodówki???
 

joannas

Moderator
Członek ekipy
Wrz 20, 2004
13,025
0
0
Ja tez upiekłam. :mrgreen: Do ciasta dałam 1/2 margaryny i 1/2 masła, bo mi margaryna "wyszła". Ciasto łatwo doprowadziłam do jednolitej formy.
Ciasto bardzo kruche. Dziś ciężko się kroi, zobaczymy jutro. :mrgreen:
Masa ( też zrobiłam na maśle) dobra, choć ja osobiście nie przepadam za bardzo za maślanymi kremami (wolę budyniowe). Ale ciasto bardzo smaczne i rodzince smakowało. Do masy maślanej dodałam mielone orzechy włoskie (1/2 szklanki). Po wierzchu posypałam mielonymi orzechami i udekorowałam rodzynkami. Ładnie się prezentuje.
Polecam
 

Stale

Member
Paź 31, 2004
710
1
0
Ciasto zrobione. Smakuje super - bajaderkowo. Robiłam wszystko z podwójnej porcji i wyszły mi 2 mazurki. A wygladaja tak


a tak w przekroju

spód jest fajny, kruchy. Masa smakuje w zależności od użytych bakalii. Ja dałam zmielone orzechy, wiórki kokosowe i suszone śliwki.
Polecam.