Brukselka z boczkiem

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
Źródło - Laura Calder "Kuchnia francuska po prostu", odcinek 5

Składniki (na oko):
  • bruksela
  • boczek
  • sól
  • pieprz
  • masło
Brukselkę obrać z zewnętrznych liści, wyciąć twardy głąb, resztę rozłożyć na listki.

Na rozgrzaną patelnię wrzucić pokrojony w cienkie słupki boczek. Gdy się zrumieni wyłowić go pozostawiając jedynie tłuszcz (zlać nadmiar tłuszczu, jeśli jest go zbyt dużo), do pozostawionego tłuszczu dodać masło (wzmocni smak). Gdy masło się roztopi wrzucić liście brukselki, podsmażać. Doprawić solą i pieprzem. Wrzucić ponownie wcześniej wyłowiony boczek. Jeszcze chwilę razem podsmażyć.

Ja kupiłam brukselkę w lidlu, bardzo drobną, wobec czego po obraniu kroiłam główki na pół, wrzuciłam na tłuszcz po wędzonej szynce (zazwyczaj biorę pachwinę wędzoną, jest chudsza od boczku, ale tym razem musiałam zutylizować nadmiar wędzonej szynki), duszę aż brukselka będzie miękka, wtedy dokładam wcześniej odłowione skwarki, mieszam, doprawiam solą i pieprzem, podsmażam jeszcze chwilę.

Tym razem wyszło tak:

brukselka_z_boczkiem.jpg
 

Załączniki

  • brukselka_z_boczkiem.jpg
    brukselka_z_boczkiem.jpg
    176.9 KB · Wyświetleń: 5
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Moniak

Well-known member
Wrz 19, 2004
15,874
173
63
O, jakie apetyczne! ja wprawdzie nie toleruję brukselki, ale mąż bardzo lubi. muszę kupić i mu zrobic - ucieszy się (mam nadzieję
icon_smile.gif
)
 

inula

Member
Lis 4, 2008
2,087
0
0
Laura nic nie mówiła, na moje oko używała zwykły, ja dałam szynkę wędzoną bo taką akurat miałam i musiałam zutylizować.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator: