Wędzenie wędlin i mięsa w domu

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Dla prawdziwego pasjonata nie istnieje słowo "niemożliwe".
W końcu zrealizowałam moje wieloletnie marzenia o wędzeniu.
Jeśli też o tym myśleliście - zachęcam do spróbowania!
Tak - jest to możliwe, nawet w bloku, nawet, jeśli nie mamy ogródka ani działki. A jeśli mamy, to tym lepiej.
Nie - nie jest to trudne, nie jest to skomplikowane.
Nie - nie potrzeba żadnych bardzo skomplikowanych urządzeń. Nie powoduje to dużego zadymienia - stopień zadymienia porównywalny jest z paleniem papierosów w pokoju. Ja nie palę, ale nawet jak dla mnie nie jest to dużo. Zatem - uchylamy kuchenne okno, właczamy wyciąg i do dzieła!

Czego potrzebujemy?

Przede wszystkim zrębki wędzarnicze dębowe, olchowe lub dębowo-olchowe. Do kupienia przez Internet.

zr_bki.JPG
Zrębki wędzarnicze bukowe.

zu_yte_zr_bki.JPG
Zużyte zrębki w wędzarce po wędzeniu.

Reszta zależy od wybranej metody.

1. Wędzenie w rondlu:

- zrębki
- garnek, wok lub rondel, na którym nam mniej zależy
- folia aluminiowa
- wkładka do gotowania na parze
- pokrywka dopasowana do rozmiaru garnka / rondla.

w_rondlu.jpg
Wędzenie w rondlu.

Dno rondla wykładamy folią aluminiową. Sypiemy ok. garść zrębków, tak, by dno było pokryte nie za grubą warstwą. Dla aromatu można sypnąć łyżeczkę czarnej herbaty. Na to ustawiamy wkładkę do gotowania na parze.
Na wkładce układamy produkt, który chcemy uwędzić.
Możemy w ten sposób uwędzić wszystko, musimy tylko dostosować wymiary produktu do wymiarów rondla (czyli dobrać mięso o odpowiedniej wadze lub przygotować kiełbaski odpowiednio krótkie).
Rondel przykrywamy szczelnie pokrywką i stawiamy na gazie, na średnim płomieniu.
Po chwili zrębki zaczną się tlić i rozpocznie się wędzenie.
Przeciętny czas wędzenia ok. 15-30 min, w zależności od produktu.

W ten sposób wędziłam pierś kurczaka.

Możemy także iść krok dalej i ułatwić sobie pracę:

2. Wędzenie w wędzarce.

Przenośna wędzarka domowo ogrodowa składa się z:
- podstawy
- palników na denaturat lub naftę
- pojemnika
- wkładki
- dwóch rusztów
- pokrywy


Do palników wlewamy denaturat lub naftę. Umieszczamy je w podstawie. Na to stawiamy pojemnik. Sypiemy zrębki tak, by dno było pokryte nie za grubą warstwą. Na to ustawiamy wkładkę.
Umieszczamy jeden lub dwa ruszty, zależnie od tego, co chcemy wędzić.
Na ruszcie układamy produkt przeznaczony do wędzenia i przykrywamy całość pokrywą.
Zapalamy palniki. Po ok. 5 minutach rozpoczyna się wędzenie.

W ten sposób wędziłam kiełbasę.


Jeśli macie taras, ogródek lub działkę, będą to idealne miejsca do wędzenia. W przypadku osób z ogródkami, można kupić typową wędzarkę ogrodową.
Jeśli nie macie, jak ja, żadnego z powyższych, na kuchence wystarczy położyć dużą płaską blachę z piekarnika, na której ustawiamy resztę.
Następnie otwieram okno kuchenne i włączam wyciąg. Możecie także zamknąć drzwi do kuchni.
Zadymienie naprawdę nie jest duże, porównywalne z paleniem papierosa.
I już!
icon_smile.gif


W trosce o własne dłonie, wędzarkę myjemy w gumowych rękawicach kuchennych.
 

Załączniki

  • zr_bki.JPG
    zr_bki.JPG
    97.1 KB · Wyświetleń: 3
  • zu_yte_zr_bki.JPG
    zu_yte_zr_bki.JPG
    100.9 KB · Wyświetleń: 3
  • w_rondlu.jpg
    w_rondlu.jpg
    98.8 KB · Wyświetleń: 3
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
w_dzarka.JPG
Moja wędzarka.

palniki.JPG
Podstawa z palnikami.
 

Załączniki

  • w_dzarka.JPG
    w_dzarka.JPG
    98.1 KB · Wyświetleń: 3
  • palniki.JPG
    palniki.JPG
    101.3 KB · Wyświetleń: 3

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
Nie przypuszczałam, że wędzenie może być tak proste... Wprawdzie przymierzamy się do zbudowania wedzarni w ogródku, ale to pewnie jeszcze trochę potrwa.
Mała_Mi gdzie kupilaś swoją wędzarenkę ? W ostateczności mam starego woka.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Na allegro
icon_smile.gif

Ooo, gdybym miała ogródek, to musiałabym mieć wędzarnię, ale nie mam i raczej to się nie zmieni. Radzę sobie więc, jak się da.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

gatita

Member
Sty 19, 2009
1,237
0
0
Mała_Mi @ 14 May 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1289665Na allegro
icon_smile.gif

Ooo, gdybym miała ogródek, to musiałabym mieć wędzarnię, ale nie mam i raczej to się nie zmieni. Radzę sobie więc, jak się da.
Dziękuję
anbetung.gif
, już doczytałam w innych Twoich wędzarniczych wątkach.
Męczę męża o tę wędzarnie, ale jak to chłop, musi mieć nastrój
icon_mrgreen.gif
. Na razie do wędzarni mamy żeliwne cudne drzwiczki...
 

Kasia222

Member
Maj 26, 2010
10
0
0
Ja też mam na razie drzwiczki i wyznaczomie miejsce na budowę
lecker.gif

Ale zastanawiam się czy da się wędzić na gorąco przy pomocy zwykłego grilla?
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Jeśli ma pokrywę, to da się. I oczywiście nie na samych brykietach czy węglu drzewnym, a na zrębkach.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kasia222

Member
Maj 26, 2010
10
0
0
Mała_Mi @ 4 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1311454Jeśli ma pokrywę, to da się. I oczywiście nie na samych brykietach czy węglu drzewnym, a na zrębkach.
Dzięki - mam taki mały podręczny z pokrywą. Wyobrażam sobie to tak: rozpalam brykiet, potem układam obok zrębki i na górnej kratce mięso.
Tylko próbowałam z wędzeniem herbatą i mi nie wyszło - nie miala wogóle dymu
cry_1.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Ja proponuję tak: rozpalasz brykiet, nad nim na aluminiowej tacce do grilowania rozkładasz zrębki, a na kratce mieso. I pokrywa.
Rzecz w tym, że zrębki nie mogą się palić, muszą się tylko nagrzać i tlić. Dym ze zrębków powoduje wędzenie się mięsa, palące się zrębki tego nie dadzą.

Z herbatą to samo- nie będzie dymu, jeśłi się ją po prostu spali. Też musi być oddzielona od żródła ciepła, by zaczęła się tlić. Ja wędzenia na samej herbacie nie próbowałam.

W wędzarce tak to działa, że rolę brykietów przejmują palniki. Palniki nagrzewają metalową tackę, na której leżą zrębki, i na skutek wysokiej temperatury zrębki zaczynają się tlić i wytwarzać dym. Zrębki nie mogą się palić żywym ogniem.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Kasia222

Member
Maj 26, 2010
10
0
0
Mała_Mi @ 6 Jul 2012 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1312508Ja proponuję tak: rozpalasz brykiet, nad nim na aluminiowej tacce do grilowania rozkładasz zrębki, a na kratce mieso. I pokrywa.
Rzecz w tym, że zrębki nie mogą się palić, muszą się tylko nagrzać i tlić. Dym ze zrębków powoduje wędzenie się mięsa, palące się zrębki tego nie dadzą.

Z herbatą to samo- nie będzie dymu, jeśłi się ją po prostu spali. Też musi być oddzielona od żródła ciepła, by zaczęła się tlić. Ja wędzenia na samej herbacie nie próbowałam.

W wędzarce tak to działa, że rolę brykietów przejmują palniki. Palniki nagrzewają metalową tackę, na której leżą zrębki, i na skutek wysokiej temperatury zrębki zaczynają się tlić i wytwarzać dym. Zrębki nie mogą się palić żywym ogniem.
Dzięki - herbatę połozyłam obok brykietów a nie na nich i w ogóle nie zaczęła dymić. Spróbuję teraz faktycznie położyć na brykietach i zobaczę. Na wszelki wypadek zacznę od udek z kurczaka (jak się zepsują nie będzie mi tak żal - choć udka wędzone uwielbiam)
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Witaj zatem poser wśród Wędzarniczej Braci
icon_biggrin.gif
Będę trzymała kciuki za pierwsze udane wyroby, jak już się pochwalisz nabytą wędzarką
icon_smile.gif
Ja ryby jeszcze nie wędziłam, choć mam to w planach. Z teorii wiem, że powinna to być raczej tłusta ryba, bo chuda wyjdzie sucha. O łososiu myślałam, bo o świeżej makreli nie ma co marzyć.

Na początek polecam metodę rondlową - da Ci orientację w temacie, i jest tania, bo zakup samych zrębków to nieduża inwestycja.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Mi, które zrębki kupić do wędzenia w garnku na podstawce do gotowania na parze? Na Allegro są różne, mniej lub bardziej rozdrobnione, najmniejsze to 2 mm, potem rosną co 2 mm i się pogubiłam
icon_wink.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Dziuniu, moje tak ok 1 cm mają. Weź dębowe, bo one dają brązowy kolor produktu. Bukowe i olchowe barwią bardziej na szaro-żółto.
icon_smile.gif
Można także kupić mieszankę obu rodzajów. Zrębki są wydajne, ja na raz używam 1-2 garści.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Tak się zastanawiam, czy można kawałek drewna po prostu sobie zestrugać na te wiórki, to chyba jest normalne drewno rozdrobnione? Drewno kominkowe mamy chyba nawet dębowe, więc może nie muszę kupować tych gotowych wiórków
gruebel_2.gif
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Tak na logikę, to chyba można by i rozdrabniać drewno, jeśli Ci by się chciało?
Bo to musi być bez pyłów, jak czytałam, czyste kawałeczki drewna.
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,548
2,808
113
dziunia @ 20 Mar 2013 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1412807Tak się zastanawiam, czy można kawałek drewna po prostu sobie zestrugać na te wiórki, to chyba jest normalne drewno rozdrobnione? Drewno kominkowe mamy chyba nawet dębowe, więc może nie muszę kupować tych gotowych wiórków
gruebel_2.gif
Myślę, że można, mogą najwyżej wymagać podsuszenia. Zrąbki ostatnio widziałam u mnie w sklepie ogrodniczym, pakowane po 2 kg. Swoje kupiłam tam, gdzie przybory masarskie.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Myślę, że dam radę bezpyłowo rozdrobnić to drewno, w razie czego poproszę znajomego, który ma dużo różnych narzędzi do drewna, o pomoc. Wyschnąć tez zdążą, bo dziś mam zamiar kupić mięso, więc wędzenie i tak nie wcześniej niż za tydzień.
I tak poza tym, to własnie znalazłam hurtownię z zaopatrzeniem masarskim dosłownie rzut beretem od domu, tylko nie mogę się dodzwonić, a nie wiem, czy sprzedają detalicznie.