Baranek do zupy

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Przepis na stojącego baranka do zupy

Składniki

0,5 kg mąki pszennej typ 650
250 g palmy
1 całe jajo
2,5 łyżki kwaśnej śmietany
8 g soli do ciasta
sól do smaku do żółtka z mlekiem

Wykonanie
Jak przy każdym cieście kruchym.
Wymieszać mąkę z solą, dodać pozostałe składniki i razem posiekać ,zagnieść w kulę i schłodzić w lodówce na co najmniej 30 minut.(Ja robię w KA i wrzucam wszystko na raz i krótko wyrabiam).Po schłodzeniu rozwałkować na grubość ok.5-8 mm. Pokłuć rozwałkowane ciasto widelcem żeby bąbli nie było i wykrajać baranki w/g zrobionych szablonów. Posmarować wykrojone części baranków rozbełtanym żółtkiem z mlekiem i solą ,posypać makiem lub sezamem a nawet żółtym serem. Piec w nagrzanym piekarniku 180-200 stopni do lekkiego zbrązowienia. Po ostudzeniu montujemy baranki. Jak nam coś nie wchodzi(rogi, nóżki)powiększamy delikatnie wycięcia. Baranki można zrobić dużo wcześniej i przechowywać do czterech tygodni. Można zrobić także w wersji słodkiej jako wielkanocne ciasteczka.
 

Załączniki

  • baranek_bez_wymiar_w.JPG
    baranek_bez_wymiar_w.JPG
    31.4 KB · Wyświetleń: 1
  • baranek_wymiary.JPG
    baranek_wymiary.JPG
    20.7 KB · Wyświetleń: 1
  • baranek_w_krupniku2.JPG
    baranek_w_krupniku2.JPG
    32.8 KB · Wyświetleń: 1
  • baranki_2.JPG
    baranki_2.JPG
    32.8 KB · Wyświetleń: 1
  • baranek_pojedynczy2.JPG
    baranek_pojedynczy2.JPG
    39.7 KB · Wyświetleń: 1

muka

Member
Lis 1, 2010
25
0
0
Baranek jest bombowy!!! Ciekawe czy bedzie mu smakowal moj wielkanocny barszczyk?
lecker.gif
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Pytanie czy wam będzie smakował barszczyk po tym jak baranek wymoczy w nim sobie kopytka
icon_lol.gif
icon_wink.gif


Żart, żart oczywiście, mało smaczny ale tak mi się skojarzyło
icon_redface.gif
zahnlos.gif


A same baranki cudnej urody i pomysł rewelacja!
icon_smile.gif
 

LeNinka

Member
Sie 14, 2005
944
0
0
Baranki są cudne!
Terjon, kiedy je zwykle pieczesz?
Zależy mi na jak najwcześniejszym przygotowaniu ciast. I żeby we względnej świeżości dotrwały do świąt.

Tak myślę, że to kruche, to chyba może z tydzień poleżeć bez szwanku dla smaku
gruebel_2.gif
 

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
LeNinka @ 6 Apr 2011 napisał:
index.php?act=findpost&pid=1116420Baranki są cudne!
Terjon, kiedy je zwykle pieczesz?
Zależy mi na jak najwcześniejszym przygotowaniu ciast. I żeby we względnej świeżości dotrwały do świąt.

Tak myślę, że to kruche, to chyba może z tydzień poleżeć bez szwanku dla smaku
gruebel_2.gif
W przepisie już napisałam,że można je piec do czterech tygodni wcześniej.W moim wielkanocnym rozkładzie zajęć piekę je na dwa tygodnie wcześniej.Teraz pytanie dotyczące nazwy,,dlaczego baranek do zupy''.Kurna.Powinno być chyba baranek w zupie bo w takiej wersji go zobaczyłam w necie .Absolutnie nie jest to mój pomysł(w ubiegłym roku o tym pisałam) ani jakiś zwyczaj lokalny.Mi się po prostu spodobał taki sposób podania słonego ciasteczka.Piekłam również słodkie baranki.Polukrowane stały wśród innych słodkich ciasteczek.Ale jakby dziecku wstawić takiego słodkiego baranka do zupy mlecznej toby była frajda.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
Baranki są śliczne.
Mnie jednak w takich przypadkach zawsze martwi aspekt praktyczny. Bo tak: W jednej ręce trzymamy łyżkę do jedzenia zupy. Druga musimy chwycić baranka. I teraz co? Trzymamy nad stołem ( lub nad talerzem) takiego baranka, któremu nóżki ociekają zupą. Ja już widzę, jak to na obrus kapie.
pinggrins.gif
I jak- obgryzamy mu najpierw nóżki? Czy najpierw głowę
fiesgrins.gif
i kalekiego baranka odstawiamy znów do talerza? i co zrobić z barankiem, który już nie będzie w stanie stać? Ma leżeć płasko w talerzu? A potem spaść z łyżki?
Czy w ogóle zjeść go najpierw, przed zjedzeniem zupy?

Na pewno "na wejściu" wygląda to bajerancko, ale to nie dla mnie.
Natomiast w wersji podanych oddzielnie ciasteczek - tak.
 

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Dla "fanu" to raz, ale zagryźć też jest czym
fiesgrins.gif

Ze słodkim do zupy mlecznej też świetna myśl! Zwłaszcza dla jakichś niejadków
icon_smile.gif
 

.agatka.

Member
Lis 7, 2008
14,687
1
0
A jak to jeść?
U mnie w domu jest zwyczaj, że na pieczywo podaje się osobny talerzyk. Zamiast kłaść na niego kromkę chleba, kładziemy baranka.
 

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
No, to chyba, żeby podać osobny talerzyk. Bo tak, to sobie nie wyobrażam tego kapiącego zupą baranka.
 

Doruśka

Member
Mar 28, 2006
5,233
0
0
u nas też talerzyk jest. a mi np baran w zupie lezący też by nie przeszkadzał.
 

terjon

Member
Lip 22, 2007
767
0
0
Moim zdaniem cały urok tego baranka polega właśnie na tym ,że on stoi w zupie.Przecież robię to dla podkreślenia urody świątecznego stołu.Na talerzyku obok to już nie to.Nie zdawałam sobie sprawy ,że może być problem jak go jeść bo nie było żadnego problemu.Więc sięgam pamięcią wstecz. Najpierw zjadłam różki,potem chwyciłam i zjadłam tułów.Nóżki osunęły się do zupy bez chlapnięcia i potraktowane łyżką zostały zjedzone jako grzanki na końcu.Trochę śmiać mi się chce,że opisuje proces zjedzenia baranka.Naprawdę nic nie kapało i nie było problemu z zabrudzonym brusem.Gdyby tak było to nie robiła bym tego w tym roku.Najlepiej zrobić próbę generalną przed świętami i wyrobić sobie zdanie.