Pulpeciki

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Jestem na diecie stąd ten przepis tutaj ku mojej pamięci a może i Waszej potrzeby. Dieta nie musi być torturą i pasmem wyrzeczeń. Poniższa propozycja zapewnia optymalną dla zdrowia ilość białka a dodatek świeżych warzyw uzupełnia niedobory witamin i minerałów.

  • 2 średnie cebule
  • 1/2 kg w miarę chudego dowolnego mięsa mielonego
  • 2 ząbki czosnku
  • 1 jajko
  • 1 łyżka sosu sojowego
  • 1 łyżka octu balsamicznego
  • 2 łyżki bazylii suszonej lub świeżej drobno posiekanej
  • sól i pieprz do smaku
Cebulę drobno posiekać, zmiażdżyć czosnek i wszystkie składniki dokładnie wymieszać. Uformować dłońmi pulpeciki wielkości dużego orzecha i smażyć na teflonowej lub innej nieprzywierającej SUCHEJ patelni 3-4 minuty po czym wlać pół szklanki wody i przykryć przykrywką. Smażyć/dusić kolejne 5-6minut, odwrócić kotleciki i już bez przykrycia smażyć jeszcze 2 minuty.
Z podanych składników wyszło mi 21 sztuk.
Są bardzo smaczne, u mnie do obiadu podane z surówką z pomidorów, papryki i szczypiorku z ociupinką soli.

DSC03951.JPG


Przy formowaniu kotlecików może się wydawać, że się nie skleją, ale tak ma być i proszę nie dodawać bułki ani nic zagęszczającego, podczas smażenia na pewno się nie rozpadną.
Te kotleciki to niemal czyste białko, więc przy odchudzaniu potrawa jak znalazł, do tego surówka i kilogramy lecą.
Polecam
icon_smile.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
dzisiaj robię je znowu
icon_smile.gif

Dodam jeszcze, że ten przepis jest zgodny z wieloma dietami - z MM, z dietą Protal, z niskotłuszczowymi a także z 1000 kcal.
icon_smile.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

samanta

Member
Sie 19, 2007
16,197
1
0

gosiaspa

Member
Sie 29, 2008
442
0
0
Myślisz, że można je ugotować na parze?? tylko ciekawe ile trzeba gotować żeby było ugotowane (niesurowe)??
gruebel_2.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Gosiu, myślę, że spokojnie możesz je ugotować na parze, ja bym gotowała ok. 15-20 minut od momentu zawrzenia wody.
Gdy będę je dzisiaj robiła, połowę zrobię jak zwykle a połowę na parze i zobaczymy
icon_smile.gif
 

Sirga

Member
Wrz 17, 2009
14
0
0
Miałam trochę sosu pomidorowego z porem ( z przepisu Izoldy na pierogi z soczewicą i sosem) i mielone z łopatki w lodówce więc postanowiłam je dzisiaj wykorzystać.Jedyną modyfikacją przepisu był właśnie sos który dodałam pod koniec duszenia (rozrzedził się dosyć mocno w połączeniu z wodą w której dusiły się pulpeciki) i zagęściłam wodą z mąką.Może były mniej dietetyczne ale za to przepyszne
icon_smile.gif
Na pewno będę powtarzać.Dziękuję za super przepis
icon_smile.gif
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0

Krakasia

Member
Lut 22, 2010
1
0
0
Duende a ile ich spożywasz na obiad? Inaczej mówiąc - ile taki pulpecik ma mniej więcej kalorii?

A tak w ogóle to dziękuję za fajny przepis. Podczytuję to forum i widzę wszędzie same kluchy
gruebel_2.gif
A ja mam 30 kilo kluchów pod skórą do zrzucenia
icon_mrgreen.gif

 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
witaj, pulpecików z podanych ilości wychodzi ok. 20-21, u mnie na talerzu zwykle lądują 2-3 i fura surówki. Mężowi i synowi potrzeba więcej, ta porcja wystarcza dla naszej czwórki na 2 obiady.
Smacznego
icon_smile.gif
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Duende w ciąży jesteś
icon_question.gif


P.S. sorki zabezpośrednie pytanie
icon_mrgreen.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0