"Nutella" odchudzająca

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
Przepis na ten słodki krem czekoladowy pochodzi z książki "Nie potrafię schudnąć" P. Dukana, zgodny z dietą protal.

DSC04007.JPG


1 żółtko
1 łyżeczka gorzkiego kakao
2 łyżeczki słodziku (lub 9 pastylek)

wszystkie składniki wymieszać do powstania gładkiej i gęstej masy.

Kremu tego używam do smarowania pieczywa, jako polewę do ciast oraz dodatek do deserów.
Tutaj na placuszkach śniadaniowych pdchudzających

DSC04008.JPG
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Linn

Member
Wrz 17, 2004
8,842
0
0
Moze byc najwyzej mniej kaloryczna. Nie ma rzeczy tuczacych i odchudzajacych.
 

Sinistra

Member
Lut 21, 2005
16,701
3
38

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,626
2,905
113
Specjaliści od żywienia twierdzą, a ja, na podstawie własnych doświadczeń zgadzam sie z tym, że przy dobrze zbilansowanej diecie nie ma sie w ogóle ochoty na słodkości. A już stosowanie diety i oszukiwanie się erzatzami jest bez sensu. Mózg nie odróżnia cukru od aspartamu, tylko wie, że dostaje coś słodkiego i bedzie sie tego domagał.
Pomijam już fakt, ze jeśli stosujemy diety dla zdrowia, to nie powinniśmy się truć słodzikami.
dump.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
spodziewałam się Waszej reakcji
icon_smile.gif

Mój organizm najwyraźniej odróżnia, bo chudnę zgodnie z zamierzeniami. Też wolę zdrową kuchnię, ale uznałam, że do chudnięcia mi chwilowo zawadza i raz na jakiś czas użycie słodziku mnie nie zabije.
Osiągam w ten sposób swój cel.
 

dziunia

Moderator
Członek ekipy
Paź 30, 2004
27,454
7
38
Duende, bez urazy ale te wszystkie tytuły są IMO bardzo mylące, różne osoby różnie reagują na różne diety. Poza tym jeśli ja czytam, że coś jest odchudzające, to od razu mi się lampka zapala ostrzegawcza, bo cudów nie ma i nie będzie. A nie każdemu się ta lampka zapali, są tu osoby z zaburzeniami odżywiania, są tez osoby niedoświadczone, młode itp. i im się ta lampka nie zapali, widzą tylko zwrot "odchudzające", a nie wydaje mi się, żeby te przepisy były dobre dla takich osób. Poza tym mamy dział z przepisami z różnych diet i tam powinny być Twoje przepisy umieszczone.
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
więc jak rozumiem to tylko sprawa nazewnictwa.
Osoby z zaburzeniami odżywiania wiedzą, co im wolno a czego nie. A my zamieszczając przepisy nie mamy wpływu na to kto to czyta i jak z tego korzysta.
Aby wszyscy byli usatysfakcjonowani, dopiszę przy przepisie, że dotyczy on diety protal.
Nie umieszczałam jednak celowo tego przepisu w dietach, bo każdy może z niego korzystać, nie tylko będący na diecie.
 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0

Mała_Mi

Member
Lis 21, 2006
15,028
2
0
A czy to czasem nie chodziło o to, że to nie nutella "odchudzająca" - czyli posiadająca magiczną zdolność odchudzania osoby jedzącej ( to by było niezłe: im więcej zjemy, tym bardziej nas odchudzi
icon_wink.gif
)
tylko nutella "odchudzona" , czyli okrojona, mniej kaloryczna wersja zwykłej nutelli?
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Akulka

Member
Gru 28, 2005
29,115
0
0
Odchudzającą, IMHO dlatego, że mimo jej jedzenia nadal się chudnie. Wersja znakomita dla tych, którzy traktują eliminację słodyczy na diecie jako przestępstwo na swoim ciele i ograniczenie podstawowych praw obywatelskich
icon_mrgreen.gif

Nie demonizowałabym, ci co mają naprawdę problem z odżywianiem nigdy by tego nie tknęli lub zjedliby te pseudonutellę i poprawili batonikiem z prawdziwej czekolady. Są zupy "odchudzajace" i każdy wie, ze chudnie sie nie tyle dzieki zupie, co dzieki temu, ze zupa jest jedynym posiłkiem i jest małokaloryczna. Powinna tez bardziej sie nazywać zupa na przytycie, bo po diecie na tej zupie (jak po każdej monodiecie) człowiek wracając do "normalnego odżywiania" rzuca sie na wszystko i ma sliczny efekt jojo.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

arkadia

Member
Lut 24, 2008
138
0
0
odchudzająca czy nie, przez lata na wakacjach u babci wcinałam to w postaci : jedno żółtko, płaska łyżeczka cukru i kakao w ilości różnej jako po prostu kogel-mogel "kakaowy"
icon_smile.gif
ale rzadkie toto strasznie ( jak mi się kręcić nie chciało
icon_razz.gif
) i nie wyobrażam sobie używania jako smarowidła do chleba.

Co do słodkości - potwierdzam, może nie jestem jeszcze w tym stadium że w ogóle nie mam ochoty na słodycze ale nachodzi mnie ona duużo rzadziej, odkąd zmieniłam dietę na zdrowszą + dorzuciłam do tego bieganie i orbitreka
icon_smile.gif
 

duende

Member
Cze 25, 2008
3,857
0
0
dokładnie tak, jak pisze Akulka, jedząc tę wersję kremu czekoladowego nadal się chudnie. Widzę to po sobie
banana.gif

Nie zajadam się litrami tej "nutelli", jednak gdy nachodzi mnie ochota na coś słodkiego, sięgam po tę wersję i tak, jak pisałam, stosuję ją różnie. Raz jako smarowidło, raz jako polewa do ciasta czy lodów.
Ubywająca waga tylko dopinguje mnie bardziej:)
Cieszę się, że jesteście czujne i wyłapujecie wszelkie sprawy. Tym właśnie charakteryzuje się to forum i dlatego tu jestem.
handclasp.gif

Swoją drogą, czy spróbowałyście zrobić sobie ten krem?
fiesgrins.gif
 

Piadina

Member
Lut 24, 2009
402
0
0
jean @ 16 Jul 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=874453...a dlaczego przez kakao jest mniej kaloryczne, dodatek czegokolwiek zwiększa kaloryczność a z tego co wiem to kakao jest bardzo kaloryczne?
kakao zawiera dużo błonnika - i dzięki temu zmniejsza skutki miłego łasuchowania
icon_mrgreen.gif

fachowo mówiąc: udział kakao obniża nam wypadkowy IG posiłku, dzięki czemu nie dochodzi do nadmiernego wyrzutu insuliny do krwi (hormonu odpowiedzialnego za magazynowanie w komórkach tłuszczowych)
a o kaloriach lepiej zapomnieć, bo ta droga to ślepa uliczka
fiesgrins.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Baby14

Member
Lip 11, 2008
21
0
0
Ja odnośnie tego słodziku w pastylkach. On jest taki twardy... co ja mam zrobić żeby go albo rozpuścić albo rozkruszyć?
gruebel_2.gif