Muffiny z tym co masz pod reka

AnnaH

Member
Lis 15, 2005
1,423
0
0
Nie wiem skad mam ten przepis (jesli z tego forum to zrobcie z moim porzadek)kopiuje je w calosci tak jak mam . Te Muffiny sa rewelka.
Ostatnio zrobilam je z Nutella bo tylko to mialam, a moi goscie wniebowzieci.
No i roboty wogole przy tym nie ma

Muffinki
2 szklanki maki
2 lyzeczki proszku do pieczenia (czubate)
3/4 szklanki cukru (jezeli maja byc na slodko)-ja dalam tylko pol szkl.cukru
pol plaskiej lyzeczki soli (jak na slono, to wiecej)
wymieszac
Dodac 2 jajka, szklanke mleka, 100g stopionego masla (margaryny) i wklad wlasciwy (czyli to z czym je robisz: jablka z cynamonem, dowolne mrozone owoce, czekolada w kawalkach
bakalie, lub cebule podsmazona, szynke, der zolty w kosteczke, oliwki itd...co ci sie zywnie podoba)
wszystko szybciutko wymieszac (im szybciej tym lepiej)
Powkladac do natluszczonych foremek lub filizanek lub foremek do babeczek do 3/4 wysokosci i piec w 210 stopniach 15-30 minut az beda rumiane.

Jezeli robi sie je z mroznonymi owocami, NIE nalezy ich przedtem rozmrazac.

A tak wyszly moje

_562069_n.jpg
 

Beata71

Member
Sty 19, 2006
428
0
0
Foremki nabyłam muffinki na niedzielne śniadanko zrobiłam - pierwsze w życiu, wyszły super.
Wybrałam ten przepis zachęcona tym, że można je robić "z tym co pod ręką" (więc nie trzeba się specjalnie przygotowywać). Moje były z dżemem agrestowym i krojoną czekladą (oczywiście nie razem).

Dzięki za przepis :!:
 

bajeczka

Moderator
Mar 20, 2005
4,167
0
0
Foremki nabyłam muffinki na niedzielne śniadanko zrobiłam - pierwsze w życiu, wyszły super.
Wybrałam ten przepis zachęcona tym, że można je robić "z tym co pod ręką" (więc nie trzeba się specjalnie przygotowywać). Moje były z dżemem agrestowym i krojoną czekladą (oczywiście nie razem).

Dzięki za przepis :!:
Jak dla mnie razem tez by było ok. Dzem kwaskowy, czekolada słodka ;)
 

Beata71

Member
Sty 19, 2006
428
0
0
CYTATJak dla mnie razem tez by było ok. Dzem kwaskowy, czekolada słodka ;)
Dzieci nie zdzierżyłyby takiej profanacji czekolady. Ten agreścik to dla mnie. :lol: :lol: :lol: Dość wyrafinowane połączenie, chociaż, chociaż, kto wie... ;)
 

ela2225

Member
Sty 28, 2006
6,033
9
38
Robiłam już drugi raz z mrozonymi jagodami (od tesciowej zawsze zbiera ) są super mąż się ciągle domaga.Mam zamiar zrobić z jabłkami i z truskawkami.
A mozna np.dodać troche kakao to będa kakoowe.Próbował ktoś ?
Ogólnie super i szybko.
dzięki
 

melmire

Member
Paź 22, 2004
2,348
0
0
Aaaa, mam przechlapan, wszyscy chca muffinki i kazdy z innym nadzieniem (zrobilam raz z ananasem z puszki). Dzis robie z potrojnej (co najmniej) porcji. Powinnam kupic wieksza blache!
 

Aniks

Member
Paź 31, 2004
1,828
0
0
a z jabłkiem to lepiej na bardzo drobno pokroić (ew. zetrzeć na tarce na duzych oczkach) czy lepiej po 1 większym kawałku wkłądać? Jak myslicie?
 

Paulinka

Member
Wrz 18, 2004
4,774
0
0
Aniks, ja myślę że lepiej pokroic w grubszą kostkę lub półplasterki, bo takie starte na tarce jabłuszka mogą puścić duzo soku i zrobi sie zakalec
 

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
dscn28280001yyyrx1.jpg
dscn28270001yyyqq0.jpg
dscn28210001yyyho0.jpg
 

sylwia18

Member
Wrz 24, 2005
3,577
0
0
Annaa robiłas z jabłuszkiem?? super wyglądają!
 

Annaa

Member
Lut 20, 2006
116
0
0
tak, ale dla odmiany obtoczyłam je najpierw w mieszance cukru i cynamonu, a resztą tej mieszanki posypałam jeszcze wierzch
icon_smile.gif
reszta z dżemem z czarnej porzeczki , ale zdecydowanie jabłko rządzi!! :d
z czekoladą też są świetne
icon_smile.gif