Tradycyjna salatka jarzynowa*

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
wpisuje do kuchni polskiej, ale szanowny malzonek mial okazje degustowac jako tradycje kuchni ... rumunskiej <!--emoid:lol:--><!--endemo--> ach ci sasiedzi...

4-5 marchwi
1-2 pietruszki
kawalek selera
3 jajka na twardo
2 ogorki kiszone
puszka groszku konserwowego
1-2 twarde, kwaskowe, soczyste jablka
nieduza cebula
4-5 grzybkow marynowanych
2 lyzeczki musztardy
majonez
sol i pieprz

wszystko pokroic, pomieszac i podawac.

dla tych z &quot;drugiej strony&quot; oceanu.
Pietruszka na wage zlota. Mozna ja zastapic kawalkiem pasternaku (1/2)
Poza tym marchew slodsza niz w Polsce, to samo z groszkiem. Nie zawsze to zaleta ;)
Dobrze robi dodanie 2 ziemniakow (slone). A w razie gdy majonez zawodzi (Helmann's wydaje mi sie dosc slony) dodac troche soku z cytryny.

Niby to zwykla salatka, ale moze dlatego najczesciej prosi o nia rodzinka.
Tradycyjnie tez jest na Wielkanoc.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

villanelle

Member
Sty 29, 2006
1,286
0
0
Niby to zwykla salatka, ale moze dlatego najczesciej prosi o nia rodzinka.
Tradycyjnie tez jest na Wielkanoc.
U mnie też nigdy jej nie brakuje, kiedy nadchodzi czas świąt - obojętnie czy to Wielkanoc czy Boże Narodzenie. Z tą różnicą, że nie dodajemy jabłek i grzybków. A majonez zastępujemy śmietaną zmieszaną z musztardą i rozgniecionymi żółtkami jaj, z których tylko białka lądują pokrojone w sałatce.

Mmmm... idę sobie nałożyć porcję, bo mi kermidt smaka narobiłaś
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
na grzybki nie naciskam. Ocet i tak jest w musztardzie
ale jablka stanowczo zmieniaja charakter.
 

tillandsja

Member
Gru 15, 2004
6,771
0
0
robie podobna, w moim domu rodzinnym mama dawala grzybki marynowane, ja nie daje, bo malz nie lubi, za to daje koniecznie pore i zielona pietruszkę
 

sha

Member
Sty 24, 2006
1,462
0
36
a ja zamiast grzybków daję śliwki w occie
icon_smile.gif
 

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
I ta podnosze.

Gdzies mialam zdjecie...

DSCI0851.JPG
 

Załączniki

  • DSCI0851.JPG
    DSCI0851.JPG
    145.5 KB · Wyświetleń: 6
Ostatnią edycję dokonał moderator:

witek

Member
Cze 21, 2007
6,114
0
0
Ja zamiast pietruszki i selera dodaję seler naciowy, a zamiast cebuli - sparzonego pora.
Grzybków nie dodaję bo moja połówka nie lubi, ale można sobie dodać (co kto lubi, ja - śledzia w oliwie) na talerzu.

Sałatka obowiązkowa przy każdej okazji, a i bez okazji też gości na naszym stole
daumen.gif




PS Proszę nie dłubać palcem w sałatce
icon_mrgreen.gif
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Jak sie ma dwa latka, to trzeba pomacac kurczaka. Nawet z marchewki.
icon_wink.gif


Z selera naciowego skorzystalabym z najwieksza rozkosza, bo korzen bardzo trudno dostac. Ale zapach mnie odrzuca.
Probuje sie przemoc wspaniala salatka z miesa krabow jaka robi maz, ale ciagle jestem na etapie odrzucania.
Jak nic musi czesciej robic ta swoja salatke!
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

kermidt

Moderator
Członek ekipy
Wrz 17, 2004
44,979
4
0
Ano trudno.

We wszystkich warzywniakach jest pasternak. Pietruszka w jednym w okolicy, nie zawsze i na wage zlota. Juz nawet sie nie rozgladam.
Z selerem znacznie lepiej, ale ze dwa miesiace wstecz mialam problem. Jak nic przednowek.
fiesgrins.gif


Ty mieszkasz w najwiekszym na swiecie skupisku Polonii. Tu to nawet nie 1% ludnosci.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
witek @ 31 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=926637Ja zamiast pietruszki i selera dodaję seler naciowy, a zamiast cebuli - sparzonego pora.
Grzybków nie dodaję bo moja połówka nie lubi, ale można sobie dodać (co kto lubi, ja - śledzia w oliwie) na talerzu.
O widzę, że temat dla mnie na czasie. Ja pierwsze słyszę o grzybkach do tej sałatki. U nas pcha się hurtowo ogórki kiszone. Wczoraj skroiłam całe opakowanie 400 g. Groszku nie dajemy, bo jego mącznisty smak zabija winny smak sałatki. No i składniki muszą być odpowiednio skrojona - nie za grubo i nie za drobno. Tak, żeby smaki się przenikały, ale jednocześnie czuć było poszczególne składniki.
No to ja bym tylko prosiła o patent na krojenie. Dwie godziny przy desce do krojenia to stanowczo za długo....w stosunku do czasu w jakim sałatka znika w paszczach
rofl.gif
 

Buka

Well-known member
Wrz 19, 2004
28,547
2,803
113
Klasyka sałatkowa, zawsze dobra.
daumen.gif

Chociaż ostatnio nie mam ochoty na jajka i cebulę, za to daję cały pęczek zielonej pietruszki i szczypiorku.
Dzisiaj też robię.
icon_smile.gif

 

Karina Cashel

Member
Cze 6, 2009
932
3
18
Marg @ 31 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=926642No to ja bym tylko prosiła o patent na krojenie. Dwie godziny przy desce do krojenia to stanowczo za długo....w stosunku do czasu w jakim sałatka znika w paszczach
rofl.gif
Znam taki patencik:
Jest takie male narzedzie, zapomnialam jak sie nazywa dostepne w dobrych starych sklepach z pierdolkami do kuchni.
Jest to metalowe koleczko z cieniutkimi drucikami na nie naciagnietymi na kszalt kratkownicy. Druciki sa dosc ostre.
Wszystkie miekkie warzywa i jajka mozna nim pokroic. Bierze sie np ziemniaczka i koleczko i zaczyna przeciskac, po okolo pol centymetrze skreca sie ziemniaczka i jednoczesnie odcina kosteczke.
Idzie bardzo sprawnie.
Ogorki kiszone i jabluszko trzeba pokroic recznie, ale to juz mala robota.
Zrobilabym fotke tego koleczka, ale z wilogoci (ah ta Irlandia) mi druciki przerdzewialy i musze sobie w Polsce kupic nowe.
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Marg

Well-known member
Wrz 23, 2008
17,678
78
48
Karina Cashel @ 31 Dec 2009 napisał:
index.php?act=findpost&pid=926651Wszystkie miekkie warzywa i jajka mozna nim pokroic. Bierze sie np ziemniaczka i koleczko i zaczyna przeciskac, po okolo pol centymetrze skreca sie ziemniaczka i jednoczesnie odcina kosteczke.
Znam to kółeczko.
Może od razu pociąć warzywa na plasterki i te plasterki kółeczkiem traktować
gruebel_2.gif
Tylko nie wiem, czy kostka za gruba nie wyjdzie....
 
Ostatnią edycję dokonał moderator:

Cinka

Member
Maj 5, 2006
30,543
12
38
Te kratki są w różnych rozmiarach. Jak kupowałam to pamiętam że wzięłam drobniejszą a była też grubsza. Teraz w sumie nawet żałuję że nie wzięłam obu bo czasami mam ochotę na sałatkę pokrojona nieco grubiej. A kroi się rewelacyjnie i ekspresowo!
icon_smile.gif


W mojej sałatce są: ziemniaki, marchew, pietruszka, czasami kawałek selera, jajka, groszek, kukurydza, ogórek kiszony, jabłka i to wsio majonez winiary i ciut musztardy sarepskiej - sól i pieprz oczywiście. Taka smakuje nam najbardziej
icon_smile.gif
 

weerka

Member
Maj 3, 2009
4,615
0
0
gruebel_2.gif

pomarudze, bo nie wiem dlaczego ona -ta salatka-jest nazwana tradycyjną skoro tak wiele jest jej wersji.
w mojej rodzinie jak rowniez wsrod wielu znajomych salatka jarzynowa (tradycyjna
icon_wink.gif
)to:
ziemniaki(gotowane)
marchew(gotowana)
groszek (z puszki)
ogorki kwaszone (nie z octu)
jabłka (twarde winne)
jajka (na twardo)
majonez
musztarda sol pieprz


 

Ilona

Moderator
Paź 10, 2004
37,718
1
0
Moja:
ziemniaki, groszek, fasolka czerwona, ogórki kiszone, koperek (teraz mrożony), jogurt.
icon_mrgreen.gif